Skocz do zawartości
tafmasterpl

Jak wyłączyć automatyczne zmienianie złącz? 50VT30

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś jak wyłączyć w VT30(pewnie w innych jest to samo, chyba że ta głupota skończyła się na moim modelu) automatyczne zmieniane złącz, Jest to dla mnie kosmicznie irytujące i uciążliwe, przykład? Za każdym razem jak włączam amplituner, telewizor przełącza się po sekundzie na HDMI pod które jest podpięty, a ja np. chciałbym tylko włączyć sam dźwięk dla TV poprzez spdif, więc muszę 2 razy walczyć z telewizorem(jak zmieniam złącza w ampli to też przełącza) i dopiero wtedy po minucie klikania mam zwykłī TV DVB-T i dźwięk z ampli, dosłownie przeszukałem całe Menu i jedyne co znalazłem to:
Autowybór źródła:
- AV
- TV
Tylko problem polega na tym, że ja chcę to KOMPLETNIE WYŁACZYĆ, jak daję AV to i tak zmienia za każdym razem jak włączę ampli, jak dam TV też zmienia, czy da się to w ogóle jakoś naprawić kojarzy ktoś?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyłącz Viera Link w TV i najlepiej HDMI Control w ampli i problem się skończy.

Ale nie wiem dlaczego nie wiem dlaczego nie podłączysz ampli do TV do HDMI oznaczonego ARC i wtedy z poziomu TV możesz wybrać żeby dźwięk z TV był wysyłany na ampli, ja tak mam i działa (ampli włącza się wtedy sam i od razu na określonym wejściu).

Proponuje zapoznać się z instrukcją zarówno TV jak i amplitunera a na pewno zorientujesz się w temacie.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za próbę pomocy, ale chyba, źle się zrozumieliśmy.
Wyłączyłem Viera Link - kompletnie nic to nie dało, kontrole HDMI w ampli mam od zawsze wyłączoną(sprawdziłem teraz także, wyłączone) Telewizora nie chcę podłączać pod ARC, ponieważ szczerze mówiąc używam tego sporadycznie, tylko, że jak już chcę to zrobić to muszę walczyć minutę ze złączami. Po za tym to był tylko przykład najbardziej skrajny i najbardziej irytujący pokazujący debilizm tej funkcji, skonstruowanej pod 60+++ letnich emerytów i ludzi, dla których zmienianie złącz to czarna magia, nie wiem tylko czemu(z tego co wygląda nie da się tego za chiny wyłączyć) Co do tekstu "źle się zrozumieliśmy" miałem na myśli, że to nie jest żadnen magiczny system kontroli HDMI i nic z tych rzeczy, telewizor po prostu kiedy wykrywa sygnał(np. zaraz po włączeniu ampli) to automatycznie przełącza wbrew mojej woli, to jest proste jak konstrukcje cepa tylko nie wiem jak to wyłączyć. Najchętniej bym chciał aby telewizor zawsze włączał się pod złaczem które ostatnie oglądałem(najczęsciej HDMI1) tak jak to kiedyś miałem w każdym innym TV - Sony Z5500, Samsung A656. Mam nadzieję jeszcze na pomoc, może jest jakieś "tajne menu" do zmiany tego?

Edytowane przez tafmasterpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się nie zrozumieliśmy bo moje ST50 z włączonym Viera Link i z ampli z włączonym HDMI Control i podłączonym na port ARC w TV takich cudów mi nie robi.

A tak głupie pytanie zadam, czy po wyłączeniu Viera Link i HDMI control oba urządzenia wyłączyłeś z prądu ale wyłączyłeś a nie przełączyłeś w stand-by?

Ja bym obstawiał że problem jest po stronie ampli, co to za amplituner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon AVR1910, więc nie ma obslugi ARC(HDMI 1.3) niestety, ale przełączyłem teraz z HDMI1(zwykłe) na HDMI2(ARC) i problem zniknął, nie wiem jakim cudem, ale ważne, że się udało. Dzięki za pomoc kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że problem Ci się rozwiązał natomiast co do amplitunera to się mylisz bo ja mam Denona AVR-2310 czyli model z tego samego roku i na bank w tych ampli jest HDMI Control i tak jak już napisałem wcześniej zwrotny kanał audio u mnie działa, mogę wybrać z poziomu TV jako źródło dźwięku amplituner i wtedy ampli włącza się sam i dźwięk leci przez zewnętrzne głośniki (TV jest połączony z ampli tylko za pomocą kabla HDMI).

Najważniejsze że męczący Cię problem zniknął.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...