Skocz do zawartości
Przemoo18

50w829 czy 46w905. co lepsze dla mnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc . Za tydzień chce kupić TV i ciagle nie moge sie zdecydować ktory model

Na placu boju pozostaly 50w829 i 46w905

Ktory tv bedzie lepszy i bedzie mial szerokopojętą lepszą jakośc obrazu?

TV bedzie wykorzystywany glownie do PS4 oraz do ogladania meczow.

Odleglosc od tv 2m na wprost. Ogladal bede wieczorami

Czy lepiej isc w wiekszy model 50 calowy czy jednak stara w9 bedzie lepsza

Bardzo bym chcial uzyskac info ktory bedzie lepszy i dlaczego.

Biore jeszcze pod uwage h7000 ale raczej zostane przy soniaku ze wzgeldu na niski inplut lag a ja bede tv wykorzystywal jako monitor do kompa.

Bardzo prosze o pomoc bo za tydzien musze cos kupic,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej brałbym W905, według tych testów schodzi odrobine lepiej z czernią na planszy ANSI, jakby nie patrzeć to tez wyższy model w serii W9.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl46w905a-201311263450.htm

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl50w829b-201403023650.htm

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardziej skłaniam się ku W905 ale glownie chodzi mi o to ze to "tylko"46 cali bo 55 juz nie idzie dostac

Dlatego stoje przed dylematem 46w905 czy 50w829/55w829

OOdleglosc od ekranu 2m.

Jest jeszcze Samsung h7000 ale tam inplut lag juz wysoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrobine zbyt mały bedzie ten 46 cali będzie na tę odległość, 50 cali byłby w sam raz, w sumie też miałbym podobny dylemat jak i Ty, tak na prawdę to dość trudny wybór przyznam szczerze, moze ktoś sie jeszcze wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najlepiej samemu zobaczyć telewizory firmy Sony KDL-55W829 i Sony KDL-46W905A i podjąć decyzję .

Ja jestem bardzo zadowolony od kilku miesięcy użytkując telewizor firmy Sony serii W905A . :)

Był to mój świadomy wybór . Cały czas w konkurencji był telewizor Philips 46PFL9707/12 ,

z uwagi na nie do końca dopracowany soft (aktualizacje nowsze nie przynoszące poprawy

zgłaszanych błędów przez użytkowników ) wybrałem telewizor firmy Sony .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać w905 i nie narzekać gdyż wq. mnie tutaj można narzekać jedynie na kąty. Na nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wezme 829 bo byłem go dziś obejrzeć i naprawde mi się podoba..

Mam nadzieję , ze nie ma przepasci w jakosci obrazu miedzy 905 a 829? Nie mam punktu odniesienia bo nie widzialem na oczy 905 bo go nigdzie prawie nie ma w poblizu.

Jedynie zostaje mi zakup tego TV poprzez sklep internetowy wiec ciezko tak w ciemno kupowac. Zastanawia mnie czy ta roznica 100hz na matrycy a 200 bedzie bardzo widoczna no i ogolnie reszta parametrow..

No i kwestia jest tez taka ze ten 46calowy w905 kosztuje 4499zl a 829 50 calowy moge miec za 3800 a 55 za 4800zl

Ano i czy 55 cali do 2m od ekranu nie bd za duza>?

Co tu zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie zostaje mi zakup tego TV poprzez sklep internetowy wiec ciezko tak w ciemno kupowac. Zastanawia mnie czy ta roznica 100hz na matrycy a 200 bedzie bardzo widoczna no i ogolnie reszta parametrow..

Ano i czy 55 cali do 2m od ekranu nie bd za duza>?

Co tu zrobic...

55" na 2m będzie idealne.

100hz a 200hz nie ma większej różnicy jeżeli działanie tego jest do siebie nieproporcjonalnie lepsze/gorsze tzn. czasem 100hz jest lesze od 200hz. To zależy od układu kompensacji ruchu m.in. zastosowaniu redukcji rozmyć czy skoków odpowiednio na 200hz może być teatr, rozmycie i smużenie a na 100 już nie. Zależy również od samego producenta itp. itd. Innymi słowy im więcej tym lepiej ale ta zasada obowiązuje tylko u tej samej marki bo porównywanie 100hz panasonica do 200hz philipsa to głupota ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzieki , wkoncu ktoś mi to dokladnie wyjaśnił :)

No to chyba jednak bedzie to 55w828 . Szkoda , ze nie ma juz w905 55 calowego no ale coz.. Mam nadzieje ze nie bedzie mega roznicy.

