Skocz do zawartości
eMAGieIKa44

Jaki TV wybrać po niudanym zakupie ?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1 - 1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? do południa słońce pada na TV.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 4258h 32' pozbyłem się tego szmelcu i potrzebuje coś lepszego drugi TV Sony KDL40EX720
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, niski input lag, brak smużenia przy grach i oglądaniu sportu, możlwiość nagrywania na pendrive/hdd, DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) SD + HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS3, PS4, Laptop po HDMI Pendrive/HDD
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy w HD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Do tego głównie ma być TV także czasowo jak najwięcej ;)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 32' w zwyż
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, niska jakoś obrazu, przekłąmane kolory
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie zależy mi na 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1650 zł kwota nieprzekraczalna
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak lecz u mnie w mieście nikt nie oferuje takich uług.

Witam

Chciałbym kupić TV który spełnia wyżej wymienione wymagania główne zastosowanie TV to gra na konsolach oraz oglądanie filmów w Full HD oraz dużo sportu, do tej pory byłem posiadaczem philipsa 32pfl4258h na szczęscie udało mi sie pozbyć tej miernoty i chcę zakupić coś co nie bedzie mnie doprowadzało do szału przy każdym włączeniu. Bardzo ważne TV musi mieć nienaganny obraz doskanałą płynność obrazu (jestem strasznie wyczulony na wszelkie smużenia itp.) w philipsie była lekka masakra podobno TV miał być 200 hercowy a podejrzewam że koło 100 hercowego to on nawet nie leżał w związku z czym szarpanie i smużenie obrazu na porządku dziennym, dodatkowo strasznie wolne menu, funkcje smat tv podobnie jak samo menu wolne i niedorobione.tego chciałbym sie ustrzec kupując nowy TV. Mój drugi TV to Sony Bravia KDL40EX720 jestm bardzo zadowolny z tego TV i w nowym odbiorniku oczekuje jakośći mniej więcej takiej jak właśnie w Sony.

Modele które wpadły mi w oko to:

Sony KDL-32W705b

Samsung 32H6200

Który z tych TV bedzie lepszym wyborem do moich zastosowań ew. może zaproponujecie coś od innego producenta ale o tej samej ew. lepszej jakośći budżet 1650 raczej nieprzekraczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na płynności obrazu to w/w Samsung będzie znacznie lepszym wyborem. H6200 nawet w 32" ma 120Hz matrycę i pełnoprawny upłynniacz obrazu. Sony to 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem że Samsung ma lepszą matryce a jak z innymi aspektami obrazu kolory itp. i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz jak jest z input lagiem w H6200 sony ma jeden z najniższych w swojej klasie a co na to Samsung ? I czy ewentualnie jakiś inny producent nie ma w swojej ofercie jakiegoś TV który by dorównywał ew. był nawet lepszy od Samsunga nie chcę się ograniczać tylko do tych dwóch modeli jestem otwarty na innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do grupy rozważań LG 42LB5800, tv oprócz fullleda ma dobrą platformę smart TV, myślę, że jest warty uwagi. Albo mniejszy LB650 w 32 calach. Przy 32 calach potrzeba aż 120Hz? Myślę, że w Sony dali 60 bo więcej nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem że Samsung ma lepszą matryce a jak z innymi aspektami obrazu kolory itp. i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz jak jest z input lagiem w H6200 sony ma jeden z najniższych w swojej klasie a co na to Samsung ? I czy ewentualnie jakiś inny producent nie ma w swojej ofercie jakiegoś TV który by dorównywał ew. był nawet lepszy od Samsunga nie chcę się ograniczać tylko do tych dwóch modeli jestem otwarty na innych producentów.

Samsunga masz opisanego dokładnie w naszym teście: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

model 32" nie odbiega niczym od 55"

Dodaj do grupy rozważań LG 42LB5800, tv oprócz fullleda ma dobrą platformę smart TV, myślę, że jest warty uwagi. Albo mniejszy LB650 w 32 calach. Przy 32 calach potrzeba aż 120Hz? Myślę, że w Sony dali 60 bo więcej nie potrzeba.

Idąc tym tropem może okazać się, że przy 20" wystarczyłoby nawet 30Hz :D

Przecież napisał Gość, że oczekuje wyraźnego obrazu. Czy zasugerowany przez Ciebie LG ma matrycę 120Hz i upłynniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie odpowiedzi, już prawie jestem zdecydowany na Samsunga 32H6200 została jeszcze jedna wątpliwość do rozwiania, a mianowicie dość wysoki input lag w Samsungu czy będzie to bardzo przeszkadzało w komfortowym graniu w jakieś gry wyścigowe lub FPS lub Fifa 15 multiplayer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem może okazać się, że przy 20" wystarczyłoby nawet 30Hz :D

Przecież napisał Gość, że oczekuje wyraźnego obrazu. Czy zasugerowany przez Ciebie LG ma matrycę 120Hz i upłynniacz?

