Skocz do zawartości
Ktp

TV 55" z dobrą płynnością i dźwiękiem do 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Proszę o pomoc w wyborze modelu. Moje warunki:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? do 3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? przy braku obrotowej podstawy kąty są ważne

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać

6. Jak słońce świeci w pokoju ? ekspozycja południowa – bardzo słonecznie ale bokiem do TV (równolegle)

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 42x20 – dźwięk ok, brak płynności, mało soczyste kolory

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dźwięk co najmniej taki jak mój poprzedni tv, PVR z CI+, płynny obraz bez migotania, ładny design, podstawa max 100x30 cm

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? UPC moduł HD.

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS3, HDD

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową , lustro już mam w łazience :), ale czy są jeszcze takie?

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? mecze + filmy BD, dvd, divx

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie dailymotion i youtube

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 1,04 %

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50

17. Preferencje co do wielkości? 55”

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? migotanie, brak płynności, plastikowy dźwięk, wolne przełączanie kanałów przy module CI

19. Preferencje co do marki ? nie mam ale podoba mi się obraz Sharpa 46LE815

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? wolałbym pasywne (patrz pkt 18.) ale najwyżej się obejdę

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

5000, gdyby był TV idealny dla mnie może być troche więcej,

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? być może

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung h7000 i raczej co do 'wspaniałej płynności' nic więcej się w takich kryteriach nie da znaleźć. Nie szukaj modeli niższych od h7000 typu h6700 czy h64,62 bo to są już modele 100hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Szkoda tylko, że matryca błyszcząca i nikt nie wprowadził osławionego moth eye'a. Myślałem o sony 55w815 bo tam jest bardziej matowo ale rozumiem, że nie ma tej płynności i dźwięku? No to generalnie mało jest dobrych tv na rynku do sportu w rozsądnej cenie - miałem kilka typów ale zdam się na fachowców w takim razie. Czy wiecie może czy h7000 ma dwa tunery dvb C czy tylko dvbs?I gdzieś czytałem o problemie z pilotem , że trzeba celować w punkt bo inaczej nie łapie - coś wiesz w tym temacie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w H7000 są dwa tunery DVB-C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytasz o ten nowy pilot multimedialny? Na razie to nowość, też czekam na jakiś test porównujący go np. z Maigic Remote LG. Do 55 calowego H7000 będziesz musiał trochę dopłacić niestety. Czy warto? Jak możesz, to czemu nie. W tym budżecie co masz to Sony KDL-55W829B albo LG 55LB731.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są też 2 tunery dvbc to warto dopłacić bo jest różnica może z 1000 zł względem np 55w814 i h6510 a wyposażenie o niebo lepsze i jest jednak bardziej dopracowanym modelem. Szczerze mówiąc LG nie brałem pod uwagę jakoś nie mam zaufania do marki. Na początku nakręcilem się na philipsa 7109 i toshibe 7453(wiadomo dlaczego) ale za dużo niezadowolonych. Potem brałem pod uwagę w814 i h6510. Jeśli faktycznie różnica w obrazie jest warta dopłaty to się skuszę na droższy model czyli h7000. Jeśli chodzi o pilota to czytałem opinie, że to jedyna wada tego tv, że pilotem trzeba celować - nie wiem o którego chodzi ale raczej nie multimedialny bo on powinien działać po bluetooth. Zatem ruszam do sklepu potestować h7000 na moich materiałach. Dziękuję za podpowiedzi.

---

Tak na marginesie to muszę stwierdzić, że brakuje na rynku jakiegoś pisma o tv lcd. Kiedyś były PŁASKIE EKRANY potem TV TEST a teraz kompletnie nic TV TEST najnowszy miał być przed Mistrzostwami FIFA 2014 i nic. Pustka na rynku. Poddaje pod rozwagę redaktorom HDTVPOLSKA.PL - jest luka na rynku do wypełnienia a profesjonalizmu nikt Wam nie odmówi. Taki np. kwartalnik z testami by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...