Skocz do zawartości
zrk

Dune Smart D1, problem z napisami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, otóż skonfigurowałem w końcu porządnie bibliotekę filmową, jednak przy odtwarzaniu niektórych filmów (wszystko idzie z nas przez SMB albo DLNA), nie widzi mi napisów zewnętrznych. Napisy są ściągnięte przez napiprojekt i są w formacie SRT.

W ustawieniach mam zaznaczone żeby najpierw odtwarzać zewnętrzne, ale w ogóle ich nie widać kiedy wejdę w menu napisów danego filmu... Co może być powodem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób odtwarzania jest kluczowy. Jeżeli po DLNA - w większości przypadków będzie problem z napisami z plików zewnętrznych. Po sambie nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest problem ani tego, że nie jest to SRT ani Samby ani DLNA+.

Mam dokładnie to samo, z tym że pliki mam na dysku wewnętrznym na Dune (odpada problem smb i dlna+) bezpośrednio połączonej do TV.

Niektóre z napisów ściąganych przez Napiprojekt po prostu nie są widziane i nie zależy to od niczego. Zauważyłem, że mogą się ściągnąć trzy rodzaje napisów (wszystkie zawsze SRT!!!)

1. działają na Dune i je widać

2. nie działają na Dune i nie da się ich włączyć ale wejście bezpośrednio na dysk HDD w Dune z aplikacji w TV lub przegranie pliku z filmem i napisami na pendrive pozwala je uruchomić bezpośrednio na TV (samsung robi to bardzo dobrze)

3. nie działają w Dune ani na TV

Tych trzecich na szczęście jest najmniej. U mnie układa się to mniej więcej 40-50-10 przy czym jak ściągam angielskie to działają zawsze.

Nie znalazłem żadnego prostego rozwiązania i to co robię to skasowanie napisów i ściągnięcie jeszcze raz ale nie przez napiprojekt ale poprzez opensubtitles. Wtedy działają zawsze. Wydaje mi się, że jest to problem napiprojekta bo na forach anglojęzycznych nikt takich problemów nie ma.

Pozdrawiam,
W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam iż przypuszczan, że trzeba sprawdzić jaka strona kodowa jest użyta w plikach tekstowych (napisów).

Stawiam iż UTF-8 (ew. ANSI) zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Mam problem z napisami przy oglądaniu filmu z katalogów bluray. Nie widzi napisów, mimo , że mają tą samą nazwę co katalog rozszerzenie srt. przy czytaniu z obrazu iso nie ma problemu. Jakieś rozwiązanie ? trochę szkoda mi czasu przerabiać katalogi na obraz iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...