Skocz do zawartości
Megaice

Telewizor 40-42 cale do PC [~2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje kupić TV jako monitor pod granie na PC/PS3/PS4. I chciałbym się was w tej sprawie poradzić.

Odpowiedzi na pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Musi mieć podstawkę.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Na prawą stronę TV, ale mam rolety i zasłonięcie okna to żadnej problem, może być całkowita ciemnia, dodatkowo gram głównie wieczorem.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? ViewSonic VX2260WM
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobrą jakość obrazu, brak smużenia w grach i filmach, fajnie jakby miał matrycę 100-120Hz, dobre skalowanie, jak najniższy input lag (gram w FPS'y), no ma wyglądać bosko :D. Cienkie ramki, domontuję do niego Ambilight.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PC, ps3,ps4 głównie pod HDMI.
10.Jakie urządzenia ? Komputer, PS3, PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8h na spokojnie by mógł
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Aby obraz zwalał z nóg.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Gry, przeglądarka.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 80%
16.Preferencje co do marki ? Nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? Maksymalnie 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, klatkowanie/przycinanie obrazu, słabe kolory, szare chmurki w ciemnych scenach.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 2000zł +/- 200zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez znaczenia, nie lubię 3D, najbardziej zależy mi na 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super tylko 2000 to nie jest suma gdzie telewizor zwali Cię z nóg. Chyba, że nie masz większych porównań. Ogólnie w tej chwili do grania najbardziej polecamy telewizory Sony ze względu na bardzo niski lag. Zobacz jaka seria mieści się w twoim przedziale cenowym: http://www.sony.pl/tvdlagraczy

Matryca 120Hz nie ma żadnego znaczenia przy PC czy konsoli > i tak tego nie wykorzystasz po HDMI. Masz będzie 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy konsoli to rozumiem bo nie osiągnę na nich więcej niż 60fps, ale na pc bez problemu dam radę do 120fps dociągnąć, wtedy też nie zobaczę różnicy ?

W takim razie po co matryca 120Hz w TV jak HDMI obsługuje tylko 60Hz ?

Myślałem jeszcze nad

Samsung 40H6400 oraz Toshiba 42l7453dg jak mają się one do KDL-42W705B albo KDL-42W805B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dobrze o tym wiem. Niestety ale ze 120hz uzytek robi upłynniacz (i 3D) a nie, że odpalisz sobie 120fps z PC. Musisz kupić monitor a nie telewizor żeby to mieć.

Ogólnie do grania brałbym w takim razie W7. Wymienione modele nic więcej Ci nie dadzą w przypadku grania chociaż są lepsze bo mają upłynniacze ale je wykorzystasz przy oglądaniu sportu, filmów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, no ok rozumiem.

Tzn. filmy będą oglądane i to nawet sporawo ale nie tyle co gry :D. Wszystkie te modele są w podobnej cenie więc zawsze można dołożyć o ile warto. Sony jak wdziałem w sklepach ma ciemnawy obraz i bardzo neutralne kolory, ja lubię jasny, żywy, nasycony w barwy obraz, jak się pod tym względem mają te telewizory ?

Rozumie, że te upłynniacze można w razie czego wyłączyć a gdy przyjdzie ochota na film ponownie włączyć ?

@Edit

Mógłbyś mi powiedzieć, czy te upłynniacze mają sens, tzn czy te w telewizorach różnią się znacznie od tych których mogę użyć na PC (są specjalne programy które oferują motionflow itd. własne przetwarzanie obrazu itd.) ?

