Skocz do zawartości
kammil999

Kino domowe dla rodziców

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

zamierzam kupić kino domowe dla rodziców, nie sa oni jakimis audiofilami, ba powiem wiecej mama nawet nie widzi róźnicy jak wyłaczy głośniki z tyłu w aucie :)

SAMSUNG HT-H5550 http://www.mediamarkt.pl/koszalin/kino-domowe-samsung-ht-h5550,id-946012#opinie

SAMSUNG HT-J5150http://www.mediamarkt.pl/koszalin/kino-domowe-samsung-ht-j5150,id-1050113

oraz
SAMSUNG HT-J4550 http://www.mediamarkt.pl/koszalin/kino-domowe-samsung-ht-j4550,id-1050115#specyfikacja

które z nich jest najlepszym wyborem może coś innego w tym przedziale cenowym?
Telewizor jaki posiadam to Samsung UE55H6400 jezeli ma to jakiekolwiek znaczenie.

Z góry dziękuje za porady smile.gif

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagra to tak jak ma zagrać. Szału nie ma. Ale wielkiej tragedii też nie. Ja ogólnie nie polecam. Szedł bym w zestaw stereo lub jakiś soundbar. Na tamte zestawy poprostu szkoda kasy. I tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie NIE zgodzić się z przedmowcą jeśli chodzi o stereo. TO MA BYC zestaw do efektów, a nie do odsłuchu muzyki. Fakt - żaden z nich nie jest szczytem rozwiązan technologicznych, ale skoro mają być efekty kina to żadne stereo. Tym bardziej, ze chodzi o starsze osoby. Natomiast soundbar dobrej jakości to cena powyżej 3k pln, a wszystkie na poziomie cenowym tych zestawów zagrają jak zwyczjne pierdziawki, niewiele różniące sie od glośników fabrycznie zamontowanych w tv. Wszystkie wymienione przez Ciebie są na podobnym poziomie i który kupisz ten będzie. Rodzice na pewno nie zauważą różnicy (skoro nie są audiofilami) i wydawanie pieniędzy na droższe zestawy mija sie z celem. Nie zrozum mnie źle, wiem co mówię bo też przerabialem ten temat. A radzenie komuś pójścia w zestaw stereo dobre jest dla początkujących, którzy w przyszłości będa rozwijac swoje zainteresowania i potrzeby w miarę możliwości finansowych. Rodzice (nie obrażając ich i niczego im nie ujmując) na pewno by sie ze mną zgodzili.Uwierz rodzicowi ponad trzydziestoletnich (niestety :P ) dzieci. A uszczęśliwianie kogoś na siłe nie zawsze przynosi spodziewane efekty. Pozdrawiam Ciebie i Rodziców.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może wasi rodzice oglądają tylko filmy na BR (nie oglądają telewizji!! ) i tylko dla efektów łubudubu. (Jakiś nie wyobrażam sobie mamy 50+ która hara się pracą suba w najnowszych transach).

Kamil pisał o wielkości pomieszczenia i o wyłączeniu części głośników w samochodzie oraz reakcji jego mamy.

Więc podtrzymuję swoje zdanie. Zestawy wymienione to popierdółki nikomu nie ubliżając

Edytowane przez Ramlesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj mnie gostku! Ja też jestem 50plus i nie oglądam jedynie BD!!! Może nie zdajesz sobie sprawy, ale 95 % ludzi w Polsce nie ma pojęcia o co chodzi w kinie domowym, a poza tym jak wyobrażasz sobie efekty kina domowego w stereo??? A głównie o to chodzi rozpoczynającemu temat. Nie mieszaj mu w głowie, bo robisz to bardzo nieumiejętnie. Poza tym, niezbyt dokładnie czytasz posty pytających na które odpowiadasz - w poście Kamila nie ma ani słowa o wielkości pomieszczenia. Więcej uwagi, a mniej gwiazdorzenia. Pomimo wszystko pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zacznę z innej mańki.

Zamiast ich uszczęśliwiać na siłę, najpierw zabierz swoich rodziców gdzieś gdzie będą w ogóle takiego zestawu posłuchać, może okazać się że Tobie się wydaje że Twoi rodzice tego by chcieli a dla tak nie jest.

Mój teść parę lat temu tez kupił sobie kino domowe bo podobało mu się jak gra moje, tylko że tez kupił jakiś budżetowy zestaw i poza pierwszymi tygodniami używania teraz to tylko stoi i się kurzy, jedno to że teściowej się nie podoba jak gra (bo robi Bum,Bum) a drugie że jest właśnie budżetowe i zdecydowanie z innej bajki w porównaniu do mojego zestawu i po prostu nie gra.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego wlasnie zmierzam. Ludzie z wiekiem zmieniają system wartości i to co dla mlodszych wydaje się niezbędne, dla starszych jest tylko niewiele znaczącym gadżetem. Pomysl z zabraniem rodzicow gdzieś na prezentację uważam za jak najbardziej wlaściwy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj mnie gostku! Ja też jestem 50plus i nie oglądam jedynie BD!!! Może nie zdajesz sobie sprawy, ale 95 % ludzi w Polsce nie ma pojęcia o co chodzi w kinie domowym, a poza tym jak wyobrażasz sobie efekty kina domowego w stereo??? A głównie o to chodzi rozpoczynającemu temat. Nie mieszaj mu w głowie, bo robisz to bardzo nieumiejętnie. Poza tym, niezbyt dokładnie czytasz posty pytających na które odpowiadasz - w poście Kamila nie ma ani słowa o wielkości pomieszczenia. Więcej uwagi, a mniej gwiazdorzenia. Pomimo wszystko pozdrawiam.