Szczerze zastanwialem sie jeszcze nad H7000 ale tez go nie widzialem. Jutro dopiero ma byc w media expercie bo pytalem. Jednak chyba nie przekona mnie juz on bo ogolnie smart mim nie potrzebny. NIe wiem jak z jakoscia obrazu ale podejrzewam , ze w stosunku do w829 jest podobnie a chyba nawet SOny bedzie mial lepsza czern a juz na pewno wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu sie mocno zdziwisz...

Jak zobaczysz clouding na 55w829 zwlaszcza... H7000 jest klasę wyżej.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mafia35

Twoje fanbojstwo aż wylewa się z ekranu. Rozumiem że masz ten TV i jesteś z niego zadowolony i ogólnie uważasz go za najlepszy TV na świecie, ale piszesz takie bzdury że aż ręce opadają. Clouding to jedna z cech podświetlenia LED, możesz na niego natrafić zarówno w W829, jak i ukochanym przez ciebie H7000, wszystko zależy od szczęścia, dlatego warto kupić TV przez internet, żeby w razie czego można go było bezproblemowo zwrócić. Jestem pewny, że w internecie znajdę tyle samo zdjęć źle podświetlonych egzemplarzy telewizorów Sony jak i Samsunga. Co do wyższości klasowej H7000, to jest to następna kompletna bzdura, wszystko zależy od potrzeb użytkownika, każdy z tych telewizorów ma swoje wady i zalety (np. lepszy Smart w Samsungu, ale za to niższy input lag w Sony). Rozumiem, że jesteś zachwycony swoim wyświetlaczem, ale nie wmawiaj ludziom, że Samsung H7000 najlepszy, a wszystkie inne to crap.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie gdzie znajomy jest kierownikiem i do woli sobie moge testowac tam TV.

Głównie zalezalo mi na tym jak TV bedzie zachowywal sie przy dynamicznym ruchu. Mialem na Pen Drive mecz w rozdzielczosci 720P oraz siatkowke rowniez w 720P.
To co zobaczylem na SONY W829 955, H6650 AS 650 . TO jakas tragedia...
NIe wiem czym to bylo spowodowane.
WYlaczylem wszystkie uplyniacze, potem wlaczylem . Na kazdy sposob suwakami sie bawilem. Dawalem tez na SOny typ obrazu" sport"
Przy dynamicznym ruchu wygladalo to tragicznie na kazdym z TV. Nawet na krzywulcu h8000.

Piłki podczas lotu w siatkowce sie rozmazywalo mega i ciezko ja bylo dostrzec. W meczu pilki noznej bylo tak samo . GDy bylojakies podanie gora to pilka wygladala jak ufo. Nie wiem czym to jest spowodobane?

MOze dlatego ze nagranie bylo z Pen Drive? bo nie chce mi sie wierzyc ze tak teraz chodza TV skoro mam starego LCD 32 calowego gdzie chodzi to niebo lepiej.

Obraz sie mega rozmazywal i znieksztalcal . NA kazdym TV . Nagranie jest ok bo testowalem na komputerze.

MOze dlatego ze Video codec to x264?

Tutaj dokladne dane Video , ktore testowalem:


INFO:
Language.......: Polski
Subtitles......: N/A
Source (V).....: HDTV Audio Codec....: AC-3 2.0
Source (A).....: HDTV Audio Bitrate..: 384 Kbps
Resolution.....: 1280x720 (16:9) Size...........: 2.81 GiB
Video Codec....: x264 Runtime........: 01:43:55.680
Video Bitrate..: 3416 Kbps Archives.......: N/A
Framerate......: 25.000 fps

Czy ja coś zle zrobilem? czy moze to wina codeca czy ogolnie takie cyrki moga sie dziac przy PEn Drive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wkońcu podjąłem decyzje.

Po dokonaniu jeszcze raz pomiarów w pokoju stwierdzilem , ze wezme jednak 46W905! mimo , ze nie widzialeem go i nie testowalem..

Dokladna odległośc od ekraniu mam 1.50-170cm podczas grania na konsoli a podczas ogladania TV z lozka jest 2m-2,2m wiec nie bede przesadzal.

55 była by za duza . 50 jeszcze ok ale czytajac recenzje opinie zdecydowalem sie na w905 ze wzgledu na zaj.. czern jak na lcd oraz na to ze jest 200hz ma strefowe wygaszanie no i ogolnie robi wrazenie lepszego tv od 829.

Teraz zwracam sie z ostatnią prosbą. Mianowicie zarezerowalem TV w sklepie internetowym morele.net.

