Skocz do zawartości
bantex11

Telewizor UHD a nc+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Mój klient kupił sobie tv Samsung 55" Curved UHD TV HU8590. No i jest problem. Po podłączeniu tv do dekodera nc+ (PACE HDS 7241/91) obraz się strasznie przycina i występuje że tak to nazwę pixeloza. Nie da ray czegokolwiek obejrzeć. Podłączałęm inny nowy dekoder jakiś HD (modelu nie pamiętam) od nc+ (nowy) i jest tak samo. Po kontakcie z nc+ pani twierdzi że jakość syganłu jakaą odbiera jest za niska. Po wejściu w ustawienia terminala siła sygnału jest na poziomie bardzo dobrym. Po podłączeniu tego drugiego dekodera HD w ustawieniach siła sygnału jest na poziomie 91%. Pani z nc+ stwierdziła że ta siła sygnału jest dla kanału TVP 1 w SD. No załamanie mnie już ogarnia straszne. Na tv który był podłączony wcześniej nie ma najmniejszego problemu. Dodatkowo wcześniej klient zamontował sobie antenę o średnicy 100 cm zamiast 60 która dostał. Po skontaktowaniu się z samsungiem otrzymałem informacje że do odpowiedniego działania tego tv z nc+ potrzebny jest jakiś dekoder któy jest dedykowany do telewizorów 4K i ze jest to problem bardzo dobrze znany nc+. Niestety pani z pomocy technicznej twierdzi że jest inaczej. Dodatkowo okazało się że ten tv nie jest przeznaczony do dystrybucji polskiej i ktoś z samsunga twierdził ze ten tv musi miec lepszy sygnał z hdmi 2.0 a nie z hdmi 1.4 taki jaki oferuja polscy usługodawcy. Na bluerayu czy pendrivie czy po podłączeniu komputera do tv nie ma najmniejszego problemu.

Dlatego zwracam się z wielką prośbą do kogolwiek kto zna bądź domyśla się tej przyczyny o jakiekolwiek info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...