Skocz do zawartości
Maniecki

TV 4K 40-50" Najlepsza jakość obrazu do 5tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam wszystkich.

Zamierzam kupić telewizor i potrzebuję opinie znawców o tym który TV posiadał możliwie jak najlepszą jakość obrazu w moim przedziale cenowym, czyt. do 5000 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 11m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,7m do max 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Zaciemniony pokój.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwie najlepszą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Tylko HDMI.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Zależy co lepsze.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy Blu-ray.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Gry PC ok. 30% , ale nie chcę aby TV był wybrany pod kątem gier tylko wyłącznie filmów i jakości.
17. Preferencje co do wielkości? do 50 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niewyraźny obraz przy ruchach kamery.
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zł.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak.

Dodam jeszcze, że mogę zrobić jakieś ledowe podświetlenie do telewizora jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak na razie upatrzyłem sobie Samsunga UE48HU7500L , ale nie jestem pewien czy to najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o jednej ważnej rzeczy, nie chcę zakrzywionego tylko zwykły, ale dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to JU7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś nie będziesz pewny to pisz. Ale od JU7000 w przypadku Samsunga zaczyna się naprawdę dobra jakość zarówno do filmów jak i do sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie polecono mi Sony kd49x8309c argumentując, że Samsung 48JU7500 ma gorszą matrycę w sensie odświeżania, natywnie 50Hz (Sony 120Hz) oraz gorsze skalowanie do 4K przez co gorszą jakość, ma więcej bajerów no i Sony jest tańszy. Puszczono mi jakiś film pokazowy, podobno w full HD chociaż jakością nie powalał, chyba, że było to spowodowane bliską odległością ok 30cm-50cm od TV, były widoczne piksele. Na Sonym niby trochę ładniej ten film wyglądał, podobno to przez lepszy efekt skalowania do 4K.

Co o tym sądzicie, który telewizor ma realnie lepszą jakość po wykalibrowaniu, czy Sony będzie lepszym wyborem, czy Pan się znał na rzeczy, czy był to po prostu przedstawiciel Sony :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie polecono mi Sony kd49x8309c argumentując, że Samsung 48JU7500 (...)

Chodziło mi tutaj oczywiście o Samsunga 48JU7000, czyli model bez zakrzywionego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to już jest kwestia gustu i upodobania. Nie ważne jaki by nie był dobry obraz, to jednak nie będę czuł się komfortowo na zakrzywionym ekranie.

Swoją droga próbowałem ogarnąć ten cały rating, ale nie mogłem się dopatrzyć moich modeli telewizorów ;(

Także ponawiam pytanie Sony kd49x8309c czy Samsung 48JU7000 , a może coś jeszcze lepszego się wynajdzie? Jeśli da radę to prosił bym również o plusy i miniusy modeli, to by mi bardzo pomogło w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe to ponownie proszę o pomoc, nie chcę poganiać, ale w przyszły weekend chciał bym się już cieszyć telewizorem, bo tyle na niego zbierałem ,że nie mogę się już doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep wprowadził Cię w błąd, bo Samsungi od modelu 7 też mają natywne odświeżanie 120Hz. Sony ma Androida,(działa tak sobie...) więc teoretycznie większe możliwości multimedialne. Samsung ma bardziej błyszczący ekran, więc w słonecznym pokoju może to przeszkadzać. Ale ogólnie, oba TV są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...