Skocz do zawartości
konrade

Co kupic - 55 cali, ok 5k pln, do salonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

myslalem, ze uda sie temat samemu ogarnac, ale w koncu stwierdzilem, ze sensowniej bedzie sie poradzic.

Poszukuje TV do nowego mieszkania dla rodzicow (dosc wazna kwestia, ze wzgledu na to, ze nadmierna ilosc bajerow moze przeszkadzac).

Poza tym wedlug schematu:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20-22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Uklad dosc typowy z naroznikiem na przeciwko TV, wiec pewnie pod katem tez zdazy sie ogladac.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? TV jest na scianie miedzy dwoma duzymi oknami, plus jedno z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic, LCD, jakas 42ka, nie pamietam dokladnie, ma ok 3 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Mozliwosc podlaczenia do zestawu stereo z kolumnami podlogowymi - bardzo wazna kwestia. WIFI tudziez podlaczenie kablem ethernetowym tez jest wskazane.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD, w przyszlosci pewnie rowniez 4K - telewizor na pewno ma posluzyc pare dobrych lat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder TV, Sprzet Stereo, odtwarzacz BR
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystko po trochu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jest taka mozliwosc, ale nie jest to priorytet na pewno
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? rownomeirnie
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali minimum
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smuzenie
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Samsung, Sony, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000, chyba, ze bedzie zdecydowana roznica, to pare stowek mozna dorzucic

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? jet taka opcja, kwestia ceny.

Tak sie to przedstawia. Kluczem jest wiadomo, jak najlepszy obraz, jednak tutaj odleglosc sofy od TV, moze miec wplyw (czy warto 4K czy moze jakeis lepsze Full HD?). Bardzo wazna kwestia jest mozliwosc puszczenia dzwieku przez stereo (najlepiej jakby byla mozliwosc wylaczenia dzwieku z glosnikow wbudowanych - w mojej plazmie Panasonica dziala to niestety tylko przez kompletne wyciszenie).

Bardzo dziekuje za wszelkie porady w kwestii odpowiedniego modelu.

pozdrawiam

Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 metry to dośc spora odległość, nawet jak na ten rozmiar, więc w kategorii FHD propozycja no. 1 ode mnie to Philips 50PFH6550 za trochę mniejszą kwotę niż podałeś. niestety dobre UHD w tak dużym rozmiarze i w tej cenie to jeszcze nie w tym roku, może w przyszłym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj idealnie wpasowałby się model Samsung 60" J6200. Odległość i tak zbyt duża by wykorzystać Ultra HD. Lepiej dołóż do większej ilości cali. Ten model spełnia wszystkie Twoje kryteria, a kosztuje niewiele ponad 4 tyś. Zaoszczędzisz jeszcze na nim. Na kalibrację zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, J6200 wyglada faktycznie sensownie. mozecie doradzic do niego sensowny wieszak na sciane z mozliwoscia wychylania tv na boki (zeby czasem dalo sie ogladac robiac cos w kuchni)?

@Maciej: Kiedy bedziesz w Krakowie, zeby umowic sie na kalibracje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa problemy z dostepnoscia tego modelu, czy cos podobnego mozecie zaproponowac czy probowac ten model zdobyc?

EDIT: moge sciagnac z DE model UE60J6250, czy jest to ten sam model tylko na rynek niemiecki?

Edytowane przez konrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej napisalem, nie ma nigdzie tego modelu, a w mall.pl nawet nie chce probowac, bo niby twierdza, ze na 4.11 bedzie, ale znajac ich i wiedzac, ze nawet w samsungu go nie ma i moze za miesiac udaloby sie go sciagnac, jestem na 99% pewien, ze 4.11 napisza, ze termin dostawy sie przesuwa...

jakies inne propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem na etapie poszukiwania TV 60-65 cali, już pogodziłem się z tym, że będzie to 60 cali (cenowo rozsądniej) i rzeczywiście z J6200 jest problem (na allegro jedynie znalazłem za 4600 zł).

Ja coraz mocniej myślę nad Sony 60W605B, mocno chwalony tu na forum a i do moich wymagań wpasowuje się całkiem dobrze. Jednak cena już 5300 w Media Markt no i podobnie mało dostępny jak ten Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podziel się proszę w wolnej chwili jakąś opinią na temat samego TV i poziomu obsługi przez tego użytkownika na allegro. Ja z zakupem jeszcze się wstrzymam ok 2 tygodni, tak żeby wstrzelić się w wizytę Macieja w kujawsko-pomorskim i zrobić od razu kalibrację, ale też sprawdzić czy TV nie ma żadnych wad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam na opinie bo stoję przed ostateczna decyzją czy 60J6200 czy 55xc700. Daj znać jak obraz i jak Smart się sprawuje.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero w okolicach 21 listopada sie wypowiem co do TV, bo wtedy bede u rodzicow. poziom obslugi przez sklep poki co na 6+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem podziekowac za porady, telewizor spelnia idealnie wymagania, ktore postawilem na poczatku watku. dodatkowe 5 cali robi mega wrazenie, wykonanie jest bardzo dobre, obsluga bezproblemowa choc pare razy na chwile zawiesil sie podczas przegladania menu, to podczas ogladania nie ma problemu. ciezko mi sie wypowiedziec na temat wbudowanych tunerow, bo sygnal leci z dekodera zewnetrznego od kablowki. dzieki wszystkim za porady :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zaobserwowałes jakiś Clouding czy inne felery matrycy ? Wszyscy obawiali się tego Sharpa.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co nic dziwnego nie zaobserwowalem. Ale tez ogladalem przez dwa dni tylko. Po swietach bede mial pewnie cos wiecej do powiedzenia na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja jednak pozostałe przy H6400.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...