Skocz do zawartości
krawcu

Ok. 50" do wieczornych filmów i PS4 oraz YT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję telewizora z matrycą VA (zależy mi na jakości obrazu) i natywnym 100/120Hz. Dodatkowo przydałby się podwójny tuner DVB-T i DVB-S (możliwe w wersji drugiej) oraz niski input lag (najlepiej poniżej 40ms).

Z telewizora będę głównie korzystał późnymi wieczorami do oglądania filmów z NAS i grania na PS4. Wdzień będzie czasem używany do YT dla dzieci.

Możecie mi coś doradzić? Byłoby idealnie gdybym się zmieścił w 3tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostaniesz różne propozycje więc rozpocznę topic odpowiedzi ; )

Ogólnie widzę, że nie musisz odpowiadać na masę pytań bo jesteś świadomy. Wiesz co to VA, Hz itd. Propozycji jest kilka ciekawych i jak mówię: pewnie padną różne więc zacznę od ciekawszych:

1. Samsung z 2014 roku: H6400, H7000 > ekrany sprawdzone, mające wszystko z multimediów tak jak potrzebujesz. Dobra czerń, dobry lag. Aha, model H6200 też do wyrwania w dobrych cenach: nie ma tylko pilota multi oraz 3D okularów w zestawie. A tak to taki sam jak H6400. H7000 jeszcze lepszy do filmów ale nie wiem czy budżet styknie. Chyba nie. A tak w ogóle ciężko już dostać te modele ale szły w super cenach.

2. Jak nie będzie to Samsung z tego roku > wygląda, że J6200 będzie najbardziej ok bo ma wszystko co chcesz. Wiem, że Ci bardzo na tych multimediach zależy a tutaj oni są bardzo mocni.

3. Można dalej iść i np. Sony W7C seria. Ale to Android. Masa zabawy > pytanie czy potrzebne Ci aż coś takiego? Panasonic CX700 też fajny. Philips 6550 ciekawy. Ma ambilighta 3 stronnego, jest mega szybki jak na androida i niezły lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma odbierać programy satelitarne to pozostał Samsung H6700 i pokrewne na podstawowej wersji H6400 mozesz zapomnieć o satelicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te samsungi niestety odpadają ze względu na tuner.

Z multimediów to zależy mi głównie na YouTube i filmach z NAS.


Poprzeglądałem modele które proponowaliście i teraz zastanawiam się nad tymi:
Philips 47PFS7109
Philips
50PUS6809
Sony
KDL-48W705C

Czy one wszystkie mają matryce VA i natywne 100Hz?
Jak jest z input lagiem i jakością obrazu? Są jakieś testy tych tv?

Który byście polecili?

Na jakiś tam ambientligh i 4K w sumie mi bardzo nie zależy tak samo jak z 3D. Głównie to chodzi o dobrą jakość obrazu i niski input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego samsunga nie widziałem... faktycznie ma tuner satelitarny. Pytanie jaką ma matrycę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką jak wszystkie z serii 6 120 Hz.


W modelu 48" siedzi zawsze 120 Hz matryca Samsunga VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać testy do Samsunga H6400 i Sony są na forum pewnie znajdzie się też coś do Philipsa. Ja wiem tylko tyle że do wieczornych filmów to nic lepszego od zeszłorocznego Samsunga w tej cenie nie wymyślili. Osobiście używam H6700 i pomimo tego że od zakupu minęło już sporo czasu to wieczorem mam nieustający opad szczęki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, H6640 ma podwójny tuner czyli można nagrywać program i w tym samym czasie oglądać coś zupełnie innego, posiada także microdimming oraz PQI (taki producencki wyznacznik szybkości/jakości) 600 Hz a H6400 400 Hz. Ktoś na forum twierdził że na modelu H6700 zaobserwował że szybciej przełączały się kanały !?