Czy ma ktos doswiadzczenie z tym sklepem i mozna go polecic? Rozmawialem z gosciem i TV moge sobie przetestowac . Tzn Tv jest oryginalnie zapakowany i powiedzialem ze chce przed zakupem go potestowac.

Tutaj potzrebuje pomocy w jaki sposob sprawdzic dobrze TV? Mam na mysli tutaj jakies popularne wady tv . Jak sprawdzic clouding , czy ma bad pixele oraz inne rzeczy ktore sa wazne w tym modelu bo nie chcialbym trafic na jakiś pechowy egzemplarz.. Czy sa jakies materialy ktore opisuja jak sprawdzic tv przed zakupem.

OCo wazne? Da sie wejsc w jakies menu serwioswe by sprawdzic ile juz swiecil oraz pytanie czy w tym modelu jest jeden rodzaj matrycy czy bylo kilka.

Prosze bardzo o pomoc. bo tv bede chyba odbieral we wtorek badz srode.

Cena za jaka kupie SOny KDl46-W905 to 4499zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemoo18, kupujesz w morele.net? Uważaj z jedną sprawą. Absolutnie nie zgadzaj się na opcję z odbiorem tv w jednym z ich punktów partnerskich na terenie Polski! Tylko i wyłącznie dostawa kurierem! Pamiętaj! Dlaczego? Kupiłem u nich coś w ten sposób - z odbiorem w punkcie partnerskim. Po dwóch dniach zrezygnowałem. Nie chcieli przyjąć zwrotu, twierdząc, że odbierając i płacąc w tym punkcie nie zawarłem umowy przez internet, tylko zakupiłem w normalnym sklepie. Same kłopoty z tym były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja kupilem na allegro a tam im wystawiaja jako sklep wiec mam podkladke ze kupilem przez droge internetowa ale odebrac chyba moge u nich..

Wlaśnie temu chcialem odebrac u nich w punkcie zeby sobie wszystko posprawdzac.

Bo jak bedzie clouding albo jakis bad piksel czy cos co czasem sie zdarza to bym nie wziol.

Wogole nie wiem jak to jest jakbym kupil przez neta..

Troche sie ogolnie obawiam kuriera bo nie ma mnie w domu to nawet nie mialbym jak sprawdzic paczki a gdyby sie np okazalo ze kurier porzucal TV jak to czasem bywa i Tv byl pekniety to juz wogole lipa by byla.

TO chyyba najlepiej kliknac aukcje , zaplacic przelewem iodebrac w ich punkcie. ? Wtedy powinno byc to zakfalifikowane jako sprzedaz internetowa.CZ sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej, żeby napisali w mejlu, jak traktują taką formę zakupu? Powtarzam, mnie nie chcieli uznać zwrotu po 2 dniach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie gdzie znajomy jest kierownikiem i do woli sobie moge testowac tam TV.

Głównie zalezalo mi na tym jak TV bedzie zachowywal sie przy dynamicznym ruchu. Mialem na Pen Drive mecz w rozdzielczosci 720P oraz siatkowke rowniez w 720P.
To co zobaczylem na SONY W829 955, H6650 AS 650 . TO jakas tragedia...
NIe wiem czym to bylo spowodowane.
WYlaczylem wszystkie uplyniacze, potem wlaczylem . Na kazdy sposob suwakami sie bawilem. Dawalem tez na SOny typ obrazu" sport"
Przy dynamicznym ruchu wygladalo to tragicznie na kazdym z TV. Nawet na krzywulcu h8000.

Podstawą przy tego typu porównaniu jest ustawienie najlepszego trybu fabrycznego, następnie wyłączenie destrukcyjnych funkcji i skonfigurowanie upłynniacza. Wszystko to masz zawsze opisane w naszych testach krok po kroku :)

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Maćku. Jutro będe się bawił jeszcze raz i zapoznam sie z testami :)

W sumie i tak juz podjołem dycyzje ze jak na odleglosc 1.5m od tv wystarczy mi SOny 46w905.

Korzystając z okazji zapytam CIebie z ciekawości.

Który tv według Twojego "prywatnego rankingu bedzie lepszy do szerokopojętej jakośći obrazu.

Zeszłoroczny W905 czy moze tegoroczny 829

Głownie zalezy mi na płynnosci ruchu bo ogoladam głownie sport no i dobra czern :)

Pytam bo tylko te 2 TV bralem pod uwage a cena w sumie podobnie

50w829 -4000zł

46w905 -4499zł

Edytowane przez Przemoo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mafia35

Twoje fanbojstwo aż wylewa się z ekranu. