Skocz do zawartości
Walek77

Benq w1070 ekran potrzebny!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje od paru dluzszych dni maty do mojego projektora.

Glownym problemem moim jest odleglosc projektora do maty wynosi ona jedyne 302cm.

Wedlug distance calculator PRO potrzebuje maty z gainem 0.8 lub mniej. I ekranu o wielkosci najlepiej 110cala.

Maty jakiej szukam to jest rama Curved 110 cala z gainem 0.8 i proporcjach 21:9

Nigdzie czegos takiego nie widze w anglii ani w polsce....

Macie jakies pomysly gdzie najlepiej kupic taka mate ? Lub cos konkretnego na moja odlegosc aby ta czern byla czarna a nie siwa ?

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz ramowego i masz pokój niezaadaptowany to atakuj specjalistyczną tkaninę taką jak Adeo Helios Gray lub MagicScreen Future :) Dobierasz sobie rozmiar dowolnie tylko ramę koniecznie z czarnym velvetem.

Tylko odpuściłbym sobie wersję curved, bo po co? Będą dystorsje na obrazie (będzie rozciągał się poza ekran).

Nie wiem też jak chcesz zrealizować wariant 21:9 na projektorze bez funkcji pamięci soczewki. Będziesz za każdym razem ręcznie przestawiał zoom? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Curved czemu ? Podoba mi sie ta opcja :) taki dodatkowy bajer z tego co widzialem na youtube ze obraz nie ulega znieksztalceniom

nie bardzo rozumie z pamiecia soczewki, chodzi o to, ze bede musial za kazdym razem pstryknac na pilocie 3x guzik aspect ratio ? (chyba mi to nie bedzie przeszkadzac i tak najpierw musze nacisnac wiele innych guzikow na roznych pilotach zanim cokolwiek sie wlaczy na ekranie :) )

Sugerujesz samemu zrobic mate ? z docieciem ramy nie mialbym problemow ale boje sie o naciagniecie odpowiednio tkaniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Curved czemu ? Podoba mi sie ta opcja :) taki dodatkowy bajer z tego co widzialem na youtube ze obraz nie ulega znieksztalceniom https://www.youtube.com/watch?v=xIOPZveMM-Y

nie bardzo rozumie z pamiecia soczewki, chodzi o to, ze bede musial za kazdym razem pstryknac na pilocie 3x guzik aspect ratio ? (chyba mi to nie bedzie przeszkadzac i tak najpierw musze nacisnac wiele innych guzikow na roznych pilotach zanim cokolwiek sie wlaczy na ekranie :) )

Sugerujesz samemu zrobic mate ? z docieciem ramy nie mialbym problemow ale boje sie o naciagniecie odpowiednio tkaniny

1. Obraz będzie miał dystorsję, bo przy ekranie curved środek jest bardziej odległy od soczewki niż brzegi, a co za tym idzie powierzchnia zobrazowania w tym miejscu osiąga większy rozmiar, więc część obrazu (kilka cm) wyskakuje Ci na ramę. Dodatkowo nie specjalnie widać ten efekt zakrzywienia. Żeby to działało dobrze potrzebowałbyś soczewki zniekształcającej w przeciwną stronę (poduszkowo - pincushion)

2. Używanie ekranu 2.39:1 polega na tym, że w projektorze zapisujesz sobie takie ustawienie soczewki, w którym obraz wypełnia cały ekran w poziomie, a w pionie wyrzuca czarne pasy (z filmu) poza obszar ekranu. Przy takiej konfiguracji soczewki nie odpalisz filmu 16:9, bo przy nim musisz zmniejszyć zoom tak by obraz mieścił się w pionie.

3. Adeo ma w ofercie ramy curved.

4. Przeczytaj proszę poradnik mojego autorstwa o doborze ekranu (jest w dziale publicystyka) zanim zakupisz coś co nie zadziała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz :)

poslucham sie do rad i szczerze powiem juz nic innego nie chce jak Magic Screen Future :) baardzo mi sie to spodobalo. Ciekawi mnie czy to jest tak dobre jak na filmikach.

Orientujesz sie moze jakie sa ceny kolo 110 cali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Na pewno Helios jest trochę tańszy, a działanie ma bardzo podobne. Olej filmiki. Nagrywanie obrazu to wyłącznie dobra metoda na generowanie przekłamań.

Każdy ekran "czarny" wygląda równie dobrze przed kamerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie polowa ceny z tego co sie zdazylem zorientowac.

Dzialanie bardzo podobne nawet w ciagu dnia? Czy te filmiki duzo koloryzuja? Jest filmik szara vs MS i szara wypada conajmniej blado ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki nie tyle koloryzują co są oderwane od rzeczywistości. Wystarczy, że "podetniesz" ustawieniem ekspozycji i już masz idealną czerń na jednym ekranie, a gdy np. fotografowany obraz będzie miał zbyt wysoki kontrast to na odwrót - na jednym wyjdzie, że nie ma detali w czerniach, a na drugim dużo lepiej i tak można bez wysiłku "dowieść", że LCD jest dużo lepszy od OLED.

Nie oglądaj filmów z obrazem. Obraz się ogląda na żywo lub mierzy, a nie nagrywa i wyświetla jeszcze raz.

