Skocz do zawartości
Tomasz Krol

Lg 55lb730v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zakupić ten telewizor czy ktoś go posiada i może się wypowiedzieć, Motion Clarity Index 800 hz czyli jest to 200 czy 100hz mój budżet to około 4500 +/-

Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z hiszpańskiej strony LG wynika, że jest tam matryca 200 Hz
TV LG - 55LB730V | Televisor Full HD 55" serie 7 LED con Smart TV | LG Espa

matryca IPS czyli bardzo dobre kąty boczne, za to słabsza czerń obrazu

posiada local dimming czyli strefowe przygaszanie podświetlenia dla podbicia nieco kontrastu

niezły smart z żyroskopowym pilotem do sterowania

problemem, który występuje w mniejszym lub większym stopniu w tym modelu to nierównomierne podświetlenie a szczególnie rogi (często w sklepach w tych miejscach znajdują się naklejki i broszurki).

alternatywą będzie pewnie samsung np 100Hz H6400 lub H7000 (powyżej 5000,-)

matryca VA - bardzo dobra czerń, najlepszy smart na rynku również z żyroskopowym pilotem

w H6400 sporo słychać o problemach z podświetleniem (banding, clauding)

Edytowane przez tomekm9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opisy LG to sobie można wsadzić. Pisałem do polskiego supportu w sprawie matryc w modelach 67x oraz 7xx. Odpisano mi, że LG nie podaje natywnego odświeżania w Hz dla matryc, a jedynie MCI...zresztą, podobną bzdurę czytało się przy 650, gdzie na www podawano, że ma local dimming, którego nie miał, a miały 67x. Nie do końca wierzyłbym w to.

PS - IPS czyli czerń srebrzy, niski kontrast.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie porównywałem tego ale podejrzewam, że samsung lepiej się spisze jest przede wszystkim nastawiony na funkcje SMART i obsługuje flasha, LG tylko HTML5, który wypiera powoli flasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu stron tego forum zostawiłem dwa telewizory do wyboru ten lg lb730v ewentualnie sony 55w955b różnica cenowa to koło 500 a 1000zł zależy w jakim sklepie. Jak myślicie który lepszy w tej chwili posiadam Samsunga 40 cali ma jakieś 6 lat ..

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle podchodzisz do tematu, a nie napisałeś czy ma to służyć:

-tylko do gier

-tylko do filmów

-kiedy przeważnie oglądasz...

LG ma IPS, nie jest to imho dobry wybór do seansów nocnych bo ips'y mają niski kontrast, a czerń srebrzy, obraz traci detale, szczegółowość, a to nie występuje na VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv będzie służyć do cp+ i filmy z usb, sporadycznie x360 bardziej wieczorem będzie oglądane z 3.5 metra zależy mi na dobrym smart tv i żeby wszystko czytało z USB i wiadomo ładny obraz

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nietypowe pytanie o porównanie tv LG 55LB730V vs Sony KDL 50W829B.

Wiem że to różna półka cenowa ale mam możliwość kupna tego LG w porównywalnej cenie do Sonego a nawet troche taniej.

BYłem już zdecydowany na Sonego ale ten LG zamącił mi w głowie.

Czy ktoś się może wypowiedzieć w tym porównianiu co warto kupić.

Chodzi mi o dobry płynny obra dobre odwzorowanie kolorow.

Tv bedzie oglądany z ok 3m na wprost i lekko z lewej strony ale nie przekroczy to kąta 135 stopni.

Głownie ogladanie wieczorami. Filmy z tv, usb oraz troche gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę taki boom na h6400. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby to świeciło lepiej od Sony w8/w9 na jakichkolwiek ustawieniach, na jakimkolwiek materiale....Najlepiej wybierz się do sklepu, weź sobie 2 pendrive'y z jakimiś filmami, zdjęciami niech wyzerują Ci wybrane modele i wybierz, który bardziej Ci odpowiada. LG ma problemy z niedoświetlonymi rogami i mocno przebija się podświetlenie matrycy. Sony vs Samsung lepiej (bez kalibrowania) wypada Sony (subiektywne odczucia). Smart TV Samsung ma bardziej rozbudowane i komfortowe w użytkowaniu. Sam zweryfikuj to w sklepie, tu wszyscy od dłuższego czasu polecają tylko Samsunga, jakby był jedyną marką TV na świecie... wolę nie wiedzieć z czego to wynika... Powodzenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja z samsunga już jakiś czas temu zrezygnowałem. jestem nastawiony na Sony ale ten LG 55'' mnie kusi bo cena niższa niż za Sonego 50''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie jeszcze Panasonica 48AS640. Imho warto, skoro brałeś pod uwagę Samsunga, który imho wypada gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nietypowe pytanie o porównanie tv LG 55LB730V vs Sony KDL 50W829B.

Wiem że to różna półka cenowa ale mam możliwość kupna tego LG w porównywalnej cenie do Sonego a nawet troche taniej.

W tym, że porównujesz różne półki cenowe nie ma nic dziwnego. Problemem jest to, że konfrontujesz telewizor z matrycą VA z takim z matrycą IPS. Najpierw się zastanów jakich cech oczekujesz od wyświetlacza: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z panasonika bralem pod uwage TX-50AS650 na samym początku.

2 cale więcej...ale IPS względem 2 cali mniej, ale na VA. Imho nie zastanawiałbym się w ogóle nad 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...