Skocz do zawartości
Zerwi

XORO 37" HTL 3742 FullHD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='olatigid' post='29088' date='14.12.2006, 14:31 ']
forumiarze spokojnie,
nie jest proste w mierę obiektywnie odnieść się do nowego LCD na rynku ! Potzreba czasu, spojrzenia z dystansu, bez podniety szczególnej

to co się rzuca od razu, to bardzo dbry obdługa SD, naprawdę brak uwag przy knforntacji z sharpem XD1E który miał być tu wzorem, to nie jest, xoro znacznie lepiej radzi sobie z SD i to na kilku tunerach,

HD póki co bez zastrzeżeń, poziom czerni b.dobry, naprawdę gra rewelacyjnie, na pierwszy rzut oka znaznie lepije daję radę niż sharp, niz toshiba serii 67

może nie jestem tu zbyt obiektywny, ale tak się składa że obok xoro stoi amoi, toshiba itd...
[/quote]


Jesli jest tak jak napisal oltagid to szykuje sie nam niezla konkurecja na ryknu Full Hd Szczerze bardzo mnie ciesza takie opinie nawet jesli sa one wynikiem tylko poczatkowych testow . Jak widac Cierpliwosc poplaca wiec poczekajmy jescze troche zeby miec lepszy obraz owych odbiornikow ....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='29068' date='14.12.2006, 15:17 ']
TEORIA SPISKOWA .
TV XORO JEST NA TYLE NIEUDANY , ŻE NIKT NIE MA NAJMNIEJSZEJ
OCHOTY ( pomimo obietnic ) BYĆ PIERWSZYM, KTÓRY TO POTWIERDZI.


[/quote]

Zaprzeczam oczywiscie , ze model jest nieudany. Wg mnie wrecz BARDZO !! udany .
Co do braku testow i opini - niestety pad sieci uniemozliwil wczoraj wieczorem (no coz - w dzien praca) zamieszczenie wiekszej ilosci fotek i opisu spostrzezen.

Jak pisalem wczesniej - obraz SD wrecz rewelacja - swietnie przetwarza i tak kiepski jak na nasze warunki sygnal Aster'a - tu znacznie przewyzszal toshibe full 42" 67Z (czekamy na bezposrednie porownanie z Sharpem 37" XD1, no ale to w piatek , choc z moich doswiadczen z tymze sharpem przekonany jestem , ze Xoro wezmie gore).

Obraz z Component niemal identyczny jak z HDMI - rowniez bajerancki - cieple , naturalne kolory. Bardzo dobrze sprawuje sie (Tu uwaga dla fanow sharpowego RGB+) z czerwienia. Test skórki (seria Bikini Destinations w 1080i :D ) odpowiedni do tego wypadl wg mnie swietnie - ogladalo sie naprawde przyjemnie.

1080p ( na NTSC 60hz :) ) - brak smuzenia , bardzo dobry, ostry obraz.

minusem jak na razie - choc tu nie odbiega od konkurencyjnych i "markowych" modeli - to szybkosc przelaczania kanalow , czyli to co spotykamy w kazdym lcd - przelaczenie kanalu - wygaszenie matrycy , 0.5 do 1sek i dopiero odswiezenie. niestety z tym nie dogania oczywiscie mojego ulubienca :)

Po drugie - VGA - przyjmuje "tylko" 1366x768 , @ 85HZ :D Co prawda grafika nie specjalna bo na no-name'owej plycie zintegrowany GF6100 , ale na Amoi 42T1E spokojnie 1920x1080 na niej wyciasnalem.

Czy wspolpracuje z nBoxem? niestety nie sprawdzilem , brak nboxa. Za to z Humaxem i PremiereHD wspolpracuje bez zarzutu :)

tyle z moich subiektywnych rzecz jasna odczuc.



--
Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji nboxa poprosze o teścik na Xboxie;)

/edit

skoro w 1080p ma 60hz, czy jest szansa na 100hz w 720p ?? o_O i czy da sie to to powiesic na scianie?

