Skocz do zawartości
luk1401

nBox na własność- ile bylibyście w stanie za niego zapłacić...

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nBox'a nie można mieć na własność. Ciekawy jestem ile bylibyście w stanie za niego wyłożyc jesli była by taka możliwość. Piszcie od razu ile za zwykłego ile za tego z dysiem.

nBox HDTV- 500zł
nBox HDTV Recorder 850zł

To moja sugestia cenowa, czekam na wasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to co ma w srodku ? ;) Kabel + schemat i pelno funkcionalne firmware
Hm... :P $$$

Wolalbym aby ITI pozwolilo parowac karty z innym sprzetem. Kupilbym cos naprawde dobrego.
Jak wiadomo to co jest w srodku jest nic nie warte jak nie obsluguje go dobre firmware niezaleznie co tam wsadza. Jak wiadomo firmware nie jest najleprze. A wiec N-box jest warty tyle co firmware. B)


Ps.
Wazne! luk1401 kondensatory moga byc tantalowe, poniewaz jest problem z 0.1 elektrolitami ;)

Edytowane przez Mariupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='luk1401' post='27708' date='09.12.2006, 00:30 ']
Niestety nBox'a nie można mieć na własność. Ciekawy jestem ile bylibyście w stanie za niego wyłożyc jesli była by taka możliwość. Piszcie od razu ile za zwykłego ile za tego z dysiem.

nBox HDTV- 500zł
nBox HDTV Recorder 850zł

To moja sugestia cenowa, czekam na wasze.
[/quote]
Ja bym za nboxa dal 1000zł choc wolałbym Odbiornik Humax HDCI-2000 za 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie n-box jest bezcenny dla mnie jak chce ogladac troche filmow w HD :)
Tak serio to 1200 zl z rekorderem, mysle ze powazna alternatywa moze byc Humax i cyfra plus jesli to bedzie razem chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rekorder jest taki cenny dla mnie :o mam nadzieje ze materialu w HD troche bedzie, i mam nadzieje ze sie nie zawiode :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co płacić więcej niż wymaga aktywacja?
I tak mamy go w domu i z niego korzystamy. Podobno po 24 miesięcznej umowie i tak przechodzi na własność - informacja dystrybutora - Karen Notebook Katowice.
Jednak po tym totalnym bałaganie informacyjnym związanym z n-ką, to ja już nikomu w nic nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 36 miesiecy to sobie kupimy jakiegos tunerka z 1 TB dyskiem, HDMI v1.3 albo lepiej, Gigabit Ethernet, WiFi 802.11n, moze SATA2, conajmniej dwa sloty PCMCIA, no i na koniec przynajmniej 4 tunery.
Tak by wygladalo cos co bym ja sobie osobiscie zyczyl :P
I na koniec cena :blink: okolo 1500zl miodzio :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obecnym prymitywnym oprogramowaniem:

- nBox HDTV - nie kupiłbym na własność w ogóle nawet za 50 zł bo po co ma zajmować mi miejsce jeszcze jedna skrzynka :blink:
- nBox HDTV Recorder - ok. 300-350 zł, ale raczej też bym nie kupił na własność bo za rok to obecne jego parametry już będą cholernie kiepskie (brak slotu CI, mały dysk i oprogramowanie do kitu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko co jest cenzurowane i nie pozwala na ogladanie innych conajmniej tych ktore sa za darmo w eterze to [beeep] i niechce takiego czegos wcale !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ze pisze w tym temacie jescze raz. Powtarzam, ze dla mnie osobiscie jest N-rekorder [b]bezcenny[/b][u] bo:
1. Humax i karta cyfry plus nie sa kompatybilne w 100 %, i w przyszlosci tez watpie (mam Humaxa i oryginalna karte, zobaczcie problemy z Astonem i Humax 2000)
2. Watpliwe czy w przyszlosci uda sie podlaczyc do Humax nagrywarke HDTV
3. Ile kosztuje odbiornik HDTV z nagrywarka HDTV (kanalow telewizyjnych, nie kamery)? - tyle jest dla mnie obecnie warty dekoder !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o czym wy piszecie?

