Skocz do zawartości
masterazr

TV 40 - 42" do gier i TV PROSZĘ O POMOC!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Potrzebuje pomocy przy wyborze TV - przeprowadzamy się z narzeczoną i potrzebujemy nowego TV.

Czytałem fora, porównania i opinie, jednak nie udało mi się wybrać najlepszej opcji. Wcześniej brałem pod uwagę Sony KDL W656 (lub 655) z uwagi na niski input lag oraz jakość obrazu identyczną z TV Sony wyższej klasy. Ostatnio jednak trafiłem na oferty nowszych TV które też mają dobre opinie. Biorę pod uwagę też Samsung UE40H6400 oraz Philips 42PFH6309. Konkretnie potrzebuję TV pod PS4, do oglądania filmów oraz TV. Proszę Was bardzo ale to bardzo o pomoc w wyborze "ideału" w cenie do 2000 zł (max., chcę jeszcze ubezpieczenie, bo dziecko w drodze).

1. Odległość od ekranu? 2 - 3 metry

2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku

3. Jak duży jest pokój: 9 m2
4. Preferowana technologia: LCD LED.
5. Jaki masz obecnie telewizor? LG Flatron 23"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? gry, filmy (pendrive), TV od dostawcy

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorem, w weekendy w ciągu dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lepiej bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojetnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 40 - 42"
12. Preferowana marka? Sony, Samsung, Philips
13. Czego nie lubisz w telewizorach? input laga utrudniającego grę online, wolnego menu, słabej jakości obrazu oraz złego stosunku ceny / jakości
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS4, PS3, Nintendo Wii, dekoder TV, pendrive, możliwe, że czasami laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% gry, 30% filmy HD z pendrive, 20% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? wprost
17. Czy ważne jest wifi? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? tych z menu? tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak, ale niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. Ma mieć 3D? obojetnie
23. Ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi, usb, component
26. Jaki masz sygnał? dvbt, hdmi
27. Ile programów HD? niedużo
28. Ma stać czy wisieć? na razie stac kiedys moze wisiec
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak, DVB-C: może być
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, w miarę możliwości najlepsza jakość wyświetlania czerni / bieli, na tym, żeby wystarczył do gier nowej generacji, oraz odtwarzał filmy w mkv, na 40 - 42"
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4 - 6h
33. Sugerowana cena? max 2 tys. (chcę go dodatkowo ubezpieczyć, ale to nie jest warunek konieczny)

Mam nadzieję, że opisałem wszystko dokładnie i zrozumiale. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w wyborze TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. wychodzi na to, że skoro ma być taki wszechstronny to z tych wymienionych wszystkie funkcje ma H6400. Chodzi tutaj głównie o przewagę w postaci płynności. Bo gdyby nie filmy do do konsoli brałbym pewnie Sonego ze względu jak sam wspomniałeś niski lag. Ale H6400 też ma laga do normalnych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a orientuje się ktoś czy przy tym lagu w 6400 da radę grać normalnie? Jest trochę ponad 40 ms. Jak to wygląda w praniu, jak się gra na tym TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...