Skocz do zawartości
oszolom

TV do sypilani - dylemat najtańszy 4K czy średni Full HD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę kupić TV do sypialni, ostatnio dużo przeglądam i czytam i jak to zwykle bywa mam coraz większy mętlik w głowie.

Na początek kilka danych:

1. Odległość od TV około 3,5m.

2. Pozycja leżąca :mellow: TV wyżej na ścianie (być może lekko pochylony w dół).

3. Odbiór jak to w sypialni , późno wieczorem i nocą (więc będzie ciemno).

4. Odbiór z naziemnej, w przyszłości kablówka lub satka.

5. Jest jedno ograniczenie - TV nie może być za gruby, bo będzie wisiał za drzwiami wejściowymi, tak no oko do 20cm max.

6. Wielkość max 49' ( szerokość ściany to 110cm max (rozważam też min 42')

7. Budżet około 2500pln, no chyba że naprawdę będzie warto i to będzie okazja wtedy mogę dociułać do lekko powyżej 3000pln.

Kilka własnych spostrzeżeń.

Jak w tytule, zastanawiam się nad zakupem 4K np LG42UB820V czy też Philips 40' serii 6800 bo są w zasięgu finansowym.

Alternatywą byłyby odbiorniki Full HD od 42 do 49' trochę wyższej klasy.

Nie do końca wiem o co chodzi z DVB-S?

Jeśli kupie TV z tym tunerem, to co on mi daje?, gdzieś wyczytałem że są TV na kartę zamiast anteny satelitarnej, może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić satkę bez ciągnięcia kabli i kupowania anteny satelitarnej?(to tak na przyszłość).

Kusi mnie Ambilight w Philipsach, wydaje mi się (proszę mnie tutaj sprostować), że w sypialni może dać bardzo fajny nastrój.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup telewizora UHD do oglądania z takiej odległości mija się całkowicie z celem, jeśli rozważasz przekątne rzędu 40-42". Weź tego Philipsa jeśli podoba Ci się ambilight. Z resztą ten model jest OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Właśnie przeglądam tematy na tym forum i już doczytałem "sens" 4K związany jest z przekątną ekranu, ok 4K-odpada.

Myślałem że do oglądania w nocy w pomieszczeniu pomalowanym na biało (skosy) i szaro (ściana do TV) ważna będzie czerń (czy się mylę?).

Na pewno będę chciał wykorzystać platformy filmowe (do na SD nie da się długo pociągnąć), które oferują już chyba wszyscy producenci.

interesuje mnie płynny obraz, jak poznać że TV ma natywne 100 lub więcej Hz (producenci podają odświeżanie po upgreadzie systemowym np. 600Hz).

Edytowane przez oszolom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...