Skocz do zawartości
kudys11

Projektor do kina domowego za około 3tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego lampki stały przed ekranem. Zapytaj innych co byli na Audioshow. Dodatkowo jeszcze paliło się światło w przedpokoju!

A materiały są nie miarodajne bo na żywo obraz wyglądał jeszcze lepiej niż na filmach, a w pokoju było jaśniej jak przedstawia to film.. Zapytaj tych co byli i widzieli.

A porównanie Plazmy za 10tyś do projektora za 2,8tyś jest dla mnie absurdalne.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markus77 porównanie plazmy za 10 tyś i projektora za 10 tyś z obrazem z waszego ekranu jest bardziej na miejscu ;) .....

...Uważasz że mógłby być remis. ...?

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już bardziej słuszne porównanie. Tylko weźmy pod uwagę to, że nawet jeśli w czerni obraz mógłby ( zależne od projektora ) o kilka procent odbiegać od topowej plazmy ( wszystko zależne od warunków projekcji ), to w przypadku projektora i ekranu, to opcja projektor + ekran ma ograniczenie do 120" w tym momencie bo taki ekran największy oferujemy, a TV dalej za ok10tyś mamy max 65" w przypadku plazmy ( które i tak już są nie produkowane ).

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok..Markus77 załóżmy że warunki projekcji to typowy salon czyli jasne ściany itd, oczywiście mowa o seansie wieczornym gdzie nie ma wogóle żadnego światła wewnątrz salonu ani nie dociera światło z zewnątrz, jedyną przeszkodą są jasne sciany i sufit czyli światło projektora odbite tylko od ekranu i na niego powracające .....

....czy w takich warunkach Wasz ekran + projek za 10 tyś może spokojnie powalczyć z dobrą plazmą panasa ( powiedzmy z takim modelem ST60) i różnice nie będą aż tak wielkie....?

...Interesuje mnie to bo u mnie filmy oglądam w zupełnym zaciemnieniu( wieczorami) i jezeli Wasz ekran jest lekarstwem na moje jasne ściany i sufit to jestem bardzo zainteresowany cudem o nazwie Magic Screen..... i jezeli obraz z Waszego ekranu bedzie odbiegał tylko w kilku procentach od mojej plazmy ( przy moim jasnym wnętrzu bez jakiegokolwiek oświetlenia) to byłoby to idealne i akceptowalne dla mnie rozwiązanie.... bo te kilka procent straty jakości ( głównie czerni,kontrastu) zrekompensuje z nawiązką rozmiar, powiedzmy około 100 cali.... bo interesuje mnie ekran z efektem jak największego kontrastu czyli w Waszym przypadku model najwyzszy zdaje się lekko szary ( o maks produkowanym rozmiarze 100 cali Futura czy jakoś tam :) ).....

...jestem ciekaw Twojej szczerej opinii , chociaż napewno zawitam u Ciebie aby Twoją opinię zweryfikować z rzeczywistością.... ;):) Kiedy to nie wiem ale najblizej na wiosnę..... :)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli weźmiemy pod uwagę aspekt, że masz poprawnie skalibrowany telewizor pod względem wyświetlania czerni tła, czyli na ekranie czerń to nie tylko czarna plama, lecz widać w niej wszystkie szczegóły zawarte w obrazie tak jak założył reżyser, lub twórca danego filmu, że w tej czerni te szczegóły będą widoczne, to jeśli tak jest to czerń w takich warunkach będzie odbiegała nie znacznie od Twojego obrazu i może być to spowodowane wielkością ekranu lub klasą projektora.

Posiadam parę filmów z opisem co do czerni, gdzie i co w danym momencie powinno być widać w głębi czerni.

Gdy natomiast mamy jasną scenę w której pojawiają się np: czarne samochody, czarne ubrania, włosy itd. to czerń jest jak smoła z racji wysokiego kontrastu jaki oferuje ekran i to nawet przy zapalonym oświetleniu w pomieszczeniu.

Zapraszam Cię serdecznie na prezentację. Słowami obrazu ani muzyki nie da się opisać.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skalibrowany tv przez M.K. więc raczej poprawnie ;):)... tak jak pisałem te kilka procent gorszy obraz mogę zaakceptować na poczet fanu z większej przekątnej.... wiosna przyjdzie to chętnie skorzystam z Twojego zaproszenia i obadam wzrokowo te Wasze Cudo.... nie interesują mnie dane na papierze , interesuje mnie to co zobaczy moje oko i mam nadzieje że po weryfikacji wizualnej moje pln-y zostaną u Ciebie Markus77 a nie w firmie adeo..... ;):)

A co do projektorów to wisiał będzie u mnie albo sony hw55 albo jvc-x500 , wszystko zależy jak zawsze od pln-ów. ...

Plany planami a życie swoje..... ;):)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór w projektorach, lecz ja bym celował bardziej w Sony. Nie ma co bić piany na forum. Zapraszam na projekcję. Jak na dzisiaj na Sony HW30, a może już na wiosnę na HW55, lecz wcześniej przeprowadzę testy czy warto wymieniać?!

Do zobaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy jestem Twojej opnii na temat hw55 w połączeniu z Twoim ekranem.... ciekawe czy róznica do hw30 będzie aż tak duza.... czekam na opinie jak przeprowadzisz porównanie...

..do zobaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...