/edit2

[url="http://www.xoro.cz/products/htl-3742-w.htm"]strona xoro w jezyku poludniowych sasiadow, kilka fotek[/url] Edytowane przez vvit0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka wersja hdmi jest w tych tv(1.3?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawową kwestią dla większości osób jest chyba to, czy po HDMI działa z n-boxem, czy nie.
Potem przystąpimy do zastanawiania się, czy gra ładnie, czy nie buczy :D i czy go kupić.
Tak więc - skombinować n-ke i dac ludowi odpowiedź - lud sie domaga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dancop' post='29120' date='14.12.2006, 17:35 ']
Podstawową kwestią dla większości osób jest chyba to, czy po HDMI działa z n-boxem, czy nie.
Potem przystąpimy do zastanawiania się, czy gra ładnie, czy nie buczy :D i czy go kupić.
Tak więc - skombinować n-ke i dac ludowi odpowiedź - lud sie domaga :D
[/quote]
przypomnę, że to czy dany LCD, Xoro czy samsung czy jeszcze inny TV, gra bez problemów z nboxem czy jednak nie to problem nboxa a nie tych TV !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='29122' date='14.12.2006, 15:39 ']
przypomnę, że to czy dany LCD, Xoro czy samsung czy jeszcze inny TV, gra bez problemów z nboxem czy jednak nie to problem nboxa a nie tych TV !!!!
[/quote]

Ależ oczywiście. Jasne, że jest to problem implementacji HDCP w boxie.
Ale n-box jest jeden, a telewizorów na rynku wiele.
Kupuje się więc (tak jest w moim wypadku) telewizor, który będzie kompatybilny z n-boxem. Bo w drugą stronę nie da po prostu na razie rady. Być może coś zmienią w oprogramowaniu nboxa, jak się da. Ale być może problem jest zaszyty w jakims chipie i niestety "naprawić" się tego nie da.
Zostaje nabyc dobry TV, full HD, który dogada się z terminalem n-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]
QUOTE(olatigid @ 14.12.2006, 15:39 ) *

przypomnę, że to czy dany LCD, Xoro czy samsung czy jeszcze inny TV, gra bez problemów z nboxem czy jednak nie to problem nboxa a nie tych TV !!!!
[/quote]

Dziwna opinia. jak jest problem, to w takim samym stopniu może być wina nbox'a co tych tv (jedni i drudzy pewnie mają soft do obsługi hdcp od producenta scalaka, jedni lepszy a drudzy gorszy).
Tylko na producenta TV bym nie liczył. Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='29176' date='14.12.2006, 22:56 ']

Dziwna opinia. jak jest problem, to w takim samym stopniu może być wina nbox'a co tych tv (jedni i drudzy pewnie mają soft do obsługi hdcp od producenta scalaka, jedni lepszy a drudzy gorszy).
Tylko na producenta TV bym nie liczył.
[/quote]

To dziwne , ze nie widac opini uzytkownikow innych np tunerow ktorzy maja problem z dzialaniem po HDMI z ich TV. Dziesiatki odbiorniow , ktore byly sprawdzane np z Humaxem, Pace'em z PremiereHD(uwierz mi - takze przeze mnie bo mam do wielu dostep na bierzaco) - takze tych ktore maja problem dzialania z nBox'em - dzialaly w tym przypadku bez zarzutu. I nie chodzi tez o Premiere , ale i na odbiorniku bez HDCP nawet nedznej TV TRWAM nie obejrzysz przez HDMI. Nie znajdziesz na niemieckich forach pytania , czy z jakims modelem na HDMI z HDCP jest problem.Kiss'a (HDCP na HDMI) tez nie widzialem problemow, a przeciez , skoro to producenci TV robia zle , to pewnie tez komus powinno sie wysypac. Toshiba HD-DVD - choc moze nie sprawdzana przez zbyt wielu uzytkownikow - podpinana do tych "wysypujacych" sie modeli rowniez niczego sobie. Wiec gdzie lezy wina? Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='29184' date='14.12.2006, 21:26 ']
Wiec gdzie lezy wina?
[/quote]
A mnie nie obchodzi gdzie leży wina. Absolutnie :) Obchodzi mnie tylko, żeby TV działał z terminalem.
Jak działa - przechodzi do przegródki: może kupię. Jak nie działa: sorry, bez względu na to, kto zawalił, nie kupię i tyle. Jestem więc ciekaw do której przegródki wrzucić Xoro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dancop' post='29195' date='15.12.2006, 00:25 ']
A mnie nie obchodzi gdzie leży wina. Absolutnie :) Obchodzi mnie tylko, żeby TV działał z terminalem.
Jak działa - przechodzi do przegródki: może kupię. Jak nie działa: sorry, bez względu na to, kto zawalił, nie kupię i tyle. Jestem więc ciekaw do której przegródki wrzucić Xoro :)
[/quote]

