Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w 2015,

"nie miała baba kłopotu ..." to kupiłem TV z 3D. Niby fajnie, z tym że jakoś do tej pory nie wkręciłem się w całe to 3D - bo nie miałem TV (to niby czemu). Teraz mam, ale nachodzą mnie wątpliwości. Do oglądania filmów w 3D musiałbym wymienić odtwarzacz, a może i nawet ampli.

Warto więc pchać się w koszty wymiany? Czy faktycznie to 3D będzie czymś co jest warte zachodu?

Filmów trochę niby jest, ale wciąż chyba nie ma szału jaki miał być w związku z wejściem tej technologii? Czy nie jest to jednak chwilowa (choć dość już długa) fascynacja? Filmy w 3D są czasem prawie 2x droższe od 2D - warto? Czy faktycznie efekt "łał" będzie aż tak duży?

Jakie macie odczucia? Kupujecie zawsze w 3D, czy tylko wybrane? Może jednak nie warto dopłacać?

Napiszcie, co sądzicie. Nie ma to być wyrocznia, raczej rozważanie nad ew. sensem wydania kasy na sprzęt i potem "przepłacania" za filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim sprzętem dysponujesz ale od strony wyświetlacza powiem Ci że o niebo lepiej jest oglądać 3D na projektorze.

Filmy 3D nie zawsze są drogie. Patrz Amazon.uk

dzisiaj 3D obsługuje praktycznie każdy sprzęt na rynku (pomijam na prawdę tanie/ekonomiczne modele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w 2015,

"nie miała baba kłopotu ..." to kupiłem TV z 3D. Niby fajnie, z tym że jakoś do tej pory nie wkręciłem się w całe to 3D - bo nie miałem TV (to niby czemu). Teraz mam, ale nachodzą mnie wątpliwości. Do oglądania filmów w 3D musiałbym wymienić odtwarzacz, a może i nawet ampli.

Warto więc pchać się w koszty wymiany? Czy faktycznie to 3D będzie czymś co jest warte zachodu?

Filmów trochę niby jest, ale wciąż chyba nie ma szału jaki miał być w związku z wejściem tej technologii? Czy nie jest to jednak chwilowa (choć dość już długa) fascynacja? Filmy w 3D są czasem prawie 2x droższe od 2D - warto? Czy faktycznie efekt "łał" będzie aż tak duży?

Jakie macie odczucia? Kupujecie zawsze w 3D, czy tylko wybrane? Może jednak nie warto dopłacać?

Napiszcie, co sądzicie. Nie ma to być wyrocznia, raczej rozważanie nad ew. sensem wydania kasy na sprzęt i potem "przepłacania" za filmy.

Mysle,ze warto mieć sprzet do 3D typu odtwarzacz i tv,sa filmy typu Avatar czy Grawitacja,ze naprawdę powodują opad szczeki,amplitunera wcale nie musisz zmieniac,wystarczy kupic blu ray'a z dwoma HDMI np.Denon,Oppo czy Panasonic z budzetowych z HDMI 1 wypuszczasz obraz np.3D prosto do tv,a HDMI 2 do amplitunera i masz zachowany dźwięk HD.

Plyty wcale nie sa 2 x droższe, wystarczy poszukać np.na allegro,ostatnio kupiłem Avatara 3D+2D wersja rozszerzona za 50 zl z wysylka,jest mnóstwo okresowych promocji np. w Empikach,Saturnach czy MM gdzie wyrywasz filmy 3D dosłownie za grosze.Jest Amazon i wiele sklepow w Europie gdzie można kupic filmy 3D z polskimi napisami dużo taniej niż w Polsce.Moim zdaniem warto mieć 3D,ale wielkosc ekranu również ma znaczenie.

Edytowane przez ochodzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie trafiłem na inną dyskusję i tam też czytam, że 3D to chyba nie do końca aż taka super sprawa. Chiwla fascynacji i trochę dobrze zrobionych wydań.

Filmy 3D faktycznie są do kupienia, ale jednak zawsze są one droższe od tych samych w 2D. Co do sprzętu; mam i nie musiałbym wymieniać gdybym został przy 2D, jak będę chciał 3D - to koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie trafiłem na inną dyskusję i tam też czytam, że 3D to chyba nie do końca aż taka super sprawa. Chiwla fascynacji i trochę dobrze zrobionych wydań.

