Skocz do zawartości
adam-tr

Który soundbar wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Potrzebuję Waszej pomocy, bo już prawie codziennie odwiedzam sklepy i słucham różnych soundbarów i nadal nie mogę się zdecydować. Piszę z nadzieją, że może Wasze opinie na temat sprzętu rozwieją moje wątpliwości.

Zastanawiam się nad kupnem tych soundbarów:

SONY HT-CT780 (2.1)

SAMSUNG HW-J650 (4.1)

ewentualnie

PHILIPS HTL7140 - niestety nie miałem możliwości odsłuchania, jedynie jego niższego modelu tj. HTL6140 i rewelacji nie ma (mam TV Philipsa stąd moje zainteresowanie nim).

Budżet to max 2000 zł (dzisiaj miałem okazję posłuchać jak gra SONY HT-NT3 i zwaliło mnie z nóg - rewelacja no i cena 2600 zł)

a może jakieś inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden.

Kup porządny używany soundbar który gra, a nie się nazywa.

W soundbarch jest tylko jedna marka ... nazywa się Yamaha. A potem długo, długo NIC.

A jak Cię stać na nowy z aktualnej produkcji to tylko lepiej.

Wszystkie Samsungi, Somy, LG i inne telewizyjne to są zabaweczki.

Sorry, taka jest prawda.

Kup sobie używany dobry wzmak stereo i dwie podstawkowe kolumny i będziesz miał dźwię, a nie pierdzenie.

Jak jakieś Sony Cię zwaliło z nóg to Yamaha te nogi Ci wyrwie i zmieli.

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź, ale nie tylko muzykę będę odtwarzał. Brat ma zestaw kolumn Boston Acoustic + wzmacniacz (4000zł+) muzyka super!, ale filmy i gry to jakoś nie to. Soundbara zdecydowałem się kupić, bo mam ograniczone możliwości do postawienia kolumn=niemożliwe. Dźwięk z tych soundbarów, które wymieniłem mnie satysfakcjonuje. Chętnie bym posłuchał Yamahy, ale w mniejszym mieście takie jak moje na wystawach widnieją tylko soundbary firm, które dostępne są dla większości użytkowników.

To trochę tak jak z kalibracją TV, po co mam płacić skoro obraz jaki jestem w stanie sam ustawić podoba mi się. Tak samo z soundbarem, jeśli ten dźwięk mi odpowiada to po co kupować coś co poleci ktoś inny z forum a czego nie jestem w stanie przetestować (nie gniewaj się "pmcopm" a postaw się w mojej sytuacji).

Bardzo bym chciał odsłuchać Yamahy, ale nie mam takiej możliwości bo wyjazd do większego miasta i koszty z tym związane przekroczyłyby mój budżet. Dlatego zadałem pytanie na forum. Postaram się jeszcze o odsłuch jakiejkolwiek Yamahy do 2000 zł, ale jakby mi się nie udało to proszę o podpowiedź który z tych soundbarów gra lepiej a jeśli nie te, to na które warto zwrócić uwagę, może uda mi się ich odsłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś na Allegro (NOWY) SONY HT-NT3 soundbar CENA była coś 2400,- :) Nie zgodzę się z tym że soundbar'y Sony to są telewizyjne zabaweczki. Sony nie jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o dźwięk ale liczy się w tym segmencie wysoko. To LG i samsung nie mają żadnego doświadczenia w tym temacie. Najlepiej się wypowiedzieć że NIE bo NIE i być przekonany że będzie lipa. ;) Tym bardziej że soundbar'y są co raz bardziej udoskonalane i pod Seans Kinowy plus to tego można w dobrej jakości posłuchać muzyki. Podkreślam w dobrej nie doskonałej bo jak ktoś jest zmanierowanym audiofilem to wiadomo że będą kaprysy. ^_^ Pozdro :excl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie zmiany kina na soundbar. Do oglądania filmów słuchania radia czy muzyki z mp3 to zupełnie wystarczający i chyba jednak niedoceniany sprzęt. I do filmu jednak soundbar z subem będzie na pewno lepszym rozwiązaniem niż stereo. Sam zastanawiam się czy kupić nagradzanego i polecanego philipsa htl5140 czy dołożyć do 9100 czy jbl sb400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś na Allegro (NOWY) SONY HT-NT3 soundbar CENA była coś 2400,- :) Nie zgodzę się z tym że soundbar'y Sony to są telewizyjne zabaweczki. Sony nie jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o dźwięk ale liczy się w tym segmencie wysoko. To LG i samsung nie mają żadnego doświadczenia w tym temacie. Najlepiej się wypowiedzieć że NIE bo NIE i być przekonany że będzie lipa. ;) Tym bardziej że soundbar'y są co raz bardziej udoskonalane i pod Seans Kinowy plus to tego można w dobrej jakości posłuchać muzyki. Podkreślam w dobrej nie doskonałej bo jak ktoś jest zmanierowanym audiofilem to wiadomo że będą kaprysy. ^_^ Pozdro :excl:

Patrząc na twój avatar nie mogłem spodziewać się innej odpowiedzi.

Porównaj SONY do Yamahy to porozmawiamy.

Porównaj dźwiek, a nie papierowe parametry.

Pozdro

I do filmu jednak soundbar z subem będzie na pewno lepszym rozwiązaniem niż stereo.

Konfabulujesz czy własnoręcznie sprawdzałeś?

Bo ja sprawdzałem.

Chyba, że zalezy Ci na wielkim ŁUP, ŁUP z subwoofera. Ale wtedy oznaczać to będzie jedynie, że źle zestroiłeś system.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfabulujesz czy własnoręcznie sprawdzałeś?

Bo ja sprawdzałem.

Chyba, że zalezy Ci na wielkim ŁUP, ŁUP z subwoofera. Ale wtedy oznaczać to będzie jedynie, że źle zestroiłeś system.

Pozdro

Sprawdzałem. Sam sprzedałem niedawno przyzwoite kino. Po prostu nie odpowiadało mi ustawienie głośników a nie miałem możliwości innego ustawienia. Soundbar daje mi gwarancję przyjemnego oglądania filmów plus bez przewodową muzykę i radio. Jak dla mnie to jest "złoty środek" :) I nie ma co demonizować takich rozwiązań bo na prawdę można być zadowolonym z takiego rozwiązania. Nie każdy potrzebuje głośników, kabli i wzmacniaczy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z pmcompem co do Yamahy i różnic w soundbarach.

Sam ich używam od kilku lat ze względów "lokalowych", a raczej aranżacyjnych pokoju. Najpierw YSP-800 (wtedy duża cześć ludzi nie wiedziała co to soundbar/projektor dźwięku), potem 3000, a obecnie 5100 (przymierzam sie do 5600). Od czasu do czasu testuję sobie rozne "sound bary". Tak jak to ująłem w cudzysłowach to są bardziej bary, no i może troszkę do kanalów TV.

Przepaść jest ogromna pomiędzy dobrze skalibrowaną Yamahą, nawet z niewielkim subem a pozostałymi belkami dźwiękowymi przy projekcji filmowej, nie mówiąc o design'ie - tu ukłony dla mojej żony...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A yamaha srt-1000 jak gra,słyszał ktoś?W testach wypada ok.Wiadomo,że trzeba dokupić jeszcze subwoofer,tylko jaki?

Czy może lepiej sony ht-xt1?

Edytowane przez pupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yamaha soundbar yht-s401 czy to dobry strzał chciałbbym go podłączyć do oleda LG A7 dzięki za wszelakie mądre wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad soundbarem czy ktoś miał okazję konfrontować soundbar JBL 2.1 oraz Samsung HW-K450 cenowo JBL droższy 300 zł, a oceny często mowią ze lepszy jest ten tańszy moze ktoś sie wypowiedzieć ? Ewentualnie co moze jeszcze z nimi konpipić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...