Skocz do zawartości
luk1401

nBox na własność- ile bylibyście w stanie za niego zapłacić...

Rekomendowane odpowiedzi

nbox dla abonenta telewizji n jest wart 99 PLN za wypożyczenie, kupno nie daje żadnych dodatkowych benefitów, więc po co ?
Dla nieabonenta jest wart tyle co podstawka pod kwiatek ( jak ktoś słuśznie zauważył )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='_p!' post='51917' date='29.06.2007, 10:58 ']W miedzyczasie proponuje zakup slownika ortograficznego.

A co do pytania ktore zadal ktos wczesniej - dlaczego ktos kto proponuje 300pln za recorder powinien isc do lekarza... idz do salonu mercedesa, zaproponuj im 20 000pln za nowego merca...
wysle cie do lekarza wlasnie :D[/quote]


Ponieważ wątek został odgrzany, to jeszcze raz napiszę: należy rozróżnić N-boxa do N-ki i "uwolniony" tuner ADB. Patrząc pod kątem zastosowanych technologii i możliwości to oczywiście świetny odbiornik, praktycznie nie ma konkurencji na rynku na dziś.

Ale wersja do N-ki umożliwia odbiór tylko N-ki, więc nie ma co deliberować nad jego wartością, co innego gdyby miał złącze CI i "uwolniony" soft.

Kolega pisząc wyżej o mercedesie nie uwzględnił że cena tego mercedesa za 20 tys. złotych, to tyczy się egzemplarza jeżdżącego w kółko na karuzeli w wesołym miasteczku, to chyba dobra analogia jest ;). I nie można tej ceny odnosić wprost do takiego samego mercedesa jeżdżącego "luzem" po drogach. I to pomimo, że oba to są oryginalne mercedesy jakby nie patrzeć, ale ostateczne możliwe zastosowania mają nieco inne ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='45494' date='22.04.2007, 13:01 ']Sorki jesli Cie urazilem, nie bylo to moim zamiarem. Ale troche sie dziwie twojej wycenie, bo np. ja stosuje N-rekorder do testowania wyswietlaczy, w szczegolnosci projektorow. Duza ilosc roznego rodzaju programow na roznych platformach, w tym SD i HD pozwala w szybki i prosty sposob porownywac sprzet. Nie potrzebuje sciagac z netu na komputer trajlerow, a i szybkosc przelaczania programow z listy jest warta uwagi. Dla mnie takie urzadzenie jest troche warte ;)[/quote]

No nie bez jaj... przeciez to nie ma byc pudelko do testow tylko do uzytkowania na codzien. Ja rozumiem ze w takiej roli moze byc nawet przydatne ale jakie to ma znaczenie przy wykupie na wlasnosc i uzytkowaniu tego jak normalny STB? Zerowe se sam odpowiem. Niestety wykup tego urzadzenia jest dla uzytkownika kompletnym bezsensem i faktycznie cena wykupu powinna oscylowac w granicach 1 zl (to dla tych ktorzy beda chcieli korzystac nadal z uslug operatora a nie chca podpadac pod pkt regulaminu pt. to nasza wlasnosc wiec jak cos nie teges to placisz misiu). Obawiam sie wszelako ze jak dojdzie do ewentualnej mozliwosci wykupu to sie dowiemy ze to przeciez jest supertechnika (wczesniejsze glosy) ze nam wybolduja i wielkimi bukwami zasuna specyfikacje czego, to, to nie moze i bedzie metka kilkaset zlotych. To bedzie nawet zabawne, bo imho wykup bedzie fikcja, znaczy sie nikt (czy bardzo nieliczni) nie zdecyduje sie na dofinansowanie nadawcy za przyslowiowe inflanty. Mam wszelako nadzieje ze pojawi sie soft nieoficjalny i wtedy taki zakup nawet za kilkaset zlotych bedzie oplacalny. Wtedy i tylko wtedy.

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z tym tokiem rozumowania. Na takiej zasadzie za 1 zl powinny rozdawac wszystkie Humaxy, Dreamboxy i tak dalej bo sa g... warte bez abonamentu. Co mialbym na nich ogladac ?
Chyba ze rozwazamy co da sie przerobic na cele edukacyjne, ale to wracajac do samochodow najdrozsze powinny byc te z najslabszymi zamkami ;)
Wracajac do rekordera: moge nagrac koncert z MTV na rekorderze wedlug was warty 1 zl, a mialbym zaplacic 700 zl za dekoder Cyfry bez mozliwosci nagrywania ? To ile Cyfra powinna mi doplacic za to ze wzialem ich dekoder - 300 zl ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51949' date='29.06.2007, 14:42 ']Nie zgodze sie z tym tokiem rozumowania. Na takiej zasadzie za 1 zl powinny rozdawac wszystkie Humaxy, Dreamboxy i tak dalej bo sa g... warte bez abonamentu. Co mialbym na nich ogladac ?
Chyba ze rozwazamy co da sie przerobic na cele edukacyjne, ale to wracajac do samochodow najdrozsze powinny byc te z najslabszymi zamkami :)
Wracajac do rekordera: moge nagrac koncert z MTV na rekorderze wedlug was warty 1 zl, a mialbym zaplacic 700 zl za dekoder Cyfry bez mozliwosci nagrywania ? To ile Cyfra powinna mi doplacic za to ze wzialem ich dekoder - 300 zl ? <_<[/quote]

