Skocz do zawartości
misterioso

jakość wyswietlanego obrazu(Samsung H6400 czy Panasonic AS600???)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przymierzam sie do zakupu tv 32' i potrzebuje pomocy w wyborze.Otoz wstepnie wybor padl na Samsunga H6400 i Panasonica AS600 tyle ze porownania w sklepie nie wiele mi daly bo nie sprzedawca odmowil bawienia sie ustawieniami obrazu takze wybor mam dalej niejasny,Na pierwszy rzut oka na ust fabrycznych panas wydalo mi sie ze lepiej wyswietla obraz ale samusung tez niczego sobie lecz to za malo zebym dokonal ostatecznego wyboru...Zdaje sobie sprawe ze to troszke inna polka cenowa i inne parametry ale najbardziej zalezy mi wlasnie na jakosci wyswietlanego obrazu skalowanego w SD jak i HD i tu moge powiedziec ze jestem nawet w stanie zrezygnowac z tych 400hz samsunga na 100hz panasa jesli to na nim obraz bedzie lepiej skalowany.Licze na to ze pomozecie mi wybrac ten wlasciwy tv z lepiej wyswietlanym obrazem???Czekam na wasze wypowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS600 to panel 50Hz bez upłynniacza. Dla mnie wyór w tym momencie byłby raczej oczywisty, co innego gdybyś pytał o 32H6400 vs AS640 Panasa. Tutaj można polemizować, ale nie przy matrycy natywnie 120Hz z upłynniaczem w Samsungu, do zwykłej 50Hz bez w Panasie.

Ps - Panas nie ma 100Hz, a 100BLB...back light blinking. To trik, a nie natywnie 100Hz panel. jak wspomniałem, to 50Hz natywnie. Z tego co pamiętam to na dynamicznych scenach będziesz mieć brak płynnego ruchu.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok Ale ciągle mówimy o uplynniaczach a przecież to nie jest głównym wyznacznikiem jakości obrazu. Z tego co rozumie to te 120hz jest przydatne głównie do filmów HD przy szybkich scenach a do oglądania zwykłej tv również jest to potrzebne? Wydaje mi się że jakość a płynność to nie koniecznie to samo ale wspólne powiązanie jest jak najbardziej. Dla mnie jakość obrazu to odwzorowanie kolorów,ostrość,wyrazistosc,dobra czerń,biel,oddanie szczegółów,brak smuzen itp i tu kto waszym zdaniem wygra walkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zaryzykuję stwierdzenie, że przy takim rozmiarze, to raczej bez większej różnicy, na który telewizor się zdecydujesz...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wychodzi na to ze jedynie dobre porownanie na sklepowej pulce z jakas kalibracja da mi odpowiedz.Ok dzieki za wszelakie wskazowki.Pozdrawiam

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde przyszło mi do głowy jeszcze takie trochę być może głupie pytanie ale może ktoś odpowie. A mianowicie czy jakość wyświetlanego obrazu na as600 lub samsungu h6400 będzie lub jest w praktyce lepsza od obrazu wyświetlanego w tv CRT? Chodzi mi tu głównie skalowanie SD bo wiadomo że w CRT to standard.

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SD na crt zawsze będzie wyglądało lepiej, nawet plazmy pod tym względem były słabsze od crt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr.Hankey masz namysli 32' samunga lub panasa LCD rozumiem?Czy mowisz o CRT?

Sory za te debilne pytania ale kiedys zakupilem LCD samsunga ue5000 czy jakos tak i sie strasznie przerazilem jakoscia obrazu nawet po kalibacji wyswietlany obraz byl tragiczny w porownaniu ze starym CRT.Stad te moje super pytanka. :wacko:

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz będzie pewnie podobnie - niestety nikt już nie przykłada dużej wagi do SD. W CRT nie trzeba było sztucznie produkować linii, w LCD trzeba ich trochę dorobić żeby ich wyszło 1080. Kwestia kolorów itp niestety mz też słabo. Co ciekawe wymieniłem kilka dni temu kilkuletniego JVC HDReady na Sony X85. Przerażające jak dużo lepszy obraz miał staruszek JVC - tyle że nie miał tunera DVB-T, współpraca z kokputerem leżała.... i dlatego kupiłem nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie tak to już chyba jest z tymi LCD. Mam w domu sharpa LCD i starego CRT i za cholerę nie mogę zaakceptować panelow LCD jeśli chodzi o jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś ma dużą kolekcję DVD, albo rodzinnych filmów z epoki VHSu łupanego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Wtedy nie ma wyjścia. Sam oglądałem na 46" wszystkie sezony The Shield w słabej jakości i dzięki super klimatowi nie zwracałem na to uwagi, ale jak bym miał do wyboru wersję 720/1080p to bolała by mnie ta niska rozdzielczość.

Wysłane z mojego Note 2

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pozytywnie zaskoczony jestem jakością skalowania Sony X8505 wydaje mi się że Samsung 7500 gorzej sobie radził (Sony 49" Samsung 46"). Tyle jeśli chodzi o OT. Biorąc pod uwagę to co widzę na ekranie Sony i Samsunga oraz problemy gwarancyjne Sony i kłopoty jakościowe Samsunga stwierdzam że nie ma co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...