Filmy 3D faktycznie są do kupienia, ale jednak zawsze są one droższe od tych samych w 2D. Co do sprzętu; mam i nie musiałbym wymieniać gdybym został przy 2D, jak będę chciał 3D - to koszty.

W takim razie olej również 2D,bo to również spore koszty.Wroc do VHS,kasety kupisz po 1 zl na allegro i będziesz happy,a ile zaoszczędzisz-akurat na worek cebuli.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fandzolisz ochodzki. Prawda jest taka że 3D w domu jest tylko dla zapaleńców. Całe szczęście że człowiek wszystkiego mieć nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fandzolisz ochodzki. Prawda jest taka że 3D w domu jest tylko dla zapaleńców. Całe szczęście że człowiek wszystkiego mieć nie musi.

Ale fandzolisz ochodzki. Prawda jest taka że 3D w domu jest tylko dla zapaleńców. Całe szczęście że człowiek wszystkiego mieć nie musi.

No jasne,ze czlowiek nie musi mieć wszystkiego,co nie znaczy ze mam komus przytakiwać,ze jest drogo bo ktoś jest ograniczony i nie potrafi poszukać tanich filmow.Gosc dostal pare odpowiedzi co ludzie sadza o 3D, a za chwile znowu swoje,ze drogo!.Wcale nie jest drogo, tylko trzeba wykazac minimum checi i znaleźć tanie filmy 3D czy 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochodzki,

to że nie zrozumiałeś tematu to jedno, to że pierd... jak potłuczony to dwa.

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie pisz nic, a już na pewno nie obrażaj innych EOT (dla Ciebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochodzki,

to że nie zrozumiałeś tematu to jedno, to że pierd... jak potłuczony to dwa.

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie pisz nic, a już na pewno nie obrażaj innych EOT (dla Ciebie)

" rozważanie nad ew. sensem wydania kasy na sprzęt i potem "przepłacania" za filmy"

"Filmy 3D faktycznie są do kupienia, ale jednak zawsze są one droższe od tych samych w 2D"

Temat zrozumialem b.dobrze,trzeba tobie przytaknąć,ze drogo,co.

Powtorze,kup sabie VHS'A to będziesz miał tanio,a pier....isz,to sobie możesz pisać w listach do twojej wąsatej panny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"worek cebuli" i "wąsate panny" - życie cię ciężko doświadczyło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admin - proszę o skasowanie wątku, jeżeli tylko taka dyskusja ma sie w nim toczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admin - proszę o skasowanie wątku, jeżeli tylko taka dyskusja ma sie w nim toczyć.

Mamusi się jeszcze poskarż,ze zly ochodzki smie twierdzic,ze można kupic tanie filmy 3D i cieszyc się "nowa technologia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów w 3D czy warto?Jeżeli są dobrze zrobione to zdecydowanie tak!Wiadomo do wersji 3D trzeba trochę dopłacić no ale coś za coś.Jeżeli sam film Ci się podoba i efekty 3D widać bardzo dobrze to nie będzie Ci żal wydać trochę więcej.Jak masz starszy amplituner,który nie obsługuje 3D to nie masz się co martwić.Ja mam Yamahę RX-V863,który nieobsługuje 3D ale problemu nie ma.Mam odtwarzacze blu-ray Panasonica,które mają po dwa wyjścia HDMI i problem z głowy.Przez jedno puszczasz obraz i dźwięk na TV a przez drugie sam dźwięk do amplitunera i wszystko pięknie gra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cena (filmów) jest, moim zdaniem bez znaczenia.

Mam 3D: TV, projektor, amplituner, odtwarzacz multimedialny i odtwarzacz BR i nieco filmów.

3D oglądam sporadycznie. Moim zdaniem fajna rzecz, ale traktuje to jako dodatek.

Niewątpliwie najlepiej jest z projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sklepie nigdy wcześniej nie widziałem efektu 3D na tv ale telewizor i tak kupiłem i się okazało że efekt glebi widze jak najbardziej ale już nie widze żadnych efektów jak coś ,,wystaje,, z telewizora, więc moja rada przejdż się do media i obejrzyj coś w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fandzolisz ochodzki. Prawda jest taka że 3D w domu jest tylko dla zapaleńców.

Mozesz rozwinac temat?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochodzki,

to że nie zrozumiałeś tematu to jedno, to że pierd... jak potłuczony to dwa.

