Skocz do zawartości
al_pl

Połaczenie RX A1020 i Sennheiser RS 200

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu z Was rozbawi mój problem, ale czytam kombinuję i zero efektu, może ktoś mądrzejszy pomoże.

Chodzi o podłaczenie RX A1020 (manual tutaj: http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/aventage/rx-a1020_black_u/)

ze słuchawkami Sennheiser RS 200 (manual: http://en-us.sennheiser.com/global-downloads/file/554/RS220_542639_0212_EN_CD.pdf)

Chcę (jeśli to możliwe) podłączyć ww. amplituner ze słuchawkami kablem coaxialnym lub optycznym, oczywiście chodzi mi o to, aby amplituner podawał to co aktualnie "odtwarza" (PS4, Net Radio, Tuner Sat itd). Oczywiście na chwilę obecną działa podłączenie analogowe z wykorzystaniem tradycyjnego wejścia dla słuchawek, ale tak się zastanawiam, czy połączenie cyfrowe nie było by lepszym rozwiązaniem, no i "frontowa klapka w amplitunerze" mogłaby być zamknięta (jakoś bardzo mnie irytuje, że niektórzy producenci wejście słuchawkowe "chowają pod "klapką", która to klapka w momencie używania słuchawek musi być otwarta :(

Nie wiem czy to istotne, ale wszystkie źródła podłączone do amplitunera, podłączone są poprzez kable HDMI,

Napiszcie proszę Wasze opinie, być może to o czym pisze nie ma sensu i należy podłanczać w tradycyjny sposób.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie da rady kolego prędzej zakup spliter i sygnał toslink będzie dzielony na słuchawki i ampli.

Dlaczego nie da rady z av pociągnąć sygnału toslink ano dlatego że chyba żaden nie ma.wyjścia toslink jak już to wszystkie mają wejścia cyfrowe dźwięku

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam yamaha poprzedni model i tam jest wejście cyfrowe i wyjście wiec nie powinno być problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na stronie Yamahy w opisie wyraźnie jest że jest w tym ampli jedno wyjście cyfrowe optyczne, zresztą na zdjęciu wyraźnie je widać więc nie powinno byćwiekszych problemów z podłączeniem.

Pytanie jest tylko takie czy jest ono aktywne zawsze czy też trzeba coś specjalnie w ustawieniach zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na stronie Yamahy w opisie wyraźnie jest że jest w tym ampli jedno wyjście cyfrowe optyczne, zresztą na zdjęciu wyraźnie je widać więc nie powinno byćwiekszych problemów z podłączeniem.

Pytanie jest tylko takie czy jest ono aktywne zawsze czy też trzeba coś specjalnie w ustawieniach zmieniać.

tak wiem że jest wyjście optyczne i coaxialne (a takie wejscie mam również w słuchawkach), niestety mimo wielu kombinacji nie udało mi się uzyskać dzwięku w słuchawkach przy takich podłączeniach i to na pewno wina amplitunera :( Może to wina tego, że w momencie kiedy ma to działac ampli musi odbierać sygnał video po HDMI, a tylko taka opcja mnie interesuje

np. ampli ustawiony jest na odbiór z np tunera satelitarnego po HDMI i daje to dalej na TV i wtedy właśnie nie mogę uzyskac dzwięku w słuchawkach nawet jeśli są podłaczone do wyjsc z ampli po coaxialu czy optyku.

Edytowane przez al_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...