Skocz do zawartości
toja00

SONY KDL-55W829B czy SAMSUNG UE55H6400?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Decyzja zapadła, kupuję. Tylko teraz, który z tych dwóch? Wielkość musi być taka. Oglądam i w dzień, i w nocy. Pomieszczenie nasłonecznione. Filmy, informacje, reportaże, sport. Gry na PS3. Interesuje mnie TYLKO OBRAZ!!!!!!! Nie liczą się: smart tv, android, dźwięk, itd., itp. TYLKO OBRAZ. Który z tych dwóch wybrać?

Dziękuję za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sam ten temat przerabiam i to bardzo bliskie sobie telewizory. Żaden z nich nie jest wyraźnie lepszy od drugiego. Sony ma mniejszy input lag, to w grach może mieć znaczenie.Zobacz w jakiej cenie jesteś w stanie je kupić. Z drugiej jeśli nie obchodzi Cię smart - który model Samsunga ma lepszy- to zerknij w stronę H6200, na tej samej matrycy co H6400 a powinien być tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez Sony nie będziesz żałował :) Zwróć uwagę również na wykonanie obydwóch Tv. Co raz więcej się pojawia nie zadowolonych klientów właśnie tego Samsunga (dostający się kurz pod matrycę)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 55W829B z uwagi na równiejsze podświetlenie, brak cloudingu, bandingu, lepsze wykonanie, lepszą gwarancje (5lat po wykupieniu gwar extra)

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony to świetny tv jak się trafi dobrą sztukę. Właśnie odesłałem już drugą. Pierwsza 4 piksele padnięte i to w centrum ekranu. Drugą jak wypakowałem i uruchomiłem to mi normalnie ręce opadły. Wielka plama na środku i do tego znowu 2 piksele. Zorbie jeszcze chyba 3 podejście i jak nie wypali odpuszczam ten model. Może w tegorocznych seriach będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało z pierwszą sztukę perfekt :) cloudingu ani grama, martwych brak, bandingu brak, jedynie co sie doszukałem to mikro zabrudzenia wewnątrz przedniej szyby wielkości ziarnka piasku, jednak jest to nie do zauważenia nawet z bliska trzeba sie wpatrywać z lupą :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletny mętlik w głowie. Byłem dzisiaj w sklepie gdzie nie chodzą głupcy. Obejrzałem obydwa tv. To samo demo z jednego pena w full hd. Samsung ma lepsze kąty. Sony lepiej radził sobie z przy przesuwającej się kamerze nie klatkował tak bardzo, np: na korze drzew. Jakby lepsza płynność, ale minimalnie. na obydwu zero cloudingu czy bandingu. Samsung ma obrotową podstawę, to plus. Obraz w obydwu ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY ma o klasę lepszy obraz bez kalibracji (naturalniejszy) podłącz sobie w sklepie zwykłe DVB-T nie jakieś specjalne demka pod TV to zrozumiesz o czym pisze. Rozdzielczość w ruchu o dwie klasy powyżej H6400 nie ma tu co nawet porównywać.

Edytowane przez bestman101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY ma o klasę lepszy obraz bez kalibracji (naturalniejszy) podłącz sobie w sklepie zwykłe DVB-T nie jakieś specjalne demka pod TV to zrozumiesz o czym pisze. Rozdzielczość w ruchu o dwie klasy powyżej H6400 nie ma tu co nawet porównywać.

Rozdzielczość w ruchu w istocie jest lepsza na Sony, ale jedynie w trybie Wyraźny Plus, który zabiera trochę jasności ekranu i nie pozwala dokładnie wyregulować płynności w filmach. Z obrazem bez kalibracji to mrzonki, na Samsungu fabryczny tryb "Film" równie dobrze sobie radzi, a do wzorca obu telewizorom brakuje podobnie ;)

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym kurzem na ekranie - niby nieszczelne ramki? Widziałem model prezentacyjny w sklepie i zero kurzu, zero plam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym kurzem na ekranie - niby nieszczelne ramki? Widziałem model prezentacyjny w sklepie i zero kurzu, zero plam.

Ja również nigdy nie widziałem jeszcze na oczy, no ale podobno się trafiają takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już zdecydowałem się na Soniaka, ale odezwał się Maciek i znowu jestem w kropce. Teraz mam 6 latka Sony 40Z550, obraz świetny, ale ekran za mały. Ale jak tak dalej pójdzie to zostanę przy nim, bo nie będę wiedział co wybrać. Dzisiejsza wizyta w sklepie utwierdziła mnie w przekonaniu, że każdy wybór będzie albo dobry, albo zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wyświetlacze są bardzo fajne, trudno pomiędzy nimi o zły wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie "przepłacać" za model 55` 829 i wziąć 55`W805B? Czy to zrobi dużą różnicę w obrazie? Bo wiadomo, że w cenie będzie spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie "przepłacać" za model 55` 829 i wziąć 55`W805B? Czy to zrobi dużą różnicę w obrazie? Bo wiadomo, że w cenie będzie spora.