Abstrahujac juz od tematu samego Xoro - bo nie mialem na mysli przekonywanie ze Xoro jest "da best" (bo majac porownanie stwierdzam , ze jest model lepszy :)), jeno , ze n'box jest do... , no powiedzmy niedopracowany :) . Kupujac TV pod jedna konkretna platforme - rezygnujac z jakosci na innych (platformach/zrodlach) , aby tylko "dzialal" z N, to modl sie bracie , zeby n'ka wydajac kolejny upgrade - nie zepsula dzialania Twojego TV , ktorego juz kupisz , a naprawiajac z innymi :) , bo o ile sie nie myle , to takie przypadki byly.:D

--
Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dancop' post='29195' date='14.12.2006, 23:25 ']
A mnie nie obchodzi gdzie leży wina. Absolutnie :) Obchodzi mnie tylko, żeby TV działał z terminalem.
Jak działa - przechodzi do przegródki: może kupię. Jak nie działa: sorry, bez względu na to, kto zawalił, nie kupię i tyle. Jestem więc ciekaw do której przegródki wrzucić Xoro :)
[/quote]

Mam rozwiazanie tej sytuacji - kup cokolwiek ze znaczkiem Sony :)
Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jakol' post='29200' date='14.12.2006, 22:39 ']
Mam rozwiazanie tej sytuacji - kup cokolwiek ze znaczkiem Sony :)
Pozdro...
[/quote]

Tia - zastanawiałem się mocno nad Sony KDS-55A2000. Ale żona by mnie nie wpuściła z tym potworem do domu. I w drodze kompromisu, uzgodniliśmy, że będzie to jednak LCD. A różnica w cenie LCD 47 cali Sony, a Xoro, Amoi itp. jest, co tu dużo mówić, spora.

A czy opłaca się wydać dodatkowe pieniądze za znaczek SONY? Przekonałem się już kilka razy, że nie za bardzo. I to na czajnikach (no, może nie SONY :) zaczynając, a na komputerach kończąc.

Więc liczę bardzo, że Xoro okaże się na tyle dobry, że zagości w moim domu. W Amoiu dobija mnie szyba.

[quote name='Zerwi' post='29198' date='14.12.2006, 22:36 ']
Abstrahujac juz od tematu samego Xoro - bo nie mialem na mysli przekonywanie ze Xoro jest "da best" (bo majac porownanie stwierdzam , ze jest model lepszy :D), jeno , ze n'box jest do... , no powiedzmy niedopracowany :) . Kupujac TV pod jedna konkretna platforme - rezygnujac z jakosci na innych (platformach/zrodlach) , aby tylko "dzialal" z N, to modl sie bracie , zeby n'ka wydajac kolejny upgrade - nie zepsula dzialania Twojego TV , ktorego juz kupisz , a naprawiajac z innymi :) , bo o ile sie nie myle , to takie przypadki byly.:)
[/quote]

Czy są modele lepsze? Pewnie są... Ale czy dają tyle samo za odpowiednią cenę? Nie wiem. Jeżeli tak, to prosze o propozycje :) A jakby jeszcze z nką działały :)
A kupując TV pod Nkę wcale nie chcę zrezygnować z jakości na innych polach. Dlatego właśnie, nie mam jeszcze ani nki, ani TV. tylko czytam, czekam na premiery nowych TV i porównuję. W końcu coś znajdę.
A jak nka coś popsuje - to już będę miał problem, ale pewnie nie tylko ja :)
W Xoro pociągają mnie też 3 HDMI, a zastanawia to, czy ma ten TV wejścia USB, czy nie. Bo wszędzie w sklepach internetowych w specyfikacji są 2xUSB. Wszędzie, tylko nie na stronie producenta i nie na zdjęciach :)