MS jest znacznie bardziej kontrastowy, od zwykłego szarego ekranu. Tak samo jak Helios. To są specjalne tkaniny o niskiej rozpraszalności światła. Warunkiem ich działania jest odpowiedni kąt projektor - widz, co opisałem w poradniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw benq w1070 i adeo Helios grey plano z ramka Velvet i jestem zadowolony :) jak mieszkasz na Dolnym Śląsku to w Świdnicy masz okazję przetestować Magic Screen :) a jak z Wrocławia to mogę pokazać Adeo Plano :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wrazenia z uzytkowania Heliosa podczas dnia ? bo w nocy to niemal na kazdej macie mozna poogladac bezproblemow.

Przyznam ze boli mnie troche cena 5.2k zl a 3k no jest to duza roznica. Wychodze z zalozenia, ze jak cos robic to pozadnie. Tylko czy ta roznica jest warta 2k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że miałem w planach pojechać zobaczyć ten ekran, ale mnie właśnie bolało te 2-3 tys więcej i odpuściłem i zamówiłem adeo plano. Ja oglądam w dzień, kilka rolet mam cały czas zasłoniętych, jedynie jedna operuje, żeby trochę światła wchodziło do pokoju :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem magicscreen. Nigdy nie mialem doczynienia z ekranami sredniej polki typu 3tys zl. Zawsze to byly najtansze przescieradla. Wiec licze, ze wkoncu zobacze prawdziwy ekran na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację! :) Tego typu ekran to jest przepaść w stosunku do zwykłej tkaniny rozpraszającej światło. Pamiętaj tylko że musisz zamontować projektor pod optymalnym kątem by wykorzystać jego potencjał..

ekran-proj.jpg

Więcej tu: http://hdtvpolska.com/topic/35113-jaki-wybrac-ekran-do-projektora-przewodnik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor wisi igla :) teraz czekam jeszcze na pozwolenie od wlasciciela domu na przemalowanie pokoju i lecimy z ciemnym szarym ;) sprzet calosciowy jest raczej mocno budzetowy, wiec trzeba mu pomoc tak mocno jak sie tylko da, zeby efekt calosciowy byl conajmniej dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz pokój to cyknij jakieś fotki. Z ciekawością zobaczę połączenie benq w1070 z magicscreen, bo o takim połączeniu kiedyś myślałem :) najlepiej w trakcie oglądania filmów jak masz dobry aparat :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby kolega miał najlepszy aparat na świecie to i tak będziesz oglądał czerń swojego monitora, a ustawieniem ekspozycji będzie można dowolnie zmanipulować czerń w pozytywną lub negatywną stronę.

Takie zdjęcia są tylko dobre do podniecania lub zniechęcania ludzi. Chcesz zobaczyć jak ekran działa to musisz zrobić to na własne oczy lub trzeba by go profesjonalnie opomiarować.

P.S. Walek77 Twój projektor mimo swojej ceny bardzo dobrze się kalibruje. Może doinwestuj swój system pod tym kątem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walek77 przy tym ekranie co zamówiłeś nic nie będziesz musiał przemalowywać. Mam ekran Magicscreen od prawie roku w białym salonie i jest perfekcyjnie. Wilk syty i żona szczęśliwa. Używam zestawienia projektor + ekran jako TV.

P.S. Małe pytanie nie na temat do Pana Maćka. Panie Maćku o ile spada jasność HW55 po kalibracji, a o ile w JVC500?

Edytowane przez @stanisław@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie mi jak ma się magic screen/adeo helios do oglądania filmów wieczorem. Bo są to ekrany do nie zaadoptowanego pomieszczenia i z przeznaczeniem do oglądania w dzień/ świetle, jestem jak najbardziej to zrozumieć. A co kiedy zrobimy totalną ciemność, nie będzie efektu wypalania oczu ?

Sam stoję przed wyborem ekranu i projektora a nigdzie jasno nie jest napisane. Czy do salonu z ciemno szarą ścianą kolor ncs5000n + biały sufit narazie będzie lepszy adeo reference grey czy adeo helios ? Seanse wieczór + benq w1300 (z 4m od ekranu nie ma zbytnio alternatywy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt Ci tak nie podpowie. Ja mam Magicscreen i rewelacja. Nic mi oczu nie wypala. Podjedź sobie i sam zobacz. Twoje oczy będą najlepszym doradcą. Na jakość obrazu składa się wiele składowych takich jak głębia, ostrość, kontrast oraz wiele innych. Te wszystkie składowe dają całość. I nie sugerował bym się co jest napisane w opisie ekranu tylko, kierował bym się opiniami zwykłych użytkowników. Pamiętaj, że napisać można sobie wszystko, a jak to się przekłada na rzeczywistość weryfikują użytkownicy końcowi czyli my.

A co do projektora to wybrał bym Benq W1400.

Edytowane przez @stanisław@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej jesli sie cos da wiecej podkrecic to ja chetnie byn w to wszedl. Tylko pojecia nie mam o co chodzi z ta kalibracja? Co to da co to zmieni? Jakie sa koszta? Dodam ze mieszkam w UK.

Co do malowania czekam na pozwolenie od wlasciciela domu bo kobiecie nie wytlumaczysz ze mozna to odmalowac pozniej spowrotrm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magic Screen przetestowany, w nocy nie zaskoczyl mnie, za tyle kasy spodziewalem sie fajerwerkow i to dostalem w 100%. Wyobrazalem sobie super czern, ostry obraz(nawet lampe ustawilem na eco a wcZesniej jechal standard), i to dostalem :) zobaczymy wciagu dnia, zdam relacje.

Miesiac temu jakby mi ktos powiedzial ze za ekran dam 2x wiecej jak za projektor, to bym go wysmial, a teraz jakby mnie sie ktos zapytal jaki projektor chce kupic to zapytal bym sie po co mu projektor jak nie ma magic screenu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...