Skocz do zawartości
Dudman

Spięcie Sharp 50LE750V, soudbar bez HDMI, mediaBOX+, Blu-Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Moje pytanie jest być może proste, ale w temacie audio jestem niestety laikiem.
Do telewizora Sharp 50LE750V dokupiłem sounbar Samsung HW-H355. Nie posiada on wejścia HDMI, tylko minijack oraz optyczne. Reszta moich urządzeń to dekoder mediaBOX+ oraz odtwarzacz BD Sony BDP-S370.

Sądziłem, że wszystko uda się załatwić w ten sposób, że połączę telewizor z soundbarem kablem dołączonym do zestawu (z jednej strony minijack, z drugiej czerwony i biały cinch). Niestety po podłączeniu soundbar nie odtwarza dźwięku, a gdzieś w internecie przeczytałem, że współczesne telewizory mają takie zabezpieczenia, że kiedy odbierają sygnał po hdmi, to reszta złączy jest wyłączana (to by tłumaczyło brak dźwięku w soundbarze).
Pospieszyłem się troszeczkę i kupiłem kabel optyczny którym planowałem podłączyć TV z soundbarem. Niestety, w domu zauważyłem że ten Sharp nie ma wyjścia optycznego (a przynajmniej ja go nigdzie nie zauważyłem :o).
Da się coś jeszcze z tym zrobić? Jak połączyć te sprzęty? W chwili obecnej soundbar połączyłem optykiem z mediaBox+, ale naturalnie nie będę mógł w ten sposób słuchać na nim dźwięku z odtwarzacza Blu-Ray, albo ze smarta w TV.
Myślałem o kablu minijack - minijack (taki jaki mam do głośników w komputerze) i połączeniu sounbdar - wyjście słuchawkowe TV, ale jest to tak cieniutki kabelek że raczej dźwięk po nim będzie nędzny? No i te przetworniki na wejściu słuchawkowym w tv też są słabe pewnie w porównaniu do innych? Może głupio pytam, nie znam się niestety.

Reasumując: jak połączyć Sharp 50LE750V, soundbar Samsung HW-H355, dekoder mediaBox+ i odtwarzacz Sony BDP-S370, żeby uzyskać najlepszą jakość dźwięku i żeby ze wszystkiego dźwięk lądował w soundbarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy łącząc TV z soundbarem kablem coaxial - minijack dużo stracę na jakości względem optyka podłączonego bezpośrednio do mediaBOX+? Czy też będzie to połączenie tak czy siak cyfrowe i żadnej różnicy nie ma?

Alternatywą jest podłączenie kablem minijack - minijack soudbara z wyjściem słuchawkowym TV, ale wydaje mi się, że wyjście słuchawkowe jest słabsze "jakościowo" niż nominalne koaksjalne wyjście audio z tyłu telewizora. Nie mylę się?

Edytowane przez Dudman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze nie połączysz Coaxial z minijack bo jedno jest cyfrowe a drugie analogowe, podłączając wyjście słuchawkowe z TV do minijack w soundbarze będą przesyłane tylko dwa kanały,

Najlepszy wybór to optykiem z mediaBOX'a do soundbara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że w tym momencie nie posłucham na nim dźwięku z Odtwarzacza BD itd... No nic. Szkoda.

A konwerter coaxial - optyk załatwiłby sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że w tym momencie nie posłucham na nim dźwięku z Odtwarzacza BD itd... No nic. Szkoda.

A konwerter coaxial - optyk załatwiłby sprawę?

Nie wypowiem się bo nigdy takiego sprzętu nie miałem w rękach i nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...