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie pisz nic, a już na pewno nie obrażaj innych EOT (dla Ciebie)

Raczej to Ty uzywasz jezyka uznawanego powszechnie za obrazliwy.

Koledzy Ci odpowiedzieli, lepiej juz nie ciagnij tego tematu.

A na pytanie czy warto musisz odpowiedziec sobie sam. Syty glodnego nie zrozumie nigdy.

Pozdro

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sklepie nigdy wcześniej nie widziałem efektu 3D na tv ale telewizor i tak kupiłem i się okazało że efekt glebi widze jak najbardziej ale już nie widze żadnych efektów jak coś ,,wystaje,, z telewizora, więc moja rada przejdż się do media i obejrzyj coś w 3D.

To na początek obejrzyj na przykład Madagaskar 3 i jak nie będziesz widział efektów wychodzenia, to coś nie tak jest z tym 3D na Twoim telewizorze.

Później można obejrzeć trochę przyrodniczych i popularnonaukowych.

Faktem jest jednak, że 3D, które naprawdę nie jest takie złe, a potrafi być świetne, zostało olane przez twórców jak i nadawców. Nc+ już nie ma choćby raz na tydzień jakiegoś krótkiego pasma w 3D i nie sili się na jakieś transmisje sportowe w 3D. A nawet skoki na moim symulowanym 3D wyglądają całkiem nieźle.

Edytowane przez darklew64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie widac efektów wychodzenia nie jest kwestią dobrego czy złego ustawienia sprzętu ale jedynie kwestią interpretacji obrazu przez mózg widza. Dla jednych będą wyłazić bardzo, dla innych mniej czy wcale. A jeszcze inni nie zobaczą efektu 3D.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena (filmów) jest, moim zdaniem bez znaczenia.

Mam 3D: TV, projektor, amplituner, odtwarzacz multimedialny i odtwarzacz BR i nieco filmów.

3D oglądam sporadycznie. Moim zdaniem fajna rzecz, ale traktuje to jako dodatek.

Niewątpliwie najlepiej jest z projektora.

Tak samo. Zależy też, co lubisz oglądać, bo 3D wykorzystane w ciekawy sposób, mające głęboki wpływ na filmowe dzieło, do tego użyte w filmie co najmniej dobrym, nie zdarza się co dzień. Dość rzec - ostatnio była Grawitacja, a wcześniej przez kilka lat nic sensownego. W tym roku doskonale bawiłem się na "zwykłych" produkcjach - Gone Girl, Birdman, Whiplash, Boyhood, a ciężko było przetrwać seanse, gdzie 3D trafiło bądź trafia najczęściej - Transformers: Age of Extinction, The Hobbit: The Battle of the Five Armies, Teenage Mutant Ninja Turtles, Lucy... Chociaż Edge of Tomorrow, The Winter Soldier, Guardians of the Galaxy były przednie, ale to absolutnie nie zasługa 3D.

Edytowane przez robert robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, a wyszedł? :ph34r:

Zdziwilem sie ale doczytalem ze "zwykle".

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie widac efektów wychodzenia nie jest kwestią dobrego czy złego ustawienia sprzętu ale jedynie kwestią interpretacji obrazu przez mózg widza. Dla jednych będą wyłazić bardzo, dla innych mniej czy wcale. A jeszcze inni nie zobaczą efektu 3D.

pozdro

Nie przesadzajmy - są z pewnością różnice indywidualne, niektórzy mogą czuć dyskomfort, ale raczej procent takich osób jest niewielki. Ewolucja się o to troszczy. Ci którzy nie dość szybko uchylali głowę przed lecącym kamieniem mieli mniejsze szanse na przetrwanie. W każdym razie na znanych mi kilkadziesiąt osób oglądających telewizyjne 3D w okularach pasywnych wszyscy reagowali na wychodzenie obrazu i nikt nie opowiadał o dyskomforcie czy innych negatywnych objawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy - są z pewnością różnice indywidualne, niektórzy mogą czuć dyskomfort, ale raczej procent takich osób jest niewielki. Ewolucja się o to troszczy. Ci którzy nie dość szybko uchylali głowę przed lecącym kamieniem mieli mniejsze szanse na przetrwanie.

Mysle, ze wielki. Ich juz nie ma ;).

No coz ... ewolucja jak napisales. Dzisiaj ochrona postepu cywilizacyjnego sie klania. Za duzo doktorow, za duzo lekarstw, za malo chorob, za malo wojen i ... planeta przeludniona.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...