Nie ma bo takiej nie potrzebuje, żeby mieć wyraźny obraz. Nie rozumiem, tak tego się nie da się wyliczyć z proporcji, 50Hz jest wystarczające przy telewizorach 32, chyba, że idziemy do laboratorium na badania a nie do domu oglądać tv i pograć na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawiła się opcja zwiększenia budżetu do ok. 1850 zł za tym idzie też zwiększenie rozmiaru TV czy w tej kwocie znajdę cookolwiek lepszego niż Samsung 40H6400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ciut drożej jest 40AS640 od Panasonica. Z tego co pamiętam to AS640 mają direct led albo full led, a nie edge-led, odpada problem nierównomiernego pdświetlania i cloudingu, ale jest drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie potrzebujesz 3d, to ja bym wziął Panasonica, do którego nie ma okularów w zestawie.. Samsung jest w tym samym sklepie nawet droższy :)

napisane XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic - obraz, samsung - smart tv. Wizualnie je porównaj, kurza stopa czy "normalna" podstawka? 3D przy tym rozmiarze jest mało istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie akurat los tak chciał że Panasonic 40AS640 stał obok Samsunga 40H6400 no i mój wybór padnie raczej na samsunga z racji bardziej płynnego obrazu, na Panasonicu widać było przycinki szybkich akcji czego nie było w Samsungu, lecz mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czym różni sie 40H6200 od 40H6400 ten drugi ma niby 400 Hz, czy faktycznie H6400 ma lepszą matryce ? czy w stosunku do H6200 różni się tylko zwartością zestawu (2 pary okularów 3D, oraz pilot Smart TV) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test H6200 też jest na forum, raczej nie trudno zajrzeć do niego i zobaczyć czym się telewizory różnią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie akurat los tak chciał że Panasonic 40AS640 stał obok Samsunga 40H6400 no i mój wybór padnie raczej na samsunga z racji bardziej płynnego obrazu, na Panasonicu widać było przycinki szybkich akcji czego nie było w Samsungu, lecz mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czym różni sie 40H6200 od 40H6400 ten drugi ma niby 400 Hz, czy faktycznie H6400 ma lepszą matryce ? czy w stosunku do H6200 różni się tylko zwartością zestawu (2 pary okularów 3D, oraz pilot Smart TV) ?

To, że stały obok siebie niczego nie zmienia. Prosty trik, na jednym odpala się upłynniacz na maxa, na drugim np. wyłącza w ogóle i daje konkretny sampl filmowy.

Zapewniam, na Panasie też masz płynny obraz. Poproś o piloty i się nimi pobaw.

Ps - przy Panasie odejdzie szukanie "sztuki" bo one nie mają problemów z cloudingiem, to nie krawędziówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność w AS640 i H6400 jest identyczna przy poprawnej konfiguracji. To czym mogą się różnić to ew. ilość artefaktów w problematycznych scenach (przycięć, niewielkich pikseloz za obiektami itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczę dzisiaj do sklepu i pobawię się obydwoma modelami a co do tych "przycięć, niewielkich pikseloz za obiektami itd" to w którym modelu będzie to bardziej widoczne ? Czy to zależy od rodzaju wyświetlanego obrazu ? Przyznam szczerze że już praktycznie byłem zdecydowany na Samsunga, a teraz mam trochę mętlik w głowie który model wybrać, bardziej jako marce ufam Samsungowi nie chciał bym się przejechać na Panasonicu jak na wcześniej wspomnianym Philipsie którego się pozbyłem. A jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje przed dokonaniem zakupu to ta promocyjna cena Panasonica w RTV Euro AGD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na euro wcale nie jest najtaniej, na mall, z darmową wysyłką, można kupić jeszcze taniej tego Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecyduję się na Samsunga, Panasonic ma zbyt wysoki input lag oraz dużo ludzi na zagranicznych forach jednak narzeka na płynność i smużenie w tym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnie już pytanie bo szczerze mam dość ciągłego przeglądania testów i czytania opinii na temat tych 2 TV mianowicie: biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie granie to który TV będzie lepszy Samsung 40H6400: (mniejszy input lag, trochę lepsza płynność obrazu), czy polecany praktycznie w każdym temacie TX-40AS640 (wyższy input lag, trochę gorsza płynność) o czym pisał Gmeru w teście, że co prawda nieznacznie, ale jednak Samsung ma lepszą płynność.

Edytowane przez eMAGieIKa44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps - przy Panasie odejdzie szukanie "sztuki" bo one nie mają problemów z cloudingiem, to nie krawędziówki.

H6400, H6200 to też nie "krawędziówki".

AS640 ; H6200 -> H6700 = direct led

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H6400, H6200 to też nie "krawędziówki".

AS640 ; H6200 -> H6700 = direct led

Czekaj, na powaznie H6200 i H6400 to nie są edge-ledy? To tym bardziej śmiać mi się chce po podświetlaniu, jakie widziałem. W tym momencie, z jakiej racji ludzie piszą o cloudingu na direct ledzie...

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w H6640 cloudingu ani DSE nie widzę, za to rogi są wyraźnie przyciemnione na białym tle (w porównaniu do plazmy).

Na hdtvtest obydwa TV mają podobne, dobre oceny za podświetlenie.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue40h6400-201405023756.htm

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx40as640b-201406183815.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...