Skocz do zawartości
jakubs23

czy x2100w do kina domowego to dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupić amplituner. Mój tv to samsung ue55h7000. Głośniki na razie to zestaw 5.1 genius sw hf 5005. Pokój ma wymiary cos ok 30-35m2. Amplituner o ktorym mysle to Denon AVR-X2100W. Wiem, że te głośniki do tego nie pasują ale wszystko po kolei, najpierw kupie amplituner, a kolumny później. Dlatego tez wybiegam w przyszłość. Wszystko to będzie wykorzystywane do filmów puszczanych albo z laptopa przez hdmi albo z dysku podłączonego pod usb. Czy są może inne amplitunery w podobnej cenie które się sprawdzą do tego.Oglądam tylko filmy wiec wychodzi 98% filmów i 2% na muzyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ampli kupisz i będziesz trzymał w kartonie dopóki nie dokupisz normalnych głośników bo tych do tego amplitunera nie podłączysz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mi wytłumaczyć dlaczego nie podłącze? geniusy maja zestaw kabli np cinch . I od każdego głośnika ida po 2 kable +- do subufera, i za pomocą tych kabli podpiąć do amplitunera ? czyżbym sie mylil?

Edytowane przez jakubs23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaką mają impedancję te głośniki bo w sieci zero info na ten temat, do ampli możesz podpiąć tylko głośniki o impedancji od 6 do 16 ohm.

Po drugie sub jak chcesz podpiąć, przecież ten z zestawu nie ma dedykowanego wejścia na sub ze wzmacniacza.

Szczerze to na Twoim miejscu przemyślałbym ten temat, a tak naprawdę to nie ma co przemyśliwać tylko trzeba dołożyć kasy i kupić ampli z normalnymi głośnikami.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośnik Satelitarny 8 Ohm , głośnik Centralny 8 Ohm.

Wlasnie dlatego ze mam te glosniki chcialem po trochu zbierac zestaw, najpierw amplituner i byloby kd a potem wymiana glosnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sprzedać Geniusy, dołożyć kasy i dokupic chociaż fronty?

Albo może w zestawie na raty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośnik Satelitarny 8 Ohm , głośnik Centralny 8 Ohm.

Wlasnie dlatego ze mam te glosniki chcialem po trochu zbierac zestaw, najpierw amplituner i byloby kd a potem wymiana glosnikow

To jak tam chcesz, SUB'a i tak nie podłączysz.

Ja bym pozbył się Geniusów i kupił ampli z podstawowymi głośnikami, albo wziął od razu cały zestaw i część rozłożył na raty.

No ale to ja bym tak zrobił, a Ty zrobisz jak będziesz uważał, po podłączeniu tych satelitek do ampli i porównaniu ich z innymi głośnikami będziesz wiedział gdzie jest różnica.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Moim zdaniem zrób jak radzą przedmówcy, albo całość (5.1) na raty, albo amp + dobre fronty na początek.

Te "pierdziawki" Geniusze :) na pewno nie nadają się do Twojego salonu 30-35m.

Sprzedaj je i może na kable wystarczy ? :D

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe bardzo dobry wybór :)

ampli - onkyo 636,

albo ten denon..

i do tego jakies Dali zensor 5.1, albo cos z klipscha F20 C10 B20..

chociaz teraz rf42 powinny byc w dobrej cenie, i do tego center rc42, i rb41.. do tego jakis subik - R10sw.. chociaz lepszy bylby wiekszy - subwoofery klispcha to potwory :)

masz calkiem duze pomieszczenie i do fajnego kina.. warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...