Skocz do zawartości
rumun1979

Proszę o pomoc !Telewizor 55" do 5500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę o pomoc w wyborze telewizora .Moja obecna plazma się kończy (pionowe piksele na matrycy ).

mam dylemat co wybrać FHD czy 4k .Czytam wszystkie testy z tego forum i nie wiem jaki telewizor wybrać

LG55UF8517

PANASONIC TX-55CX680E

SAMSUNG55HU7000/7500

PANASONICTX55CX700E LUB750

Myślałem mocno o Samsung 55h6400 ale martwi mnie problem kurzenia się matrycy !!!

PROSZĘ O POMOC !!!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ?na telewizor ale mam dobre rolety

7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma samsung ps51d6900

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3d ,dobry smart dobry procesor (filmy mkv z dysku )

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? dekoder nc+, ,naziemna

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?dysk twardy ,ps3

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8 godzin

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? hd

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak ,ps3 2godz

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzieci w dzień ja wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 55" w górę :)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? awaryjność ,smużenie ,60hz!!!

19. Preferencje co do marki ? raczej samsung ale niekoniecznie jestem otwarty

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak obojętnie lecz z naciskiem na pasywne

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?raczej jestem zainteresowany zależy to jednak w dużej mierze od gotówki !!!

Pozdrawiam Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie jesteś w stanie kupić telewizor, który będzie posiadał nie tylko rozdzielczość 4K ale będzie zgodny ze specyfikacją Ultra HD czyli wyświetli też szeroką paletę barw gdy podłączysz do niego odtwarzacz Ultra HD Blu-ray (premiera w przyszłym roku). Z wymienionych przez Ciebie tylko jeden to zapewnia w tej cenie. To Panasonic CX700. Przeczytaj jest test abyś wiedział dokładnie o co chodzi: http://hdtvpolska.com/topic/35098-test-panasonic-cx700-50-ultra-hd-4k-3d-led-lcd-firefox-os/

Ten telewizor powinien być dla Ciebie dobry jak również dla dzieci. Czyli sprawdzi się za dnia jak i w nocy. Ma matrycę 120Hz czyli nadaje się też bardzo dobrze do sportu. I właśnie ze względu na wsparcie Ultra HD kierowałbym się w stronę dokładnie tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS nie jest obsługiwany przez ten Panasonica - tylko DD i DD Plus. Też byłem nim zainteresowany, ale niestety brak DTS po optyce to downgrade w stosunku do poprzednich lat!

Poza tym jeśli na pendrivie czy dysku USB nie masz mało treści w niewielkiej liczbie katalogów, to ten TV nie jest dla ciebie. Każdy jeden Panasonic w tym min:.CX700 w przeglądarce multimediów z USB nie umie wyświetlić pełnego drzewka katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale trzeba to sprawdzić. Dam znać jeszcze. Pewnie jutro będę wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu ustawień CX700 brak jest funkcji parowania pilota z gładzikiem wiec zakup takiego pilota nic nie da. Można za to użyć smartfona z zainstalowaną aplikacja Viera Remote 2 i miec to samo (a nawet więcej) bez kosztów. Działa na 100%. Opis tej apki masz np. w tym teście: http://hdtvpolska.com/topic/35098-test-panasonic-cx700-50-ultra-hd-4k-3d-led-lcd-firefox-os/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prośbę o pomoc w decyzji zmiany zakupionego TV. Kilka tygodni temu kupiłem Samsunga 55H6400. Niestety okazało sie, że ma duży clouding. Werja 50 calowa którą kupiłem wczesniej jest super. Wymieniłem go na rękojmi na nowy egzemplarz, który miał jeszcze większy efekt churek. Sklep zaproponował mi teraz wymianę na kolejny egzemplarz lub inny model. Po spędzeniu wielu godzin na forum i czytaniu testów zastanawiam sie czy może nie lepiej dołorzyć i kupić teraz Panasonica CX680E, CX700E, AS740E lub Sony W805C. Ceny mają bardzo podobne w okolicy 4500-4700 minus rabat jaki dostałem przy zakupie Samsunga czyli 800 zł. Chciałem wydać koło 3000 zł ale może warto dołożyć ten 1000 zł. W tej chwili mam jeszcze plazmę 8 letnią Panasonica i gra rewelacyjnie. Samsung skusił mnie Samartem i ceną. Dzieci były zadowolone z gier np. NFS. Muszę do poniedziałku podjąć decyzję jakie rozwiąznie wybieram i przesłać do sklepu. Będę wdzięczny za ew. pomoc.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX700 jest bardzo przyzwoitym modelem. Przeczytaj nasz portalowy test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale wszystkie posty i oczywiście test już u was i później na "czarnym" przeczytałem i mam kwadratową głowę. Macie z Gmeru bardzo szczegółowe i rzetelne (w porównaniu do np. takiego kikiego z czarnego) testy i bardzo doceniam czas jak na to poświęcacie. Z dostępnych w Mall.pl telewizorów ten Panasonic mnie zainteresował po przeczytaniu waszych opini. Myślałem jeszcze o Samsungu 55H700 ale jest juz niedostepny. Tegoroczne Samsungi mają mniej do zoferowania a są droższe niż ten H6400.

