Skocz do zawartości
matx

Czy wymienić plazmę PV70 na LCD UHD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem siedmioletniego, plazmowego telewizora HD - Panasonic 42PV70. Do tej pory telewizor działa dobrze ale przez siedem lat trochę się zmieniło, np. PV70 nie ma nawet DVBT - muszę korzystać z zewnętrznej przystawki. Ekran również jest mały, zresztą zauważyłem to już w kilka dni po zakupie plazmy ;-)

Zainteresowały mnie trzy modele TV 4K i tylko 4K biorę pod uwagę, tj.:

- Panasonic 48AX630,

- Sony 49X8505

- Samsung 48HU7500

Moje wątpliwości nie dotyczą problemu który z tych trzech powyższych modeli wybrać tylko czy będzie to dobra zamiana, siedmioletniej plazmy HD na LCD 4K.

Obawiam się, biorąc pod uwagę przyzwyczajenia z plazmy, że po zakupie okaże się w mojej subiektywnej ocenie, że wymiana ledwo wychodzi na mały plus, a wydatek na zakup będzie spory. Oczywiście jestem świadomy że ilość udogodnień, dodatków, bajerów w nowych tv jest dużo większa ale tutaj pytam tylko o obraz. A może jeszcze poczekać do przyszłego roku, może nie warto jeszcze kupować 4k? Może ktoś, z Was ma doświadczenia po przejściu z plazmy na LCD?

Jakie jest Wasze zdanie, warto już zmienić taką plazmę? Każda opinia, sugestia, rada mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić ale szok pozostanie długo po tym jak zobaczysz ten marny kontrast na led-dzie.Obraz bez dynamiki i głębi, niestety pozostaje oled za 9999 zł :):o .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz byc zawiedziony.

Powiem wiecej - MZ bedziesz zawiedziony. Mialem podobny problem (brak DVB-T, brak mozliwosci podlaczenia HTPC po HDMI bez overscanu) I stwierdzilem, ze wymienie starego LCD JVC 37P70 na nowe wieksze 4k.

Overscanu nie mam, DVB-T mam, mam rowniez 12 cali wiecej niz poprzednio, mam 4k - tylko nadal mam nieodparte wrazenie ze ten stary HDReady na CCFL mial lepszy obraz.

Zobaczymy jak to bedzie wygladalo po kalibracji nowego nabytku.

Na twoim miejscu bym sie wstrzymal - po pierwsze nie ma zbyt wielu materialow 4k, po drugie technika szybko sie zmienia I im pozniej wymienisz tym nowoczesniejszy TV kupisz (bez niesopodzianek typu: panel 4k, ale tuner sat 4k nie odbiera, nie wspiera HVEC, TV nie wspolracuje poprawnie z komputerem - brak pelnego 4k przy 60 Hz itp).

Jesli musisz wymienic to wymien na Full HD - znajac dzisiejsze sprzeta na pewno padnie do czasu kiedy materialy 4k beda szeroko dostepne a telewizory 4k dopracowane.

Edytowane przez Zolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i raczej na przekątnej 48-50 cali to tego 4K jakoś strasznie nie dostrzeżesz (z ile metrów oglądasz TV ?). Ja wymieniłem starą plazmę panasonica 37PV80 na 42 st60 (warunki mieszkaniowe nie pozwalają na większą) i tutaj jestem zadowolony. Ale czy chciałbym wymienić ją na LCD - śmiem wątpić :mellow: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem!

Wszystkie wypowiedzi potwierdziły moje obawy. Muszę jeszcze przemyśleć temat LCD.

Mam jeszcze inny powód wymiany TV ale nie chcę o nim pisać ponieważ wypaczy to problem obrazu.

A co myślićie gdyby zdecydować się na zakup plazmy 50VT60? Warto, nie będzie to krok w tył czy jednak poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość kupna nowego Panasonica 50VT60, nie z ekspozycji, to się nie zastanawiaj i kupuj. Będziesz mega zadowolony z jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pan Maciej Koper sprzedał już swój 55st60? Jeśli nie - mógłbyś brać ten model. Nie wiem czy warto przepłacać za VT60 skoro za niższe pieniądze możesz mieć równie dobry telewizor. A wracając do tematu 4k. Bluray 4k ma zostać wprowadzony pod koniec przyszłego roku. Zanim to wszystko okrzepnie minie kilka kolejnych miesięcy. I czy obecne telewizory UHD będą pod wszystkimi względami zgodne z tym co zaoferuje ten nowy nośnik ? Pytanie czy w ogóle ten nowy standard będzie cieszył się powodzeniem czy tak jak 3D nie zrobi furory. No i ta przekątna nie specjalnie nadaje się do UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D to był wybryk, a Bluray 4K musi się przyjąć. Tu masz kolor 10 bit, źródło 4k, 60 fps (HDMI 2.0) więc to jest jak woda na pustyni ;)

Plazma vs LCD nie wypowiem się, ale jak czekałeś 7 lat to i rok poczekaj jak rynek 4k okrzepnie będzie jeszcze większy wybór. Ja przed kupnem elektroniki zawsze czytam recenzje w kilku miejscach, można poczytać co piszą o jakości obrazu w danym modelu.

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K to przyszłość, ale żeby tym się cieszyć to trzeba mieć duży ekran, albo siedzieć blisko mniejszego. Największą zaletą nowego standardu bluray jest paleta barw i oczywiście rozdzielczość.

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...