Chłopie zastanów się na spokojnie co piszesz :) Nie możesz nagrać na n-recorderze koncertu z MTV nie będąc abonentem telewizji N. Żeby to Twoje cudo mogło w ogóle działać musi mieć w środku aktywną kartę abonencką telewizji N i ZADNEJ INNEJ.

Więc jest bezużyteczny. Dopisz sobie ile jest wart bezużyteczny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mati29' post='51955' date='29.06.2007, 15:04 ']Chłopie zastanów się na spokojnie co piszesz <_< Nie możesz nagrać na n-recorderze koncertu z MTV nie będąc abonentem telewizji N. Żeby to Twoje cudo mogło w ogóle działać musi mieć w środku aktywną kartę abonencką telewizji N i ZADNEJ INNEJ.

Więc jest bezużyteczny. Dopisz sobie ile jest wart bezużyteczny sprzęt.[/quote]

To na spokojnie odpowiedz mi: z ktorego dekodera moge cos nagrac z MTV (nawet na dodatkowym rekorderze) nie majac aktywnej karty aktywacyjnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51963' date='29.06.2007, 15:25 ']To na spokojnie odpowiedz mi: z ktorego dekodera moge cos nagrac z MTV (nawet na dodatkowym rekorderze) nie majac aktywnej karty aktywacyjnej ?[/quote]


Jeśli naprawde nie widzisz różnicy ...

Nbox działa TYLKO z abonamentem N
tunery z modułami CI mogą działać z kilkoma róznymi kartami <_< Jak Ci się znudzi telewizja C+ mozesz wykupić karte z modułem z Polsatu i na TYM SAMYM sprzecie bedziesz ogladal MTV czy inna VIVE na Cyfrowym Polsacie,
a jak Ci tego będzie mało możesz kupić karty tylko MTV lub kazda inna pracującą pod danym modułem

Naprawdę nie widzisz róznicy w elastyczności pomiedzy takim dreamboxem a nrecorderem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice widze, tylko po co mam zmieniac N-ke na polsat ? Widze roznice w elastycznosci, mozna nawet dyskutowac o jakosci obrazu, dzwieku, ilosci gniazd na karty itd. w bardziej zaawansowanych odbiornikach <_<
Ale jesli ktos chce standardowa telewizje z Hot Birda i Astry, i to nagrywac czesciowo w HD, to sorki, ale nie ma alternatywy.
Ja rozumie irytacje, ze N-ka zablokowala dostep innymi dekoderami, ale co powiedziec o dodatkowym module do HD od Cyfry ? Ciekawe co przyszykuje Polsat ?
Mysle ze to jest tak, dla kogos kto nie chce N-ki ten sprzet jest nic nie warty ( i slusznie), dla kogos kto ma N-ke, albo chce rekorder w HD to rekorder jest bezcenny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51969' date='29.06.2007, 15:57 ']Roznice widze, tylko po co mam zmieniac N-ke na polsat ? Widze roznice w elastycznosci, mozna nawet dyskutowac o jakosci obrazu, dzwieku, ilosci gniazd na karty itd. w bardziej zaawansowanych odbiornikach :)
Ale jesli ktos chce standardowa telewizje z Hot Birda i Astry, i to nagrywac czesciowo w HD, to sorki, ale nie ma alternatywy.
Ja rozumie irytacje, ze N-ka zablokowala dostep innymi dekoderami, ale co powiedziec o dodatkowym module do HD od Cyfry ? Ciekawe co przyszykuje Polsat ?
Mysle ze to jest tak, dla kogos kto nie chce N-ki ten sprzet jest nic nie warty ( i slusznie), dla kogos kto ma N-ke, albo chce rekorder w HD to rekorder jest bezcenny :)[/quote]

Tak z ciekawosci zapytam... miales kiedys doczynienia z innym niz n-kowy tunerem sat? Wiesz jakie sa opinie nt n-kowej skrzynki wsrod znawcow tematu? Podpowiem - to wlasnie ograniczenia (liczne) skaladaja sie na malo pochlebna opinie (choc nikt nie przeczy ze potencjal tej skrzynki jest OGROMNY ale calkowicie uzalezniony od widzimisie operatora... jak ten oleje np usb to chocbys sie skichal nic pod to nie podepniesz, siec ograniczy Ci tylko do tego co uwaza za konieczne, o jakiejkolwiek rozbudowie mozna zapomniec itd itd). Dodaj do tego "ciekawa" polityke laczenia FTA w platnych pakietach, ograniczenia dostepnosci FTA, niemoznosc lapania reszty nieba, zero mozliwosci wlasnej edycji materialu, ograniczenie kontentu HD tylko i wylacznie do wbudowanego dysku etc).
Ba powiem tak - gdyby VOD polegal na tym, ze mam nowosci w HD i moge je sobie kupic na walsnosc (tzn. jak normalne wydanie w sklepie) a nastepnie wypalic to, to na dolaczonym sprzecie to moglbym nawet przyznac, ze choc ograniczenia to, to ma koszmarne to nie ma na rynku alternatywy i n-ka wielka ...znaczy nowa generacja jest. Ale tak nie jest i wiemy ze tak nie bedzie stad STB n-kowy nie moze byc traktowany jako w pelni funkcjonalne medium tresci HD - organiczenia nalozone przez n-ke sa na tyle glebokie ze wlasciwie uzytkownik skazany jest na krotkotrwale posiadanie, dodatkowo sowicie (od wrzesnia) oplacane operatorowi, bez mozliwosci archiwizowania zakupionej tresci, z niespotykanym wczesniej ograniczeniem sprzetowym blokujacym wyjscia/wejscia wizyjne (a brak mozliwosci zmiany gniazda z pilota to oczywista sugestia nadawcy - ogladaj ale bron cie panie boze nie archiwizuj zewnetrznie tego, co zabawne, za co zaplaciles). To sa ze tak powiem podstawowe sprawy. Kazdy STB dostepny na rynku powinien w standardzie oferowac funkcjonalnosc oparta na wyzej wymienionych przykladach. Ok - nka moze narzucac ograniczenia, nawet tak daleko idace - to jest jej prawo, a ja bedac abonentem i podpisujac stosowana umowe po prostu przystaje na takie ograniczenia, ale litosci - nie mozna zadac od klienta przykladowo kilkuset zlotych za sprzet ktory jako wlasnosc NIC, kompleteni NIC nie daje w zamian.

Crazy-j ja naprawde nie rozumiem twojego toku rozumowania. Nawet przy minimalnych wymaganiach (ot te Twoje Astra/Hotbird only) kupujac boxa na wlasnosc powinienes COS otrzymac w zamian. I tu jest problem bo Ty NIC nie otrzymasz (ot, pardon, bedzie to, to podstawka pod kwiatek jak juz ktos byl zlosliwie zauwazyl). NIC - po prostu taki zakup nie ma zadnego sensu, bo NIE KUPUJAC na wlasnosc recordera bedziesz dysponowal DOKLADNIE TYM SAMYM co Twoj sasiad ktory postanowil dotowac nadawce za free (moze jeszcze n-ce przepisac mieszkanie, samochod i zone... :) ...no sa tacy ktorzy zone przepisza i beda ku... zadowoleni <_<). Dlatego tez temat uwazam za niebyly dopoty, dopoki STB n-ki nie zostanie uwolniony. Jezeli takie cos nie nastapi to sorry... ten sprzet wart jest zlotowke wlasnie. Koniec, kropka, amen :)

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfre odbieram na Humax 5400, jesli jestes znawca (a jestes :) ) to wiesz po co jest mi on potrzebny :) . I wiem co to jest elastycznosc itd. :)

Co do reszty: chyba roznie rozumiemy pytanie podstawowe ! Dla mnie pytanie brzmi: ile zaplacilbym za tuner z HDTV i twardym dyskiem do nagrywania w HD ! Odpowiedz-duzo, bo potrzebuje nagrywarke HD ! Znam wszystkie koszmarne zblokowania ze strony N-ki, ale ja rozumiem pytanie jako teoretyczna wartosc takiego sprzetu, a nie kupowanie go od N-ki (bo po co mialbym go kupowac skoro jest przywiazany do N-ki ?)

Natomiast chetnie kupilbym np. jakiegos Humaxa z twardym dyskiem, i mozliwoscia uzywania roznych kart. Ale jak na razie mozliwosc nagrywania w HD jest na tunerze N-ki, a ze oferta programowa pozostawia wiele do zyczenia to juz temat, ktory walkujemy tutaj w nieskonczonosc. <_<

Zreszta prze tygodniem prosilem tu na forum o odpowiedz znawcow jaki tuner wybrac do cyfry i Polsatu, wiec jestem elastyczny :)

Mam nadzieje, ze troche wyjasnilem...

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51992' date='29.06.2007, 21:44 ']Cyfre odbieram na Humax 5400, jesli jestes znawca (a jestes :) ) to wiesz po co jest mi on potrzebny :) . I wiem co to jest elastycznosc itd. :)

Co do reszty: chyba roznie rozumiemy pytanie podstawowe ! Dla mnie pytanie brzmi: ile zaplacilbym za tuner z HDTV i twardym dyskiem do nagrywania w HD ! Odpowiedz-duzo, bo potrzebuje nagrywarke HD ! Znam wszystkie koszmarne zblokowania ze strony N-ki, ale ja rozumiem pytanie jako teoretyczna wartosc takiego sprzetu, a nie kupowanie go od N-ki (bo po co mialbym go kupowac skoro jest przywiazany do N-ki ?)

Natomiast chetnie kupilbym np. jakiegos Humaxa z twardym dyskiem, i mozliwoscia uzywania roznych kart. Ale jak na razie mozliwosc nagrywania w HD jest na tunerze N-ki, a ze oferta programowa pozostawia wiele do zyczenia to juz temat, ktory walkujemy tutaj w nieskonczonosc. :(

Zreszta prze tygodniem prosilem tu na forum o odpowiedz znawcow jaki tuner wybrac do cyfry i Polsatu, wiec jestem elastyczny B)

Mam nadzieje, ze troche wyjasnilem...

pozdrowienia[/quote]


No i już wiadomo skąd się biorą różnice zdań. Ty piszesz o jednym, a odpowiadający na post pierwotny o czymś innym .

Teraz przeczytaj uważnie pytanie nagłówkowe wątku.. I co tam jest napisane?

[b]Ile zapłaciłbyś za N-box na własność[/b], a nie ile zapłaciłbyś za tuner HDTV podobny sprzętowo do Nboxa z "uwolnionym" softem.

Było bardzo konkretne pytanie, padły równie konkretne odpowiedzi.

N-box nie jest nic wart, żeby go kupować bo i po jakiego grzyba. Do oglądania N-ki się go wypożycza i tyle, ewentualne kupno nie przynosi nam [b]żadnych[/b] profitów.

Gdyby pytanie brzmiało: Ile gotów byłbyś zapłacić za odbiornik HDTV, z dwoma tunerami i dyskiem twardym, o sprzętowej funkcjonalności N-Boxa, to i cały Twój wywód byłby słuszny i nikt z nim by nie polemizował. Ale tutaj mamy do czynienia z nieco inną sytuacją :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga odgrzewajac, zastanawia mnie dlaczego adb nie wypusci na retailowy rynek takiego nbox recordera w wersji z dyskiem 300-500GB i obsluga kart c+/cp itd... +soft nie tylko dla idiotow + pare bugow poprawic i wszystkie humaxy fergusony itp. by mogly sprzedawac pomidory na straganie chyba. o ile cen a bylabyjeszcze rozsadna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem kosztów licencji za 3 systemy kodowania płatne za sztukę, opracowanie, a do tego każdy z producentów CA (systemów zabezpieczeń conditional access)) wymaga zatwierdzania integracji jego systemu i każdych najdrobniejszych zmian w sofcie i hardware zgodnie ze swoimi wymaganiami. Dla 3 systemów wydaje mi sie ze byłoby to wyjątkowo czasochłonne - i pewnie nieopłacalne dla tak wąskiego segmentu rynku - nie wiem czy w ogóle możliwe bo wzajemnie mają przed sobą tajemnice. Znowu bez CA dekoder z największym HDD jest niewiele wart.
Mniejsze firmy jak np to co sprzedaje sie pod nawa Ferguson, mogą sobie pozwolić na rewersie engineering i robić bez licencji za co ryzykują ciąganie ich po sądach przez właścicieli CA i użytkowników którym coś tam potem nie działa przy zmianie kart czy kodów. ADB nie może sobie na to pozwolić walcząc o renomę i kontrakty z wielkimi platformami sat w Europie na setki tysięcy odbiorników gdzie wiarygodność jest najważniejszym kryterium zaraz po cenie.
Podobnie ma sie sprawa z szyfrowaniem danych na HDD (szczególnie HD) którego nieufnie pilnują studia filmowe wywierające nacisk na platformy z którymi potem podpisują bądź nie umowy. Edytowane przez StuG III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej mało prawdopodobne by dali go na wyłączność, nbox (znany na świecie pod nazwą [url="http://www.adbglobal.com/?q=node/192"]ADB-5800S/SX[/url]) raz jest dekoderem linuksowym, co tylko by przeszkodziło oprogramowaniu robionemu przez N, dwa ADB raczej nie sprzedaje dekoderów na wyłączność, ponieważ są to dekodery zamawiane przez platformy, dające możliwość ich programowania :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwariowali ??? W tej kwocie można kupić Rolce-Roysa innej firmy ze wszystkimi bajerami .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...