humax to box retailowy. wiec jak go mozecie porownywac z n boxem ktory jest produkowany pod
wymagania n'ki? to dwa rozne produkty ktorych porownywac nie mozna :)

a wracajac do tematu?
nie kupilbym na wlasnosc bo nie ma potrzeby.
a gdybym musial i mial kase to:
nbox - 800pln
nbox recorder -2000. tyle to pewnie by kosztowalo.

ktos kto pisze 300zl o rekorderze to radze wizyte u lekarza :) asap!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='_p!' post='28119' date='11.12.2006, 10:55 ']
ludzie o czym wy piszecie?

humax to box retailowy. wiec jak go mozecie porownywac z n boxem ktory jest produkowany pod
wymagania n'ki? to dwa rozne produkty ktorych porownywac nie mozna :)

a wracajac do tematu?
nie kupilbym na wlasnosc bo nie ma potrzeby.
a gdybym musial i mial kase to:
nbox - 800pln
nbox recorder -2000. tyle to pewnie by kosztowalo.

ktos kto pisze 300zl o rekorderze to radze wizyte u lekarza :) asap!
[/quote]

Nir obraź się _p, ale dlaczego do lekarza ma iść ktoś, kto chce wydać mniej kasy niż więcej. Chyba powinno być odwrotnie - do lekarza ten, który chce wywalić 2000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez mozliwosci programowania list kanalow oba te boxy sa warte dokladnie 0zl. No moze recorder ma wartosc dysku , ktory w nim jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dopiero co sobie recorder i jeszcze nie zainstalowalem bo jestem na urlopie.
ale mysle ze firmware z czasem polepsza (Philips HDTV byl na poczatku calkiem do kitu, a teraz podobno awansowal do statusu kiepski w porownaniu do humaxa) i jest to jedyny dekoder HDTV z wbudowanym twardzielem jaki znam.
co mi ze swietnego humaxa jezeli nie jestem w stanie nagrac jakosci HD???

mysle ze cena adekwatna to jakies 1000 zl.

a tak wogole to jakie mam plusy z tego ze dekoder jest na wlasnosc ? - poza tym ze nie moge zmienic softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze doplace szwagrowi zeby mi go zwrucil na termin do Nki , bez odpowiedniej listy programow jest nic nie warty , poczekajcie na krotko przed 15 miesiacem nie beda mogli sie wyrobic z przyjmowaniem zwrotow takie jest moje zdanie moj tez tam powedruje spowrotem Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nbox Recorder jakby miał porządny w pełni funkcjonalny soft, najlepiej linuksowy, coś jak w Dreamboxie to wart jest spokojnie i 2 tys. zł z jego możliwościami.

Z obecnym softem, to po co komu na własność coś takiego co ma funkcjonalność ograniczoną do minimum, działa tylko z kartą Nki, pomimo tak pięknych flaków.

Z takim softem jest wart 1zł 19gr. Za tyle widziałem inne podobne podstawki pod kwiatki w markecie ;)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt I klasy dla mnie.Świetnie współpracuje z moim LCD LG 32LB1R. Dla mnie bezcenny na daną chwilę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='45275' date='19.04.2007, 22:25 ']Nbox Recorder jakby miał porządny w pełni funkcjonalny soft, najlepiej linuksowy, coś jak w Dreamboxie to wart jest spokojnie i 2 tys. zł z jego możliwościami.

Z obecnym softem, to po co komu na własność coś takiego co ma funkcjonalność ograniczoną do minimum, działa tylko z kartą Nki, pomimo tak pięknych flaków.

Z takim softem jest wart 1zł 19gr. Za tyle widziałem inne podobne podstawki pod kwiatki w markecie ;)[/quote]

To moze "znawco" zaproponujesz inny dekoder HD z twardym dyskiem i mozliwoscia nagrywania w HD. Chetnie go kupie, moza byc drozszy niz podstawka do kwiatow :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='45421' date='21.04.2007, 15:10 ']To moze "znawco" zaproponujesz inny dekoder HD z twardym dyskiem i mozliwoscia nagrywania w HD. Chetnie go kupie, moza byc drozszy niz podstawka do kwiatow :angry:[/quote]


I po co ta ironia. Obraziłem Cię moją odpowiedzią? Pytanie brzmiało ile jest dla nas wart Nbox, gdybyśmy mogli go wykupić na własność, więc odpowiedziałem.