Edytowane przez Megaice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam filmów z PC. Ogólnie dobrze mieć model z poprawą płynności ruchu. Wymienione modele są porównywalne i mają baaaaaaaardzo dobry ruch. Tylko Toshiba nieco odstaje (panel IPS) - przy transmisjach sportowych i związanych z nimi szybkimi ruchami nadal widoczne jest lekkie smużenie i zacieranie się tych najdrobniejszych detali. Tak jak napisałem: ja do PC w twoich warunkach pewnie bym kupił W7. Jeżeli z upłynniaczem to albo Samsunga albo Sony W8. Sprawdź jeszcze lagi w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co np. z plazmą ? LG 50PB660V mam za około 2k, 50 cali, obraz plazmowy, pytanie tylko jak to jest z tymi powidokami ? Oczywście w takim wypadku tv będzie tylko do gier + filmy, sprawdzi się takie rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ja bym miał kupować to w życiu bym nie kupił takiej plazmy do takich zastosowań.... żeby to jeszcze był Panasonic to może być się zastanawiał ale nawet tutaj miałbym wątpliwości. Wszystko fajnie ale nie do PC czy konsoli i to z tak niskiej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie i oglądałem i tak:

KDL50W805 - kolory super, czerń super, dla mnie bomba w sumie, no input lag też bajka. Pytanie bo ten tv jest na VA jak rozumiem, czy w nocy będzie jeszcze lepiej ?
Toshiba 47L7453 - Słabsze kolory niż na Sonym, czareń mleczna, niby IPS więc w dzień powinno być lepiej a tu jakoś tak słabawo :/.
Samsung 58H5203 - Cena podobnoa, 8 cali więcej, kolory spoko, czerń w sumie też, pytanie jak input lag i czy ten tv nadał by się do PC/PS4 ? Jak ma się on w stosunku do Sonyego ?

Czym różni się KDL50W805 od KDL50W829 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam plazme Panasonica GT60E i bardzo polecam. Nie kupuj samsunga chyba że jakiegoś naprawdę dobrego ale to wtedy 2tysie to za malo na takiego .sam juz przez to przechodziłem....:) byłem tylko tysiąc w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takiej plazmy już nie kupie nigdzie :( .

Aktualnie zastanawiam się między Sony 50w805/829 a Samsungiem 58H5203, ten samsung też ma niski input lag 28ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, plazmy panasonic juz nie robi ja miałem problemy zeby ją dostać mare mieciecy temu. jeszcze jest ST60 troche gorsza ale to zawsze plazma do gier jak ta lala a i ślicznie filmy na tym wygladają ona było bardziej dostepna. a poza plazmami to MOZE brałbym coś z patryca IPS ładne kolory są np LG (tak jak kolega wcześniej pisał). samsunga osobiście juz nigdy nie kupie no chyba ze ewentualnie w przyszłości 4K o ile gry będą w tej technologi robić na ps4 lub ps5 :D od sony to kiedyś czytałem ze jakiś model 6xx był strożony do gier własnie. tan nawiasem mówiąc pisaleś w temacie 40-42 cale a juz piszesz o 58 :huh::D ostro :P

Edytowane przez Robert0392

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale plazmy niestety już tylko używane.

LG straszy inputlagiem, ten samsung ma niski właśnie i jest stosunkowo bardzo tani, 58 cali za 3200, tylko właśnie nie wiem jak on ma się w stosunku do sonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhm czyli jeszcze gorzej z tymi plazmami niz wtedy no trudno... sony do samsunga ma sie tyle co mercedes do malucha... przynajmniej kiedyś tak było teraz pewnie podobnie z tym ze samsung moze prawie dorównuje sony ale pewnie wychodzi coś takiegof9b404df17ad.png hehe:P ja napewno samsunga bym nie brał tym bardziej tak duzego z tymi wszystkimi bajerami typy smart tv i za tak stosunkowo małe pieniadze. CENA=JAKOŚĆ szczególnie w samsungu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie zostanę przy Sonym, jest strasznie ładnie zrobiony, dzieło sztuki wręcz :D, z czterostrefowym Ambilightem będzie się cudownie prezentował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony to zdecydowanie lepszy wybór od samsunga. chociaż mam telefon samsunga ale jego wykonanie tez ma wiele do zyczenia a dałem 3tysie.. (galaxy s5 kupiony w dniu premiery) tak wiec sony. ale poczytaj jeszcze opinie innych, testy itp tu na tym forum na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma KDL48W605B do KDL42W805B ?

Znalazłem jeszcze coś takiego jak 50W656 cóż to takiego bo cena interesująca.

Edytowane przez Megaice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...