Jump to content
Sign in to follow this  
Zerwi

XORO 37" HTL 3742 FullHD

Recommended Posts

[quote name='kazik' post='29344' date='15.12.2006, 16:38 ']
Jak wygląda współpraca tego TV z pecetem?
[/quote]

Polecam nieco uwazniej czytac :unsure: juz o tym pisalem - konkretnie 27 post w tym watku

1366x768 , nic ponadto , a obraz na 3+, no moze 4=. Zreszta specyfikacja podaje to samo ;) choc nie powiem , sam mialem nadzieje ze bedzie jak w przypadku Amoi - specyfikacja sobie ,ze 1280x768 , a Amoi sobie i wyciaga 1920 :unsure:. tu sie to nie sprawdzilo. szkoda
Pisze oczywiscie o VGA

Edited by Zerwi

[quote name='Zerwi' post='29347' date='15.12.2006, 14:45 ']
Polecam nieco uwazniej czytac :) juz o tym pisalem - konkretnie 27 post w tym watku

1366x768 , nic ponadto. Zreszta specyfikacja podaje to samo :( choc nie powiem , sam mialem nadzieje ze bedzie jak w przypadku Amoi - specyfikacja sobie ,ze 1280x768 , a Amoi sobie i wyciaga 1920 :D. tu sie to nie sprawdzilo sie. szkoda
[/quote]

[b]Łup Łup Łup[/b] tak się biję w pierś i przepraszam za gapiostwo ;)

A czy biedni forumowicze mogą liczyc na jakiś obszerjniejszy foto-test? Podejrzewam ze wielu waha się czy wziąc te Xoro, tylko hamuje ich (tak jak mnie) jakosc tych TV. No i info o gwarancji / serwisie po gwarancji też by się przydało. Z góry dzięki w imieniu biednych forumowiczów. :(

Wiadomo, że nie ma co liczyc na najwyższą w skali 10/10 ocenę, ale czy ocena jest zadowalająca? Mnie bardzo kusi taki LCD 47" na ścianę, ale kota w roku brac nie będę. Można gdzies w Poznaniu/wlkp obejrzec to na własne oczy? Pomóżcie ludzie dobrej woli... ;)

Osobiście nie interesuje mnie czy to się nazywa Sony, Xoro czy Origami. Nie jestem przywiązany do jakiejś jednej marki, ja bardziej kocham swój portfel i wolę go nie przewietrzac bez potrzeby. Interesuje mnie tylko wyłącznie stosunek jakości do ceny, a tutaj zdaje się on wypadac rozsądnie (~9k za Full HD LCD 47" - jest lepsza oferta?). Pytanie brzmi tylko czy to faktycznie jest Full HD czy stara się byc Full HD... No i czy nie gryzie się z n-ką. Pozdrawiam. :D

Edited by speedzior

witam
znalazlem cos na temat xoro 37"
wklejam link moze ktos to przetlumaczy
[url="http://www.01net.com/fiche-produit/prise-main-969/tv-lcd-plasma-xoro-htl-3742w/?rss"]http://www.01net.com/fiche-produit/prise-m...-htl-3742w/?rss[/url]

pozdrawiam Edited by rafal1630

[quote name='speedzior' post='29385' date='15.12.2006, 18:39 ']Osobiście nie interesuje mnie czy to się nazywa Sony, Xoro czy Origami. Nie jestem przywiązany do jakiejś jednej marki, ja bardziej kocham swój portfel i wolę go nie przewietrzac bez potrzeby. Interesuje mnie tylko wyłącznie stosunek jakości do ceny, a tutaj zdaje się on wypadac rozsądnie (~9k za Full HD LCD 47" - jest lepsza oferta?). Pytanie brzmi tylko czy to faktycznie jest Full HD czy stara się byc Full HD... No i czy nie gryzie się z n-ką. Pozdrawiam. :)[/quote]

