Skocz do zawartości
mariuszelectro

Moduł Cam philips 9809 nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś może powiedzieć lub doradzić jak sprawdzić gdzie leży problem z dźwiękiem cyfrowym.

Otóż podłączyłem do tego TV ampli Yamaha 677 (kino domowe), o dziwo nawet pilot od TV potrafi sterować tym ampli. Ale usłyszałem pewien problem i nie wiem gdzie leży problem, w TV, czy w ampli.

Objaw jest następujący :

Okresówo w co kilkanaście kilkadziesiąt sekund dźwięk zanika na ok 1s, po czym ponownie wraca,

Próbowałem wszystkich możliwych ustawień i w ampli i w TV, nic nie pomaga.

Dzieje sie tak zarówno w ARC w HDMI (bardzo często co kilka sekund) jak i po kablu optycznym (rzadziej ale tez uciążliwe)

Wydaje mi sie iż to wina TV bo:

Dziej sie to prawie zawsze po użyciu pilota od TV, dzieje sie to rzadziej po restarcie TV (ale pózniej wraca)

Co ciekawe, yamaha w swojej instrukcji informuje iż w przypadku przerywanego dźwięku w kanale ARC należy użyć optyka..... (Tylko ze optyk niewiele pomaga)

TV na swoich głośnikach działa ok , trochę przeszkadza opóznienie bezprzewodowego suba po Bluetooth , ale nie przerywa.....

W połączeniu z kinem domowym, przerywa rownież podczas odtwarzania strumieniowego z TV, przy użyciu aplikacji androidowych....

Ktoś wie jak ustalić gdzie leży problem? I jak go rozwiązać?

W razie czego podłączę swojego starego novatrona do yamaha, przypomiałem sobie iż też ma wyjście optyczne....

Edytowane przez mariuszelectro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. TV wrócił z naprawy, moduł CAM już działa, serwis stwierdzilł uszkodzone piny w module gnieździe CAM, bezpłatnie naprawili.

Cieszę iz tak to sie zakończyło, niewiadomo jaka była przyczyna dlaczego te piny wewnątrz były zagięte.... Stwierdzenie iz to z winy użytkownika, z czym bym polemizował, kartę wkładałem prawidłowo.... Telewizor został zabrany razem z kartą do serwisu..

Kartę wkładałem również do obu gniazd i nie działało. Cokolwiek by to nie było faktem jest iż Serwis to naprawił.

Ważne iż teraz działa.

Tą jedną wadę można skreślić z listy wad

Temat uważam za zamknięty dziękuję wszystkim za pomoc i rady.

Edytowane przez mariuszelectro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...