Skocz do zawartości
Gęsior

Odtwarzacz sieciowy. Który?

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wypadłem z obiegu i nie wiem co jest teraz na czasie albo może nie na czasie, ale solidny i w dobrej cenie.

Który media player ma w tej chwili najlepszy stosunek ceny do jakości?

Nie zależy mi na wodotryskach i wyglądzie, ale ma odpalić większość kontentu HD (film) i być w miarę szybki. Będzie podpięty pod ampa, który obsługuje Master Audio. Co polecacie koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mede8er. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej na tak. Mam od kilku miesięcy i jestem mega zadowolony. Zresztą może powiedz troszkę konkretniej na czym Ci zależy i ile jesteś w stanie przeznaczyć na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem zależy mi na tym aby odtwarzał bez problemu materiał HD (np pliki ISO BD) + dźwięk HD. Do niczego innego nie będę playera używał. Ile chciałbym przeznaczyć? Nie wiem. Jak będzie warto to jestem w stanie wydać. Może dwie propozycje: średnia i wyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mede8er. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej na tak. Mam od kilku miesięcy i jestem mega zadowolony. Zresztą może powiedz troszkę konkretniej na czym Ci zależy i ile jesteś w stanie przeznaczyć na zakup.

Z ciekawości sprawdziłem ceny. Ten wynalazek kosztuje od 730 zł, gdy w podobnych cenach możesz kupić NUC'a, czyli mikropc (na mocnych przeważnie intelowskich procesorach), który będzie niewiele większy, ale znacznie bardziej uniwersalny bo to odtworzy dosłownie wszystko, bez ograniczeń co do formatu audio/video oraz plików tekstowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei sprawdziłem tego NUC'a i widzę, że do wersji Barebone trzeba dokupować dysk, ram i system operacyjny. To ja dziękuję.

Schemat ma być taki: ON->PLAY->FORGET. Ma czytać txt, srt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba niekoniecznie trzeba coś dokupić - taki wynalazek chyba ma wszystko i cena w pl to ponoć około 950zł:

http://www.zotac.com/products/mini-pcs/zbox-c-series/product/zbox-c-series/detail/zbox-ci320-nano-plus-windows-81-with-bing.html

ale fakt pilota to nie ma i trzeba jakoś to skonfigurować a mede8er po prostu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei sprawdziłem tego NUC'a i widzę, że do wersji Barebone trzeba dokupować dysk, ram i system operacyjny. To ja dziękuję.

Schemat ma być taki: ON->PLAY->FORGET. Ma czytać txt, srt.

Popatrz:

http://www.arest.pl/produkt/Komputery/62,242,,,0,0,0,producent:47,/44791/GIGABYTE-BRIX-GB-BXCE-2955-2955U-1-40-DDR3L-iHD-HDMI-mDP-WIFI-USB3-LAN/

Płacisz za coś takiego 595 zł. Niech będzie, że płacisz za ram lub za ram i dysk (będzie pewnie identycznie kwotowo z tym, co podano wyżej bo tamto jest droższe), ale masz sprzęt zdecydowanie bardziej uniwersalny, nie tylko do oglądania filmów, ale sporadycznego pogrania i sprawdzenia www. Obecne procesory wspaniale sobie z tym radzą, a i grafika na pokładzie w procesorze jest stosunkowo mocna, więc z filmami nie ma problemów, zarówno pod względem kodowania video, formatów i czcionek z napisami oraz kodowaniem tychże. Płacisz za to praktycznie to samo, a nie jesteś niczym ograniczony.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba niekoniecznie trzeba coś dokupić - taki wynalazek chyba ma wszystko i cena w pl to ponoć około 950zł:

http://www.zotac.com/products/mini-pcs/zbox-c-series/product/zbox-c-series/detail/zbox-ci320-nano-plus-windows-81-with-bing.html

ale fakt pilota to nie ma i trzeba jakoś to skonfigurować a mede8er po prostu działa.

W przypadku "nuc'ów", pilota można olać - myszka na bt i klawa na bt, sprzęt imho bardziej sensowny, a ten, który podlinkowałem, kosztuje 595.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największa zaleta mojego zotaca to jest licencja na windows 8.1 w cenie (razem z ssd 64gb i 2gb ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma służyć głównie przeglądaniu www oraz odpalaniu filmów - dowolny linux + xmbc. Nawet za Windowsa nie trzeba płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynalazek bez kieszeni na dysk wewnętrzny kosztuje nie 730 a 550 zł. Oczywiście jeżeli ktoś woli komputer multomedialny to powinien iść w kierunku, które proponują koledzy ale dla bardziej leniwych mede8er jest jak najbardziej odpowiednim wyborem. I oczywiście odtwarza pliki BD ISO (nawet te 3d) i ścieżki HD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi i propozycje. Ja mam postawione HTPC, ale nie zawsze wszystko hula i wkurza mnie konfigurowanie tego bałaganu bo to jest skomplikowana sprawa. Dlatego chce pudełko. Nie chce grać, nie chce przeglądać www bo do tego mam lapka a nawet i note'a. Chce oglądać komfortowo filmy. Chyba skuszę się na mede8er. Cena super (wersja 600), wszystko odpala, jest szybki i to mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zadowolony. Z tego co piszesz powinien spełniać Twoje potrzeby.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Amazon Fire TV? XBMC na tym działa i pograć można, koszt sporo niższy od podanych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video: H.263, H.264, MPEG4-SP, VC1

vs.

MPEG-1
MPEG-2 (max MP@HL1080i)
MPEG-4 (ASP@L5, 720p 1-point GMC),
H.264/AVC/AVCHD (max: High@L5.1, 16 ReFrame),
XviD SD/HD
WMV9 (MP@HL)
VC-1 (MP@HL, AP@L3)
RealVideo (RMVB, RM, RA, RAM) 8/9/10 (do 720p)
FLV (H.263) / FLV z VP6 (H.264)

Audio: AAC, AC-3, E-AC-3, HE-A, PCM, MP3

vs

AAC, M4A
MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
WAV (do 24b 192kHz)
WMA
FLAC (do 24b 192kHz)
OGG Vorbis
PCM/LPCM/MS-ADPCM
LC-AAC
HE-AAC
COOK
RA-Lossless
APE
CUE (dla APE)
PLS (radio internetowe, formaty AAC, MP3, WMA, OGG)
M3U (playlisty plików lokalnych)

Widzisz różnicę sam zdecyduj czy warto dopłacić czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w moje łapki wpadła 600-tka i kuźwa to jest to na co czekałem. Absolutnie za[beeep]iste pudełko. A jakie to małe to szok. Temat myślę można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Amazon Fire TV? XBMC na tym działa i pograć można, koszt sporo niższy od podanych rozwiązań.

Pograc to sie powinno w pilke na "podwórku" ... z kolegami.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...