Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wczoraj po 5 latach pracy zepsuł się mój Onkyo TX-SR507, który nie ukrywam, był dość intensywnie eksploatowany, nawet do codziennego oglądania TV.

Słyszałem tylko strzał i poleciał dymek.... Albo kondensator, albo trafo - trudno ocenić tylko po węchu :)

Dzisiaj zanoszę go do elektronika, aby sprawdził, czy w ogóle jest szansa na naprawę i ile mniej więcej to będzie kosztowało.

Co byście na moim miejscu zrobili? Ile można w taki amplituner "zainwestować", aby było to opłacalne.

Wiem, że był to jeden z tańszych modeli pod koniec 2009 roku, ale z tego co teraz czytam, to aktualnie producenci robią jeszcze większy shit, szczególnie z tzw. niskiej półki, a nie ukrywam że 2.000 PLN na nowy nie posiadam...

Czy kupno używanego ok. 3 letniego sprzętu ma sens? Chodzi mi o intensywność eksploatacji - do tego nikt się nie przyzna, a za rok może taki sprzęt się zepsuć jak mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ? Uważam że jak twój amplituner kina domowego da się jeszcze naprawić to go napraw. A co do używanego sprzętu audio ? To wiesz, różnie bywa, raz się trafi dobrze, raz źle itd. itp. Uważam że sprzęt używany kupuje się wtedy jak czegoś nie możemy dostać w sklepie bo już tego nie produkują lub jak szukamy czegoś wyjątkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bym próbował naprawić, może akurat jakaś drobnostka i za ułamek ceny nowego dalej będzie działał. Kupić używany to loteria, ludzie piszą różne rzeczy typu używany sporadycznie, a prawda jest taka, że dzieci od rana tv, potem rodzice do wieczora i ampli pewnie jeszcze wciśnięty między półki z brakiem wentylacji, będzie miał więcej nalatanych godzin niż twój :D Wiem, że to czarny scenariusz, ale nigdy nie wiesz na co trafisz.

Wysłane z mojego Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam i widzę, że obawy słuszne wnioskując Wasze odpowiedzi. Mój miał półkę o wysokości 2x wysokości samego ampli a i tak zawsze był ciepły/gorący zależnie od pogody :)

Może wiatraki na 12V dodatkowo zainstalować? Ktoś próbował takiego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak podejdziemy do kupna używanego sprzętu, wystarczy znaleźć np. na allegro kompetentnego sprzedawce aby nasze obawy spadły prawie do zera.

Sam kupiłem używany amplituner i tez obawy były. Jeśli chodzi o naprawę to jak najbardziej warto spróbować, bo faktycznie może to kwestia kilkuset złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam i widzę, że obawy słuszne wnioskując Wasze odpowiedzi. Mój miał półkę o wysokości 2x wysokości samego ampli a i tak zawsze był ciepły/gorący zależnie od pogody :)

Może wiatraki na 12V dodatkowo zainstalować? Ktoś próbował takiego rozwiązania?

Posiadam od 5 lat Onkyo 607, który grzeje się tak samo lub mocniej co 507. Praktycznie od początku podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki odpalam wentylator 12cm ze starego komputera zasilany za pomocą jakiejś ładowarki z telefonu na 5v. Jest całkowicie niesłyszalny i pomijając całkowicie prowizoryczny wygląd to różnica temperatur na dotyk jest olbrzymia. Z odpalonym wentylatorem amplituner nawet po wielogodzinnym działaniu jest letni :)

Tak to wygląda u mnie:

went_Onkyo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ;)

Ampli u fachowca, w połowie przyszłego tygodnia będę wiedział co i jak i dam znać, jaki koszt naprawy wyjdzie (na razie za diagnozę zabulę).

Jeżeli uda się wskrzesić to kupię nawet wiekszy wentylator i będę go włączał równolegle z ampli za pomoca pilota Logitecha.

P.S. te modele niemiłosiernie się grzeją, ale sądziłem, że dłużej wytrzyma.

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka jak coś to mam na sprzedaż mega dobry ampli Onkyo 905, jeśli jesteś zainteresowany pisz na priva , kupiony w Polsce bezawaryjny

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodatkowe chlodzenie amplitunera? Chyba ktos sie zbytnio nie wyspal. Takich sprzetow sie nie chlodzi . Sprzet ma grac, przeceiz ma swoje zabezpieczenia. Proponuje od czasu do czasu przedmuchac sprzet z kurzu, on mogl byc powodem awarii. Chlodzic dodatkowo to mozna konsole i kompa ale ampli? :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym widzisz kolego problem z dodatkowym chłodzeniem? W przypadku PC ludzie też dodatkowe wiatraki montują. Też mogę napisać "takich sprzętów się nie chłodzi - sprzęt ma grać". PC też ma swoje zabezpieczenia a jednak lepiej utrzymać temperaturę jak najniższą. A onkyo 507 jak i 606 bardzo mocno się grzeją. Kurzu w środku nie było - był regularnie odmuchiwany a i tak padł...

Odnośnie mojej 507-ki to jeden gość odmówił naprawy, jedynie wykrył że jest zwarcie przy -15V...

We wtorek jadę do innego serwisu - jak nie pójdzie to trudno... postaram się go sprzedać jako "dawcę".

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe chlodzenie amplitunera? Chyba ktos sie zbytnio nie wyspal. Takich sprzetow sie nie chlodzi . Sprzet ma grac, przeceiz ma swoje zabezpieczenia. Proponuje od czasu do czasu przedmuchac sprzet z kurzu, on mogl byc powodem awarii. Chlodzic dodatkowo to mozna konsole i kompa ale ampli? :///

Te ampli bardzo się grzeją. Na pewno wentylator nie zaszkodzi, a może akurat przedłuży życie sprzętu :)

Wysłane z mojego Galaxy Tab S 8.4 LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner odratowany - spalone dwa tory były a winne temu zimne luty, a co za tym poszło mikropęknięcia łączeń. Koszt 150 zł także naprawa wg mnie opłacalna jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i pogadali sobie miłośnicy onkyo.

( W tej linijce z reguły zaczynam swoje rozwarzania ale dziś ogłaszam święto)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...