Skocz do zawartości
Gontar3d

Błagam o pomoc Tv do gier z fajnym obrazem i niskim lagiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo bardzo serdecznie...


Od jakiegoś czasu borykam się z problemem zakupu nowego TV. Trafiłem na fajną promocje w Saturnie ( za każdy 1tys wydany otrzymujemy 100zł) po kilku godzinach wybierania w końcu kupiłem Samsunga ue50HU6900 z technologią UHD ( nie ukrywam , że namówili mnie do niego sprzedawcy)

Telewizor po tygodniu użytkowania dzisiaj wylądował w kartonie do zwrotu, ogólnie tak ( spory clouding, banding) Telewizor fajnie przerabia obraz HD na UHD, ale jeśli chodzi o obraz SD ( z czego 90% naszych stacji posiada taki obraz) fatalnie, przy oglądaniu szybszych akcji, meczów strasznie smuży widać normalnie jakby TV był mega brudny.. Granie też nie porywa( no może oprócz grafiki i kolorów ) które są niezłe w tym TV.


Od kilku dni analizuje TV i moje propozycje to:

Sony seria w7 50w705b ( Cena 200zł niższa niż seria w8, input lag około 16ms)
Sony seria w8 50w805b,815b, lub 828b, cena około 3700 czyli 3400 ( z promocją za odliczenie) w7 kosztuje 3500 czyli 3200 z promocją. ( input lag około 22ms) poza input lagiem nie wiem czym róznią się te TV, seria w8 ma chyba 3d, którego nie potrzebuje.
Panasonic 48AS640E ( matryca VA) jednak lag około 55 ( cena 2500zł) szkoda że taki duży lag bo TV ogólnie fajny icon_sad.gif
Panasonic 47as650E ( matryca IPS) lag około 40-50, też spory. Kurcze sam nie wiem jaka matryca dla mnie będzie lepsza, na ogól siedze tylko naprzeciwko TV a za mną jest okno.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 90m2 , jednak podzielone na pół filarem ( kominkiem) więc powierzchnia tam gdzie będzie tv jakieś 30m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m- 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 80% na wprost,czasami z prawej strony.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Sam nie wiem icon_smile.gif
6. Jak słońce świeci w pokoju? 1 okno dachowe, 2 boczne, jedno centralnie pada na TV, jednak mam rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32 HD READY LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, doskonały obraz, szybką płynność, dobry lag.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Antena .
10 .Jakie urządzenia? XBOX,ps4, laptop, ipad, iphone
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70%
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 47+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? cena icon_wink.gif i to że się kurzą.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory po 17
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? hmm nie wiem
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi mieć 3d.


Bardzo proszę o pomoc, dzisiaj chce załatwić sprawę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się u ciebie sprawdzi 50w805b,815b, lub 828b, o ile nie trafisz na egzemplarz z kijowym podświetleniem

​to będziesz zadowolony ;)

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oczekujesz, że nowy TV ma nie smużyć to musisz wybrać coś z matryca 120Hz i upłynniaczem. Takie modele z w/w to Sony W8, oraz Panasonic AS640. Oba są dobre i któregokolwiek nie wybierzesz powinieneś być zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sony KDL-50W705B, w wersji 50 calowej jest ta sama matryca 120Hz co w serii 8xx i ten sam procesor obrazu a cena parę stówek niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) A co powiecie o plazmie LG50PB5600, cena około 1700zł ( lag powinien być mały , odswieżanie 600HZ) wersja z Smart TV kosztuje 2100 czy lepiej już dołożyć do tego wyżej wymienionego Sonego Serii w7 ??? Panasonic mi się też bardzo podoba :) Kurcze ciężko będzie znaleźć tego KDL-50W705B, bo w większych marketach już nie ma, jedyna opcja to przez Allegro ale tam będzie problem ze zwrotem w razie czego .

Dzięki wielkie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wielkie :)

Wybiore coś z tych topowych sklepów, mam nadzieję, że w razie ( odpukać ) problemu z wadliwym egzemplarzem będe mógł wymienić na inny model lub zwrócić. Wybiorę chyba w tym Mall za 3100 lub Morele :)

Ciekaw jestem czy ceny pójdą w dół po nowym roku ( bo ogólnie to jest chyba okres mega wyprzedaży )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...