Kupowałem TV w przypływie emocji bo dostałem dobry rabat w sklepie i miałem niewiele czasu do zastanowienia. O samsungu H6400 czytałem już rok temu u was i dla tego kupiłem go bez wachania. Niestety clouding w 55 cali mnie dobił.

Programy oglądam sporadycznie wieczorem i własciwie telewizor służy do filmów i ogólnej telewizji. W Samsungu dzieci były zachwycone grami (Need for speed). Ja połączeniem z telefonem ,tabletem i oddtwarzaniem filmów z HDD.

W Panasonicu nie ma chyba dużo takich gier dla dzieci. Doczytałem się (na forum) niewielu pozycji w smarcie. Dzieci mnie "zabiją" jak im wymienię teraz na coś takiego bez ich gry. Zadnej konsoli im jeszcze długo nie kupię...

Menu Samsunga bardzo też wizualnie mi odpowiadało. W Panasonicu trochę "trąci myszką", trochę jak w mojej starej plaźmie.

Mam tez wątpliwości czy jest sens dopłacać te ponad 1000 zł do UHD skoro kanapa z której oglądamy jest ponad 4,5 m od telewizora. Tak też wynikało z waszego forum czy kalkulatora odległości gdzie odległość nie powinna przekroczyć chyba 2,5 m od telewizora.

Może zaryzykować jeszcze raz z Samsungiem i jak clouding będzie znośny zostawić ? Nie znam sie i nie wiem czy ta przypadłość się powiększa, czy może skutkować jakimś uszkodzeniem matrycy w przyszłości itd. Głównie to mnie niepokoi bo jestem laikiem i tak naprawdę tylko mi to przeszkadza bo wiem że coś takiego występuje i robiłem test na czarnych planszach wieczorem. W dzień tego nie widać. Doczytałem, że w Panasonicu też nie raz się to może trafić przy matrycy IPS. Tyle, że ten CX700 ma matrycę VA i chyba nie ma takiego efektu białych plam o ilę się nie mylę. Może trzeba się z tym pogodzić i za taką kasę zostawić tego Samsunga (zapłaciłem 2700) a pomysleć w przyszości o zmianie ? Nie lubię kupować rzeczy tanich, na tymczasem. Wolę dopłacić jak trzeba, kupić raz i mieć na dłużej spokój. Tylko czy obecne telewizory LED będą bezawaryjne i posłużą tak długo jak plazmy np. Panasonica ? Mam sentyment do tej marki, oddtwarzacz VHS, DVD z HD, kamera HD. Ale telefony i tablety kupuję Samsunga i też działają lata...

Sorry za moje wynurzenia ale muszę podjąc decyzję i nie wiem do końca co zrobić...

Pozdr

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić jeszcze raz skoro jest taka możliwość, swoją drogą ciekawe czyją masz matrycę w tym telewizorze w moim jest AUO i jest bajka no chyba że miałem niespotykane szczęście i ten problem dotyczy w równej mierze 55" matryc Samsunga i AUO.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, nie pomyślałem żeby sprawdzić. Teraz sprawdzę jak przyjdzie.

Mam rozumieć że decyzja o wymianie już zapadła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Nie.

Mam jeszcze czas do poniedziałku i musze zdecydować.