Pozdr.
DW

Edytowane przez dancop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dancop' post='29206' date='15.12.2006, 00:52 ']

W Xoro pociągają mnie też 3 HDMI, a zastanawia to, czy ma ten TV wejścia USB, czy nie. Bo wszędzie w sklepach internetowych w specyfikacji są 2xUSB. Wszędzie, tylko nie na stronie producenta i nie na zdjęciach :)

[/quote]

A widziales zdjecia ktore zrobilem? 3xHDMI jak byk :D - Xoro 37" 3742w , jak chcesz to umieszcze jeszcze jedno , z gazeta dzisiejsza w tle , zeby nie bylo , ze robione w niemieckim MM :) USB niestety nie posiada :), ni kart czytnika...szkoda, bo i sam mam dylemat co dla siebie zakupic po nowym roku :)

--
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='29210' date='14.12.2006, 23:05 ']
A widziales zdjecia ktore zrobilem? 3xHDMI jak byk :) - Xoro 37" 3742w , jak chcesz to umieszcze jeszcze jedno , z gazeta dzisiejsza w tle , zeby nie bylo , ze robione w niemieckim MM :) USB niestety nie posiada :), ni kart czytnika...szkoda, bo i sam mam dylemat co dla siebie zakupic po nowym roku :)
[/quote]

No toż i ja pisze jak byk, że 3xHDMI mnie cieszy :)

A zastanawia podawane wszędzie w sieci 2xUSB. Chociażby na digitalo.pl, które właśnie padło :)
/edit
Podniosło się - o: [url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1282"]http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1282[/url] i to na czerwono "2xUSB 2.0"

albo i na stronie podawanej na Xoro jako oficjalnego polskiego dystrybutora - [url="http://www.ixpert.pl/product/id/120,xoro-htl-3742w"]http://www.ixpert.pl/product/id/120,xoro-htl-3742w[/url].

Widocznie specyfikacja się zmieniła w trakcie... :D

/edit2
Wielki brat czyta i czuwa :) USB zniknęło z digitalo :) Gratuluję reakcji.

Edytowane przez dancop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='29097' date='14.12.2006, 16:43 ']
Jak pisalem wczesniej - obraz SD wrecz rewelacja - swietnie przetwarza i tak kiepski jak na nasze warunki
[/quote]
Jak zawsze... rewelacja SD i DVD na LCD.
Tyle przetestowałem paneli HD-Full i wszędzie to samo. Nieostry i zamazany jak każdy obraz skalowany.
Stop klatka Kolego i jak wygląda z bliska... bo z daleka to wszystkie ładnie świecą.

:)

Edytowane przez slawekj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='29210' date='15.12.2006, 01:05 ']
A widziales zdjecia ktore zrobilem? 3xHDMI jak byk :) - Xoro 37" 3742w , jak chcesz to umieszcze jeszcze jedno , z gazeta dzisiejsza w tle , zeby nie bylo , ze robione w niemieckim MM :) USB niestety nie posiada
[/quote]



Ej , no to już nie rozumię - a co za gniazdo jest pod S-Video ??????????
To przecież jest USB ! ! !

Zrób te fotki z gazetą , bo moja wiara w cokolwiek powoli upada ! :)

TV niby od tygodnia w polsce , a nikt nie ma odwagi go dokładnie opisać - wstyd ! ! !


