Skocz do zawartości
ghostdod

Zakup TV 65 cali POMOC!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Jestem nowy na forum i bardzo liczę na wasza pomoc. Po krótce na początku grudnia wprowadzam sie do nowego domu i chce do tego czasu kupic nowy tv w jak najlepszej cenie . Poniżej preferencje. tak naprawde mysle o sony lub samsungu napewno musi to byc 65 cali . Nie wiem czy moj budzet pozowli na 4k chccialbym ale sie nie upieram dobre full hd z wysokiej polki tez bedzie ok.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stac ale nie wykluczam powieszenia
6. Jak słońce świeci w pokoju ? raczej z lewej strony i tylko w godzinach porannych
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 4 letni samsung fullhd 42 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? ladny wyglad, smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder inea, ps4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? mecze, sport, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie wiem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? kilka razy w misiacu ps4
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Sony , samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak preferencji
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? chcialbym wydac 7000 - 8000 pln ale jak bede ciekawe opcje moze zwiekszyc budzet

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

Bardzo licze na pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o 4k. Ale uznałem po kiego. Narazie iech to się przyjmie i ukierunkuje. Sam chciałem wydać tyle co ty. Jednak uznałem, że kupię teraz H6400 i za ponad rok dopiero 4k oled. Wtedy już nawet na 65 uzbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H6400 jaka wielkość? tez sie zastanwiam nad 65 cali nad tym samsungiem, sprzedawcy bardzo polecali mi sony w955 albo 60 cali w855. ciezko sie zdecydowac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali. Za 65 płaci się o połowę więcej więc się narazie zbytnio nie opłaca. 4k nie ucieknie a już na horyzoncie słychać o 5k i 8k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze dobra alternatywa jest sony w855 60 cali. Bardzo sie nad nim zastanawiam cena jest nie zla a jednak jest 60 cali. Możliwe tez ze w ciagu miesiaca pojawia sie onbizki tych 65 calowych telewizorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60W855 wydaje się być świetnym telewizorem, wygląda dość majestatycznie dzięki "trójkątnej" obudowie. Kiedyś z ciekawości porównałem sobie w warunkach sklepowych ten model z Samsungiem, którego wyżej kolega poleca. To co mnie się rzuciło w oczy to dużo lepsza czerń (choć to tylko porównanie sklepowe), naturalniejsze kolory (chociaż podobno z Samsunga po kalibracji można wyciągnąć sporo) i sporo lepszy dźwięk (tego się nie wyciągnie raczej, a samsung ma dźwięk "pudełkowy"). Na korzyść samsunga przemawia bardziej dopracowana strona multimedialna - smart tv.

Mnie się osobiście h6400 nie podoba i nie przekonuje mnie ze wszechmiar zachwalanie tego modelu, ale być może są to rzetelne rady.

W sklepie to co zauważysz to fakt, że h6400 świeci "jaśniej" w stosunku do W855. Ludzka skóra nieco marchewkowa, słabsza głębia obrazu i trochę gorsze odcienie kolorystyczne w stosunku do Sony.

Gdybym miał się decydować na tv z tego pułapu cena/wykonanie/rozmiar/obraz to 60W855 jest chyba bezkonkurencyjny, ale podkreślam to subiektywne odczucia. Jeżeli bardzo zależy Ci na tym, żeby buszować w internecie przy wykorzystaniu TV lub na setkach aplikacji i nie razi Cię kurza stopa samsunga i jego wykonanie (wrażenie trzeszczących i wszechobecnych plastików) to bierz samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wypowiedz rzeczywisice mam podobne podejscie i co raz bardziej sklaniam sie do Sony, rzeczywsicie prezentuje sie niesamowicie, co prawda nie widzilem na zywo sony W955- jedyne nad czym sie jeszcze zastanwiaam czy lada moment tv troche nie staniej bo chciałbym jednak 65 cali!. Rzeczywisice wszyscy zachwycaj sie samsungiem ale jak pieknie powiedziales kurza stopa jest strszna i gdybym zdecydowal sie na niego musial by zawisnac . Narazie czytam i ogladam testy i czekam na jakas okazje na sony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie samsung wlasnie obnizyl cene na swoje zakrzywione 4k i do kupienia jest seria HU7200 za 9500,00 Co wy na to ?? Trudno znależć coś na temat tego TV> proszę o pomoc i opinie na temat tego TV!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google, jest trochę tego. HU72 ma trochę gorsze parametry niż np. HU82. Przy takiej wielkości TV lepiej nie oszczędzać na ostrości obrazu. Jak ktoś chce wydać 10 tysiaków, to może lepiej wziąć mniej cali i kupić np Samsung UE55HU8500 albo LG 55UC970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja jednak bym wybrał coś lepszego niż HU7200. To dobry TV ale Samsung ma lepsze w ofercie. Akurat z 65" to megaaaa dobry jest H6400: Ze względu na bardzo wysoki kontrast jak na LCD. No i cena bardzo dobra. Dużo bardziej bym wolał takie Full HD niż 4K HU7200.

Aha wyżej padł Sony 60"W855 < też super TV! Różni się od wersji niższej W8 > jest lepszy ; ) a W8 to już doskonały TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...