Jezeli chodzi o jakosc/cena i nie zamierzasz powiesic TV seta na scianie (glebokosc ok 40 cm) warto zastanowic sie nad telewizorami tylnoprojekcyjnymi, troszeczke zaniedbywanymi. Przyklady : fullHD Sony 55A2000 (55" technologia SXRD) cena 8000-9000, HD Ready 720p/1080i JVC HD56ZR7U (56" technologia HD-ILA) cena 11000-12000 - fullHD zapowiadane na 1kwartal 2007 glebokosc 25cm, Samsung nie wypuscil jeszcze fulli na Europe, ale sa takie plany, proponuje porownac USA:

[url="http://www.samsung.com/Products/TV/dlptv/index.asp"]http://www.samsung.com/Products/TV/dlptv/index.asp[/url]

Technologie SXRD i HD-ILA to LCoS (dla chcacych wiecej net). Zalety DLP:
czern=czern (brak lamp podswietlajacych, przy LCD dopiero podswietlanie LED zapewni jego rownomiernosc np Samsung M91),
kontrast efektywny 2500:1, dynamiczny 10000:1, bardzo male czasy reakcji 2,5 ms- podobienstwo do CRT, praktycznie nie ma problemu z katami ogladania, bogata ilosc zlacz.
Wady:
Dla wyczulonych czasami widoczne efekty wobulacji,
lampa - ktora wytrzymuje przy ogladaniu 8g/365d ok 3-5 lat - koszt wymiany ok 180-250$.
Jest to dobra alternatywa dla LCD i plazm FullHD za kosmiczne pieniadze, w oczekiwaniu na TV SED lub FED.
Proponuje porownanie w dobrym sklepie obok siebie LCD (np Sharp XD1), DLP (Sony 55A2000) i Plazmy (Panas TH-50PV600 HD Ready lub Pionka Fulla jezeli beda mieli) z dobrym zrodlem w 720p, a gdyby mieli niebieskiego ryja to 1080p.

wloDek

drodzy forumiarze !!!
mamy możliwość zabawy z xoro 37", 47", ale nasze opinie na ich temat bedą subiektywne,
sa to bardzo dobre TV, jedne z najlepszych na rynku, porównując model 37" z sharpem 37XD1E, uważam, że ten pierwszy przewyższa jakościa renomowanego sharpa, a na SD zdedydowanie go bije, ale

szersza informacja na ten temat bedzie odebrana jako jakas reklama, napedzanie sprzedazy itp, i z pewnościa niewiarygodne, choć jako zapewne nieliczni w 4 RP, mamy mozliwości zabawy i porownywania roznych TV w jednym czasie i miejscu
juz na poczyuatku tego postu po obublikowaniu fotek nowych xoro, od razu były ataki ze se reklame robią,
nie pisac nic , źle, napisać, też źle

U nas w sklepie takze testowalismy model Xoro LCD 4742 i tez potwierdzamy bardzo dobrą jakosc wykonania samego telewizora jak i jakosci obrazu - Zarowno w SD jak i HD Opinie te potwierdzają równiez klienci ktorzy nabyli u nas te TV

dokładnie,
ale każde dobre zdanie będzie odebrane przekornie,
więc nie wiem co pisać,
o nowych Xoro można pisac w zasadzie tylko dobrze, tym bardziej po konfrontacji z innymi konkurenycjnymi modelami

olatigid prosimy o test porównawczy z amoi i sharpem, jak wygląda smużenie czy ma wady (jakie)

Test porównawczy byłby wiarygodny i bardzo porządany - jak wiadomo , pamięć ludzka bywa ułomna !

Załączam jesze dwa dodatkowe pytania :

- czy posiada HDMI w wersji 1.3 ?
- czy potrafi wyświetlić 1080 z komputera bez overscanu ?

Pozdrawiam.

no wlasnie ktos tu nam kiedys obiecywal test z innymi lcd niestety do dzis nic takiego nie bylo ale moze sie cos wreszcie ruszy
Pozdrawiam i udanego wyskoku do nowego roku :rolleyes: