Skocz do zawartości
sir_Mark

LCD 48-50" do 3500PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o poradę w spawie zakupu TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? popołudniem
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz do filmow blu ray, dvd, z internetu, sporadycznie naziemna TV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? brak
10 .Jakie urządzenia? blu ray, pc.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, youtube
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tylko przez PC ok. 1h
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? min 42 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? LCD w moim przypadku męczą oczy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? glownie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie ma znaczenia, wątpie czy będę korzystał.

Pierwszym moim wahaniem było czy FHD czy UHD i chyba na tą chwilę pozostanę przy FHD, zależy mi na nocnym oglądaniu filmów blue ray i DVD oraz z internetu. Ponadto będę chciał wykorzystywać TV do przeglądania internetu. Sporo czytałem testów różnych TV i jak to w życiu nie ma doskonałych, więc zwracam się z prośbą o pomoc przy wyborze TV. Najmniej przemawia do mnie marka Samsung i LG, największe zaufanie mam co do marek Sony i Panasonic. Reszty marek nie użytkowałem więc i nie mogę się wypowiadać. W tej chwili biję się z myślami czy warto dokładać do sony 829 lub Philips 7509, kiedy sporo tańszy a chyba całkiem niezły jest Panasonic 640. Boję się tych wszystkich komentarzy o niedoświtlonych rogach, smużeniu, słabym smart, itp. Czy jest to tylko szukanie dziury w całym czy faktycznie coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ogólnie trochę jest to szukanie dziury w całym gdyż wszystkie te telewizory są w technologii LCD a ona tak ma, że może być problem z podświetleniem itd. To zawsze może się trafić. Nawet w obrębie tego samego modelu danego producenta. Ale nie demonizowałbym tematu i skupił się na kupnie :) Stawiam, że jednak będzie wszystko ok. Celujesz dobrze. Skoro Panasonic to właśnie poleciłbym AS640. Sony W829 też bardzo dobry i jeżeli ta marka przemawia to także będzie ok. Samsunga bym nie skreślał. Model H6400 jest bardzo ciekawy i ma mega dobry Smart TV. Wszystkie te TV będą dobre na noc bo mają matrycę VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź, chyba postawię na Panasonica w końcu parę stówek w kieszeni heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie, ostatnio sporo się pisze o 4k i tak zacząłem się zastanawiać czy nie warto byłoby zakupić tv z taką rozdzielczością, a jeżeli tak to jaki. Czy Panasonic AX630, może samsung H900 czy pozostać przy fullhd as640 (ku niemu się skłaniałem)? Zależy mi na nocnym oglądaniu TV z internetu, filmów blueray. Czytałem, że samsung uruchomił VOD TV z materiałami 4k, ale posiada matrycę 60hz. Panasonic ma matrycę 120hz. Jaka jest rożnica w codzinnym użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie, ostatnio sporo się pisze o 4k i tak zacząłem się zastanawiać czy nie warto byłoby zakupić tv z taką rozdzielczością, a jeżeli tak to jaki. Czy Panasonic AX630, może samsung H900 czy pozostać przy fullhd as640 (ku niemu się skłaniałem)? Zależy mi na nocnym oglądaniu TV z internetu, filmów blueray. Czytałem, że samsung uruchomił VOD TV z materiałami 4k, ale posiada matrycę 60hz. Panasonic ma matrycę 120hz. Jaka jest rożnica w codzinnym użytkowaniu?

Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy Twoim budżecie...możesz sobie pozwolić na zakup 48ax630....pytanie tylko czy z odległości 2,5m będziesz w stanie dostrzec różnice między 4k a FHD? Jeśli jesteś w stanie skrócić dystans widowni od ekranu to namawiam Cię na ax630 ze względu na jednolitość ekranu, odwzorowanie kolorów, poziom czerni i przetwarzanie obrazu...bardziej oczywistym konkurentem dla niego jest 48hu7500, który kosztuje sporo więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy Twoim budżecie...możesz sobie pozwolić na zakup 48ax630....pytanie tylko czy z odległości 2,5m będziesz w stanie dostrzec różnice między 4k a FHD? Jeśli jesteś w stanie skrócić dystans widowni od ekranu to namawiam Cię na ax630 ze względu na jednolitość ekranu, odwzorowanie kolorów, poziom czerni i przetwarzanie obrazu...bardziej oczywistym konkurentem dla niego jest 48hu7500, który kosztuje sporo więcej

dzięki za odpowiedź, mam jeszcze pytanko czy jesteś może użytkownikiem tego panasa, bo miałbym kilka pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

służę pomocą...zacznij od przeczytania jego testu.. świetnie zrobiony...na anglo-frankojęzycznych forach również znajdziesz małe co nieco o ax630

p.s...dla porządku pisz w wątku o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...