Skocz do zawartości
dukez69

Najlepszy 65" do HDTV (via UPC) i PS4

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, zmieniam mieszkanie - stara, ale jara plazma Panasonic 42VT30 wędruje do sypialni...

Do salonu będzie potrzebne 60-65" - oglądane z ok 3m

Najchętniej kupił bym 65VT60 ale za długo zwlekałem i zdaje się już nie jest do "dostania" na ludzkich warunkach.. ZT60 z kolei jest wciąż drogi, mniejszy i sporo ciemniejszy - chyba się nie nada (salon jest b. jasny)

LCD boję się jak ognia - najbardziej brzydzi mnie fatalne, nienaturalne odwzorowanie ruchu i ostrość drugiego planu...

Czy coś się w tej kwestii poprawiło ostatnimi czasy oprócz poprawy czerni?

Da się coś wybrać? Coś co zastąpi plazmę? Tylko bez szaleństw - 12 tys pln max...

A może dać sobie na wstrzymanie z 2 lata i przemęczyć się z tym starym 42"?

Aż OLED zacznie być produkowany na szerszą skalę (tylko czy zacznie?) przez bardziej wiarygodne firmy niż LG?

Dzięki z góry za ew. rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD boję się jak ognia - najbardziej brzydzi mnie fatalne, nienaturalne odwzorowanie ruchu i ostrość drugiego planu...

Czy coś się w tej kwestii poprawiło ostatnimi czasy oprócz poprawy czerni?

Da się coś wybrać? Coś co zastąpi plazmę? Tylko bez szaleństw - 12 tys pln max...

Trochę niecodzienne problemy rozważasz, bowiem ostrość drugiego planu zależy operatora kamery, który nagrywa dany program, a nie od wyświetlacza. Odwzorowanie ruchu jest natomiast znacznie lepsze w nowych telewizorach LCD niż w plazmach. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za modelem Samsung H6400. W 65" ma on dosyć dobrą czerń, dzięki której może nie będziesz czuł jakiegoś wielkiego uszczerbku w porównaniu do swojej poprzedniej plazmy. Dodatkowo ma dobre odwzorowanie ruchu i po kalibracji niemal idealne odwzorowanie barw. Jedyne co może Cię zmartwić to słabe kąty widzenia, ale to cecha wszystkich telewizorów LCD z matrycą VA.

Model ten nie kosztuje też strasznie dużo, więc za dwa lata nie będzie bolesna sprzedaż i zamiana na oleda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, myślałem o głębi ostrości a mówiąc prościej o naturalnym obrazie...

Samsung... a jest jakaś konkurencja, wybór wśród innych, bardziej uznanych marek? Sony? Panasonic? Toshiba? Sharp?

Chociaż jak byłem w salonie Sony, to bardzo zachwalali mi ich najnowszy model - taki dość drogi, z b. dużymi głośnikami po bokach (nie pamiętam modelu - najwyższy, za kilkanaście tys PLN)...

W BR wszystko ladnie pięknie - cudo....

Dopóki nie poprosiłem o przełącznie na sygnał HDTV... Sorry - w porównaniu do starej plazmy to MEGA KASZANA! Czy Ten Samsung H6400 będzie lepszy?

Czy po prostu technologia LCD nie jest dla starego dziada, który lubi naturalny obraz i równie naturalne odwzorowanie ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...