Otóż, w obecnej postaci, dokładnie tyle jest dla mnie wart ile podałem. Urządzenie z oberżniętym softem, blokowane na określonego providera, dokładnie jest tyle dla mnie warte.
Nie dałbym więcej za możliwość oglądania ekranu z napisem: "Dekoder jest zablokowany, proszę włożyć kartę do czytnika". Możliwość wykupu go na własność nie ma dla mnie żadnego sensu w takie postaci w jakiej jest teraz. Bo na cóż komu taki mebel, skoro nie można użyć go z żadną inną kartą, nie można wyszukać i dodać kanałów, zablokowane są porty lan i usb itd. itp. Wartość dla mnie takiego czegoś jest praktycznie zerowa.

I nie ma sensu porównywać go z innymi nieblokowanymi tunerami dostępnymi na rynku, ponieważ są to w tej postaci urządzenia do innych zastosowań. To tak jak porównywać tramwaj z samochodem. Kupiłbyś na własność tramwaj, żeby nim pojechać na wczasy, nawet taki ultranowoczesny, z klimatyzacją i innymi bajerami? Nie wydaje mi się :]

Co innego gdyby "uwolnili" soft, urządzenie samo w sobie jest genialne, pod warunkiem że wogóle mogłoby działać choćby FTA, albo z dowolną inną kartą, wtedy możemy dyskutować o cenie wykupu i jego realnej wartości.

A tak jak jest teraz, to dokładnie 1zł 19gr, dysku też nie można z niego wydłubać bo ma HD Locka, więc nawet nie można przyjąć że jest wart tyle co dysk w nim zamontowany, czyli nadal zostajemy przy opcji podstawka pod kwiatek :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szybki69' post='45419' date='21.04.2007, 15:43 ']Sprzęt I klasy dla mnie.Świetnie współpracuje z moim LCD LG 32LB1R. Dla mnie bezcenny na daną chwilę :rolleyes:[/quote]
Ja poczekam na Drimboxa 8000s jusz nie długo to bendzie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='45457' date='21.04.2007, 23:07 ']I po co ta ironia. Obraziłem Cię moją odpowiedzią? Pytanie brzmiało ile jest dla nas wart Nbox, gdybyśmy mogli go wykupić na własność, więc odpowiedziałem.

A tak jak jest teraz, to dokładnie 1zł 19gr, dysku też nie można z niego wydłubać bo ma HD Locka, więc nawet nie można przyjąć że jest wart tyle co dysk w nim zamontowany, czyli nadal zostajemy przy opcji podstawka pod kwiatek :rolleyes:[/quote]

Sorki jesli Cie urazilem, nie bylo to moim zamiarem. Ale troche sie dziwie twojej wycenie, bo np. ja stosuje N-rekorder do testowania wyswietlaczy, w szczegolnosci projektorow. Duza ilosc roznego rodzaju programow na roznych platformach, w tym SD i HD pozwala w szybki i prosty sposob porownywac sprzet. Nie potrzebuje sciagac z netu na komputer trajlerow, a i szybkosc przelaczania programow z listy jest warta uwagi. Dla mnie takie urzadzenie jest troche warte :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='henrikson' post='45487' date='22.04.2007, 12:13 ']Ja poczekam na Drimboxa 8000s jusz nie długo to bendzie to.[/quote]

W miedzyczasie proponuje zakup slownika ortograficznego.

A co do pytania ktore zadal ktos wczesniej - dlaczego ktos kto proponuje 300pln za recorder powinien isc do lekarza... idz do salonu mercedesa, zaproponuj im 20 000pln za nowego merca...
wysle cie do lekarza wlasnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...