Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Oficjalnie jestem tu nowy ... ale przyznaję, podglądam Was prawie codziennie od dłuższego czasu.

Proszę podpowiedzcie mi co wybrać. Mam na oku dwa modele Sony 60W 855B lub Samsung 60H 7000

Pokój 45m bardzo jasny +rolety

Odległość od telewizora 4-5 m

Matryca mat

Priorytet -ogólna jakość obrazu

Odbiornik będzie w 99% robił jako telewizor. Sygnał SD , HD, BR ( filmy,sport). Sporadycznie internet.

Chcialbym aby sprzęt posłużył mi parę lat tym bardziej, że dziewięć tys. to dla mnie sporo.

Dużo jest na forum o mniejszych modelach ale na 60" bardziej wychodzą wszystkie problemy związane z technologią LCD np. clouding zaraza!

Może macie inne propozycje w tym budżecie,a może dać se siana i poczekać na coś nowego? Jakoś specjalnie mi się nie pali, ale biegi Justyny K chciałbym obejrzeć już na nowym telewizorze.Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już to pisałem ale powtórzę

każdy współczesny lcd ma cloudinh.mniejszy większy ale ma

To systemy tv i jakość danego egzemplarza matrycy powodują ze na jednym go widac bardziej na drugim mniej

Chcesz mieć dobry obraz bez tej wady poszukaj plazmy albo czekaj jak ceny oledow spadną

Nie znam modelu sony.ale na 55 829 prawie na każdym egzemplarzu widziałem ta wadę. Na H 7000 ta wada również występuje ale przynajmniej nie przeszkadza w oglądaniu i jest widoczna jak rozkrece tv na maxa z parametrami obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką odległość weź sobie 65" H6400. Ma lepszy kontrast od Samsungów z inną przekątną, poza tym każdy cal się liczy przy 4 metrach.

http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/?p=337197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, miałem ciśnienie na plazmę ZT Panasonica choć przekracza budżet. Nie chciało mi się wierzyć,gdy przeczytałem o odstającej powłoce na ekranie,

ale jak zobaczylem co się dzieje ,to apetyt mi przeszedł całkowicie.Zamiast cieszyć się obrazem,myślałbym tylko o tej powiększającej się szparze.

Co do 65 H6400 bardzo ciekawa propozycja,choć design wzgl. H7000 nieco przedpotopowy.Popracuję nad nim .

Jakaś konkurencja dla Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, miałem ciśnienie na plazmę ZT Panasonica choć przekracza budżet. Nie chciało mi się wierzyć,gdy przeczytałem o odstającej powłoce na ekranie,

ale jak zobaczylem co się dzieje ,to apetyt mi przeszedł całkowicie.Zamiast cieszyć się obrazem,myślałbym tylko o tej powiększającej się szparze.

Co do 65 H6400 bardzo ciekawa propozycja,choć design wzgl. H7000 nieco przedpotopowy.Popracuję nad nim .

Jakaś konkurencja dla Samsunga?

Nie rozumiem, jakiej szparze? A 65" VT60 nie rozważałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju model ZT ma filtr na ekranie. Prawdopodobnie pod wpływem temperatury ( zwłaszcza przy górnych rogach) filtr ten ulega takim odksztalceniom,że najzwyczajniej w świecie odstaje od ,,panelu właściwego". Z przodu nie jest to widoczne i nie degraduje obrazu, ale z boku widać szczeliny i wydostające się z nich jaskrawe światło panelu.Po tym wszystkim dałem spokój nie tylko z zetką,ale w ogóle z plazmą .Teraz żałuję, bo mogłem wziąć model o którym Pan pisze ,obecnie chyba tylko modele z ekspozycji?

Dziś pobawiłem się trochę wersją W8 i W9 sony. Największy minus jak dla mnie- liczba artefaktów w sporcie (nawet w materiale demo).Czy Samsung H7000 w tym temacie jest lepszy ? Wersja Sony X9 na tych samych źródłach radzi sobie o wiele lepiej i to by mi odpowiadało. Cena trochę duża ,wiem mniej niż na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tylko kwestia ustawień. Pewnie na W8 i W9 miałeś ustawiony motionflow w trybie "płynnym", a w X9 np. na "standardowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...