Było już milion razy powtórzone w tym temacie: oba te telewizory mają identyczną matrycę i nie różnią się działaniem. Dopłacasz za inne rzeczy niezwiązane z jakością obrazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, wielkie dzięki za powiedzenie tego ten milion i pierwszy raz! Dzięki za radę. Czyli jednak miedzy 400 Hz, a 800 Hz nie odczuję różnicy. Z pewnością to wykorzystam. Jeszcze jedna ciekawa rzecz. Znajomy miał tego 805B i przy wieszaniu na ścianie pękła mu matryca. Sony oczywiście sie wypiął. Znajomy twierdzi, ze wyższe modele 8xx mają matrycę usztywnioną dodatkwoym szkłem, a niższe nie i jest za mięka. Wiesz coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed tym samym wyborem i w paru miejscach ostrzegali mnie ze tych Sony 55w829 nie ma (wiecej bylo ich w media expert 55w828) to chyba to samo. I dlatego trzeba uwazac bo mozns trafic na jakis powstawowy. A czy jakas alternatywa jezeli choci tez o jakos matrycy ale w 4K i do 7000tys? I czy jest sens na to patrzec ogladajac z 3m? Pozdrawiam pochwal sie co wybrales ja bede tez ogladal tylko z PC

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy post więc witam wszystkich!

mam ten sam problem - nie będę zakładał nowego tematu skoro autor już wybrał swój model :)

zastanawiam się pomiędzy sony 55W829, samsungiem 55H6400 i philipsem 48PFS8109 (55" jest za droga na mój fundusz)

TV będę wykorzystywał w ok. 45% do gier, 45% filmy z PC i 10% telewizja naziemna.

głównie chodzi mi o jakośc obrazu tak jak poprzednikowi.

poprzednie wypowiedzi odwiodły mnie od samsunga, a z pozostałych dwóch modeli który polecicie?

ewentualnie co innego do ok 4tyś zł (FullHD 48-55")?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Na pewno jesli masz do wyboru miedzy 48' a 55' to zdecydowanie możliwie największy, z wymienionych bez wahania wybrałbym 55W829B po raz kolejny.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy post więc witam wszystkich!

mam ten sam problem - nie będę zakładał nowego tematu skoro autor już wybrał swój model :)

zastanawiam się pomiędzy sony 55W829, samsungiem 55H6400 i philipsem 48PFS8109 (55" jest za droga na mój fundusz)

TV będę wykorzystywał w ok. 45% do gier, 45% filmy z PC i 10% telewizja naziemna.

głównie chodzi mi o jakośc obrazu tak jak poprzednikowi.

poprzednie wypowiedzi odwiodły mnie od samsunga, a z pozostałych dwóch modeli który polecicie?

ewentualnie co innego do ok 4tyś zł (FullHD 48-55")?

Odrzuć Philipsa. Niczym się nie wyróżnia, a 7 cali robi ogromną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź!

w takim razie philipsa odpuszczam i wybór pada na sony :)

ostatnie pytanie, jest jakaś sensowna alternatywa dla sony którą warto rozpatrzyc? z założeniami jak pisałem wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytaniem pod temat Sonego żeby nie zakąłdać nowego.

Użytkuję od 2 miesięcy W829 B. Jakość obrazu bajka. Programy w HD wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Filmy BluRay to już rewelacja jeśli chodzi o jakosć.

Ale bardzo zawiodłem się całą funkcją Smart tego telewizora. Podłączony jest do sieci WiFi. Zasięg 3 na 4 kreski czyli dobry. Aplikacji znbajduje mi raptem 4 z czego wszystkie to alikacje Sony np. obraz w obrazie itp. Nie mówiąc o przeglądarce internetowej. Ta jest tak wolna i zamulona, że tragedia. Jeszcze na Youtubioe nic nie udało mi się odtworzyć.

Ten typ tak ma czy jest możliwość zrobic coś, zeby to jako tako wszystko działało? W Samsungu u kumpla multimedia hulają aż miło a tu lipa totalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź!

w takim razie philipsa odpuszczam i wybór pada na sony :)

ostatnie pytanie, jest jakaś sensowna alternatywa dla sony którą warto rozpatrzyc? z założeniami jak pisałem wcześniej :)

Raczej nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...