Gandalfiku. Nie ma ci się spinać. Kamil identyczny post zamieścił na konkurencyjnym forum i z tego wynikła moja odpowiedz.

Proponuję czytać ze zrozumieniem bez spinki (widzę że 50+ podziałało jak płachta na byka), bo moja propozycja dotyczyła właśnie osób w słusznym wieku i nie obeznanym z kinem domowym. I właśnie pod ich kątem proponuję rozwiązanie inne niż "popierdułkowate" kino domowe w okolicach 1500 zł, traktując to jako strata kasy. I znając realia - stosunek w oglądaniu tv/br lepiej sprawdzi się dobre stereo niż kiepskie "kino".

Pozdrowionka.

Gwiazdorek;)

Edytowane przez Ramlesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gandalfiku. Nie ma ci się spinać. Kamil identyczny post zamieścił na konkurencyjnym forum i z tego wynikła moja odpowiedz.

Proponuję czytać ze zrozumieniem bez spinki (widzę że 50+ podziałało jak płachta na byka), bo moja propozycja dotyczyła właśnie osób w słusznym wieku i nie obeznanym z kinem domowym. I właśnie pod ich kątem proponuję rozwiązanie inne niż "popierdułkowate" kino domowe w okolicach 1500 zł, traktując to jako strata kasy. I znając realia - stosunek w oglądaniu tv/br lepiej sprawdzi się dobre stereo niż kiepskie "kino".

Pozdrowionka.

Gwiazdorek;)

A nie przyszlo Ci do główki, ze Kamil podal propozycje takie, a nie inne (droższe), z bardzo prozaicznego powodu - może zwyczajnie nie stać Go na droższy sprzęt? Skoro Ciebie stać na ,,wypas,, to nie znaczy, że każdy zaraz będzie s..ł pieniędzmi. Nie osądzaj ludzi po ich możliwościach finansowych, a TYM BARDZIEJ po wieku bo przyjdzie czas, że i ty będziesz 50plus. Ciekawe czy Kamil też twierdzi, że propozycje które przedstawil są ,,popierdółkowate,,? Być może dla niego są wlaśnie kosztowne. Widzę, ze jednak pomimo twierdzenia, że znasz realia, nie bardzo masz pojęcie o realiach poziomu zarobków w naszym pięknym kraju. Pozdrawiam gwiazdorka.

PS. Wytlumacz mi zdanie ,, nie ma ci się spinać,, Jakoś nie znam takiego zwrotu z języka polskiego.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gandalfiku, Gandalfiku nie znasz mnie a tak łatwo chybiając oceniasz.

Kamil kupuje dla siebie czy dla rodziców?

Masz jakiś kompleks zarobkowo, finansowo-majątkowy i dlatego tyle agresji?

Dyskusja w tym wątku schodzi na niewłaściwy tor i proszę przeczytaj wszystkie posty od początku weź głęboki oddech.... i jeszcze jeden (w międzyczasie wydech nosem) przemyśl jeszcze raz swoje twierdzenie czy aby napewno za 1500 PLN lepiej rodziców uszczęśliwić słabym kinem domowym w zamian za przyzwoity zestaw stereo biorąc pod uwagę co defacto będą w większości oglądali.

Przeczytaj jeszcze raz post Jaśka_31 o zbieraczach kurzu.

Przemyśl raz jeszcze wszystko i napisz proszę swoją odpowiedź z mniejszą dawką lekceważenia i ironii pomijam wątki nacjonalistyczno społeczne rodem z onetu.

Twój gwiazdorek

Ps. Miało być "nie ma co się spinać" i przepraszam za literówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramlesko, Ramlesko - przyjmując Twój ton - nie mam zamiaru nikogo lekceważyć tak jak Ty to robisz. A wątki nacjonalistyczno-spoleczne? Coś Ci się pomieszalo. Nie czytasz uwaznie moich postow. W pierwszym moim poście napisalem co myślę o jakości tych zestawow. Wcale ich nie chwalę i NIE JESTEM zwolennikiem takich zestawow. Zestawów (róznych) kina domowego uzywam od zamierzchlych czasow czyli od 1998 roku i to co się uzyskuje w stereo w porownaniu z nawet słabym zestawem wielokanalowym, jest bardzo mizerne. Zestaw stereo DOBRY jest dla ludzi ktorzy często sluchają muzyki i wymagają lepszej jakości niż glośniki w tv. Polecac to można komuś kto zamierza w przyszlosci rozbudowywac swoj zestaw i chce miec możliwie najlepszą jakość. W tym konkretnym wypadku zalozę się o kazde pieniądze, że dla rodzicow Kamila (niczego im nie ujmując) będzie najzupelniej obojętne czy będzie to zestaw za 1500zl czy za 5000 jeśli chodzi o jakość bo jeśli chodzi o cenę to wręcz odwrotnie. Znam kilka rodzin ktore posiadają zestawy kina roznej jakości i w których NIEZALEŻNIE OD CENY stanowia one tylko ozdobę mieszkania i sa zbiornikami kurzu używanymi kilka razy (lub rzadziej) w roku. Trudno sądzić aby rodzice Kamila byli maniakami oglądania filmów z superefektami. Pozdrawiam i nie mam zamiaru więcej ciagnąc tej bezprzedmiotowej dyskusji z Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracając do tematu wątku Kamil jest na poście nr 1 i nasz dialog nic do rozmowy nie wniósł.

Bo poza prywatnymi wycieczkami nikt nie naprowadził go na jakikolwiek pkt. widzenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety - tak to często bywa. Ale mam nadzieję, że dokona wyboru który zadowoli jego rodziców. Pozdrawiam :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...