Skocz do zawartości
arek156

Pioneer BDP 450 odtwarza tylko oryginalne płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ostatnim czasie zauważyłem iż odtwarzacz czyta tylko płyty oryginalne bd, wszystkie inne filmy np z kamery i wrzucone na płytę bd nie odtwarza. Z ciekawości nagrałem film na dekoderze, przerobiłem na strukturę bd, jednak po włożę i płyty słychać jakie piszczenie i płyta się zatrzymuje z komunikatem wrong disc. Sprawdzałem na wszystkich dostępnych płytach i sytuacja jest taka sama, czyżby padł napęd BD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko działa, DVD, CD, audio DTS, nie ma problemu, tylko wisi na nagrywalnych bd. Zapisuje na nero, może zmienić program? Podczas zapisu wybieram tryb udf 2,5 wiec powinno działać. Poza tym na innym bd płytka chodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada laser miałem tak w Pioneer 51fd. DVD i CD czyta inny laser czerwony i y mnie działa dalej bez problemu

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale bluray oryginał czyta każdy rodzaj bez problemu. Testowałem chyba na 20 roznych i każdy śmiga bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykryłem coś bardzo dziwnego, przez przypadek podczas uruchomienia filmu podniosłem go góry w pionie. O dziwo wszystkie płyty działają..... Co może być przyczyną.... Jak bluray stoi swobodnie na nogach to nie odczytuje płyt nagranych, jak postawie go pionowo to czyta....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek156 - czy udało się naprawić opisaną przez Ciebie usterkę a jeśli tak to co było jej przyczyną ? Ja mam bardzo podobny problem, ale u mnie przestało czytać wszystkie rodzaje płyt BD. Zaczęło się od nagrywanych, później dwuwarstwowych, a na końcu i jednowarstwowych oryginalnych. I tak jak u Ciebie jeśli postawie odtwarzacz do pionu czyta wszystko. Z początku myślałem że sobie żartujesz ale po próbie nieźle się zdziwiłem bo u mnie to samo! U mnie dodatkowo jest problem z szufladką - po położeniu na niej płyty nie zasunie się samodzielnie, muszę dotknąć ją od spodu delikatnie wtedy się zasunie. W serwisie ( niestety autoryzowanym ale LG ) w mojej miejscowości nie znaleźli przyczyny usterki. A może ktoś z forumowiczów miał też taki przypadek to bardzo proszę o pomoc. Zmuszony będę do wysłania sprzętu do serwisu autoryzowanego w Polskę ale chciałbym wcześniej wiedzieć czy naprawa się będzie oplacac. Oczywiście serwisy na podstawie opisu usterki przez telefon nic konkretnego nie chcą powiedzieć. Jeśli nikt nie miał podobnego przypadku to może, ktoś poleci "solidny" serwis Pioneera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść oczko laseru z drobin pyłków osiadłych.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odpisuje dopiero teraz bo jakoś nie zauważyłem tego posta. U mnie ten problem oznaczał wymianę lasera, serwis w Poznaniu za taką wymianę zawolal 150zl. Zrobiłem to i od razu wszystko zaczęło działać. Niestety żadne czyszczenia nie dawały rady. Bluray działa, co prawda u ojca obecnie, ale działa do dnia dzisiejszego i czyta wszystkie płyty.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek156 - dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedną prośbę, podaj mi nazwę i adres tego serwisu w Poznaniu, w którym naprawili Twój sprzęt. Ja wysłałem w międzyczasie swój do serwisu autoryzowanego w Rzeszowie, pogrzebali coś w mechanice, wzięli stówę a po odebraniu go udało mi się w całości obejrzeć jeden film i kaput. Teraz nie odtwarza nawet po postawieniu go do pionu. Ehhh.... szkoda słów. Spróbował bym jeszcze w tym Poznaniu. Ostatnia próba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...