NO NIECHAJ KTOŚ SIĘ ZLITUJE - ILE MOŻNA CZEKAĆ NA PROFI TEST ? :D



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='29234' date='15.12.2006, 02:25 ']


TV niby od tygodnia w polsce , a nikt nie ma odwagi go dokładnie opisać - wstyd ! ! !
NO NIECHAJ KTOŚ SIĘ ZLITUJE - ILE MOŻNA CZEKAĆ NA PROFI TEST ? :)
Pzdr.
[/quote]

No i co ja Ci napisze? Profi test? i tak nie uwierzysz. Jak Janunio przyjedzie oddac Toshibe HD-DVD , to mam nadzieje, ze poswieci chwile i potestuje , moze jego glos uznasz za obiektywny :), a gazete bezdziesz mial rano , bo nie bede cykal z wczorajsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slawekj' post='29233' date='15.12.2006, 02:21 ']
Jak zawsze... rewelacja SD i DVD na LCD.
[/quote]
No ba! jesli chodzi o LCD. Zaden LCD nie osiagnie na przy materiale SD jakosci CRT-owego TV i nigdy tego nie negowalem

[quote]
Tyle przetestowałem paneli HD-Full

[/quote]

ile? :), ktore? :)

[quote]
i wszędzie to samo. Nieostry i zamazany jak każdy obraz skalowany
[/quote]

Szczegolnie skalowany przy materiale 1080 :)

[quote]
Stop klatka Kolego i jak wygląda z bliska... bo z daleka to wszystkie ładnie świecą.
[/quote]

Cholera , zgadza sie .... przypomialem sobie , ze mam kupe DiVX'ow, i nie bede wydawal na jakis dobry skaler , ktory i tak nie osiagnie jakosci crt przy DVD na jakims LCD . Oleje Fulla , kupuje CRT 4:3, pogra mi 15 lat jak te obecne, wtedy zdecyduje ;D


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam pytanie do digitallo - dlaczego nie zmienia specyfikacji na swojej stronie, usb juz zniklo ale czas reakcji matrycy i kontrast jest inny niz to pisze na pudelku 37 calowego xora! widze ze mega zamieszanie jest z tymi xorami. Podobno 37 calowe wersje mialy byc z matrycami gorszymi o kontrascie 1000 i czasie reakcji 8 ms ale naszczescie producent w ostatniej chwili to zmienil nawet na swojej stronie juz jest zmienione ale niestety w Pl ciagle jeszcze nikt nie pomyslal aby to zmienic i nie wprowadzac ludziow w blad. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dancop' post='29212' date='15.12.2006, 01:14 ']
No toż i ja pisze jak byk, że 3xHDMI mnie cieszy :)


albo i na stronie podawanej na Xoro jako oficjalnego polskiego dystrybutora - [url="http://www.ixpert.pl/product/id/120,xoro-htl-3742w"]http://www.ixpert.pl/product/id/120,xoro-htl-3742w[/url].


[/quote]

W woli ścisłości

ixpert NIE JEST zadnym dystrybutorem XORO

Jest jedynie ich partnerem handlowym

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='balti' post='29251' date='15.12.2006, 09:15 ']

Podobno 37 calowe wersje mialy byc z matrycami gorszymi o kontrascie 1000 i czasie reakcji 8 ms ale naszczescie producent w ostatniej chwili to zmienil nawet na swojej stronie juz jest zmienione ale niestety w Pl ciagle jeszcze nikt nie pomyslal aby to zmienic i nie wprowadzac ludziow w blad. Pozdro
[/quote]

Jest zamieszanie :) bo na pudle jest 6,5 , a w instrukcji 8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='29241' date='15.12.2006, 03:25 ']
No ba! jesli chodzi o LCD. Zaden LCD nie osiagnie na przy materiale SD jakosci CRT-owego TV i nigdy tego nie negowalem
ile? :), ktore? :D
Szczegolnie skalowany przy materiale 1080 :)
[/quote]

Wszystkie na bierząco... ostatnio Sharp 46... Fullhd i Denon 2930.
Szkoda kasy.

Nie ma dobrych LCD są dobre wyłącznie plazmy.

Rozmawiamy nie o natywnym sygnale tylko o polskiej rzeczywistości.
Kabel...DVD, DivX i XviD.

:)

Edytowane przez slawekj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='29258' date='15.12.2006, 08:32 ']
W woli ścisłości
ixpert NIE JEST zadnym dystrybutorem XORO
Jest jedynie ich partnerem handlowym
[/quote]

Mam nadzieję, bo poważnie to oni, IMHO, nie wyglądają ;)
DW

Edytowane przez dancop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...