Reszta to dokładnie model H6400 różnice są jedynie w zastosowanym wzornictwie ale to już kwestia gustu.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za wyjaśnienie.

Poczytam testy na forum i jak będę miał pytania to wrócę... czyli pewnie wrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Samsunga nie da się już kupić nowego... są tylko ekspozycyjne :/

Sony 48W705C ma matrycę 50Hz i to jest jego spora wada... zastanawiam się czy nie dorzucić troszkę kasy i nie kupić któregoś z tych:

50W755C
50W805C
50W809C

Z tego co się orientuję to te modele powinny być na matrycy VA i odświeżaniu 100Hz. Możecie mnie poprawić jeśli się mylę.

Pytanie tylko czy warto dopłacać do tych droższych modeli zakładając że będę używał TV tylko do YT, filmów z NAS i PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy telewizor ma być kupiony w sklepie stacjonarnym czy też wysyłkowo istnieje jeszcze taka alternatywa http://www.electro.pl/telewizory/telewizor-samsung-ue48h6650,id-225119?utm_source=okazjeinfo&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-09&utm_content=785207&utm_term=Telewizory.

Jest jeszcze tutaj http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-led-3d-samsung-ue48h6650,id-225119# z możliwością odbioru osobistego.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model H6650 to jest to samo co H6640, różnica jest jedynie w tym dla której sieci handlowej został wyprodukowany, ewentualnie może się różnić podstawą (stopą) w przypadku powieszenia na ścianie element oczywiście nie istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy telewizor ma być kupiony w sklepie stacjonarnym czy też wysyłkowo istnieje jeszcze taka alternatywa http://www.electro.pl/telewizory/telewizor-samsung-ue48h6650,id-225119?utm_source=okazjeinfo&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-09&utm_content=785207&utm_term=Telewizory.

Jest jeszcze tutaj http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-led-3d-samsung-ue48h6650,id-225119# z możliwością odbioru osobistego.

Dzięki za ten link. Chyba go kupię. Choć już zacząłem się zastanawiać nad Sony 50W805C, tylko nie wiem czy warto dokładać 550zł do niego. Czy jest na tyle lepszy?

Edytowane przez krawcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są porównywalne modele telewizorów, używam 55H6700 i niczego mi nie brakuje, nie tęsknię za zmianą znaczka na SONY choćby z powodu posiadania telefonu Samsunga a jest to wbrew pozorom ważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon jednak się częściej zmienia niż telewizor. Też mam tel samsunga ale najprawdopodobniej kolejny już będzie innej firmy.

Zastanawiam się na ile warto dopłacać do Androida na TV? Czy on będzie stale aktualizowany czy może będzie zamulał po jakimś czasie tak jak to się dzieje z telefonami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę platformę sprzętową na jakiej jest postawiony to jeżeli programiści źle wykonają optymalizację pod ten sprzęt to musi zamulać bo jest zwyczajnie zbyt słaby żeby uciągnąć bardziej wymagające rzeczy (wystarczy mieć trochę doświadczeń z Android TVBox żeby móc wysnuć jakieś wnioski) dlatego pewnie tak mało jest aplikacji z których można realnie korzystać na telewizorach z tym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić tego samsunga z ekspozycji (pracował nie dłużej jak pół roku po 12h/dobe) jeśli jest przeceniony o 500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 h to jest nic dla każdego współczesnego telewizora pod warunkiem że nie wyświetla się na nim obrazów statycznych lub obrazów zawierających stałe nieruchome elementy. Zależy jeszcze od jakiej ceny ma być odjęte 500 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena po obniżce to 2499zł. Obraz wyświetlany jest na monitorze z komputera i nie jest statyczny tylko ciągle się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o ten sklep. Jeden jest obok mnie i się tam dziś udałem. Mają jedną sztukę na ekspozycji. Możliwe że gdzieś jeszcze są nowe ale pytanie czy warto to sprawdzać czy lepiej skorzystać z obniżki o 500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...