Albo trzeci raz sprzwdzimy samsunga albo coś innego dostępnego w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie producenta matrycy za trzecim razem to już chyba tylko z ciekawości bo jak się domyślam to więcej wymian sklep nie przewiduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Towar niepełnowartościowy wymieniony w ciągu 14 dni w ramach rękojmi. Oczywiście dostępność TV ma znaczenie. Ostatnie sztuki mi sprowadzali teraz tego Samsunga. Tegoroczne modele są bez limitu. Może sięokazać, że jak zdecyduję sie znów na Samsunga h6400 już go nie sprowadzą dla mnie i albo kupię coś innego z rabatem albo zwrot gotówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować tegorocznego J6200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Też doczytałem, że matryca jednak daje radę. Jednak brak 3D i małego pilota (bardzo fajna rzecz - nie używałem ani razu tego dużego). Szkoda, że tegoroczny model ma mniej niż H6400.

Nic z tego i tak nie będzie bo w sklepie mają tylko UE55J6300 za 4000 zł oraz UE55JU6400 i UE60J6200 za 4500 zł. Z dostępnych są jeszcze Philips, Panasonic i Sony w opcji FHD i UHD.

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Też doczytałem, że matryca jednak daje radę. Jednak brak 3D i małego pilota (bardzo fajna rzecz - nie używałem ani razu tego dużego). Szkoda, że tegoroczny model ma mniej niż H6400.

Nic z tego i tak nie będzie bo w sklepie mają tylko UE55J6300 za 4000 zł oraz UE55JU6400 i UE60J6200 za 4500 zł. Z dostępnych są jeszcze Philips, Panasonic i Sony w opcji FHD i UHD.

UE60J6200 za 4500 zł bierz, jesli ogladasz z 4,5 metra, pilota smart tv można dokupić jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Samsung J6200 cena : 4500,- minus rabat 800 zł. Zastanawiałem się czy pilot będzie można dokupić i czy będzie działał ? Brakiem 3D się nie przejmować ? Dzieci kilka filmów obejrzały i im się podobało choć to chyba przeloty bajer. Czyli lepiej FHD 60" niż ten UHD Panasonic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

prawie zdecydowałem się na 60j6200 ale opinie nie powalają, a oczekiwanie na TV w euro do 30 dni też nie zachęca.. odrobinę szkoda tych 5 cali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość ;)

Stoję przed zakupem TV do pokoju w bloku.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? przeważnie 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost jak i częściowo bokiem, kąty ważne na tyle aby dało się w miarę przyzwoicie oglądać tv
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno z prawej strony tv, pokój słoneczny i dość jasny (mam rolety na oknach)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Bravia KDL-37EX500

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, internet (seriale dla żony),
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? dekoder nc+, dodatkowo naziemna tv
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dysk twardy, pendrive z filmami, w niedalekiej przyszłości Xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8 godzin (dziecko bajki ogląda)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? HD i SD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak (będziemy z tego często korzystać)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie (do czasu aż zakupimy Xboxa - planowany zakup - grudzień)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dziecko w dzień ja z żoną wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50" - 55"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? awaryjność, słaba jakość oglądanego obrazu, powolność działania tv
19. Preferencje co do marki ? Samsung, ale jeśli innej marki tv jest godny uwagi wezmę go pod rozwagę
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000 zł (+- 300 zł)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK - jak najbardziej TAK, ale czy będzie ktoś w woj. kujawsko-pomorskim ? okolice Torunia lub Bydgoszczy, Grudziądza (mieszkam w tych okolicach).

Proszę serdecznie o wskazówki , porady co kupić ?

ps. remont mieszkania zaczynam od lutego... więc pod koniec lutego będę dokonywał zakupu tv... jest jeszcze miesiąc na szukanie odpowiedniego odbiornika dla mnie i mojej rodziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś coś podpowie do mojego pytania umieszczonego powyżej ?

z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś coś podpowie do mojego pytania umieszczonego powyżej ?

z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Tak patrząc na twoje wymagania to 55 calowa wersja Samsunga J6200

będzie OK.

Ale jeśli chcesz wydać więcej kasy i mieć 4K to Samsung JU7000.

Testy tu http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/

Tylko bez materiałów w 4K nie będziesz widział różnicy w obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...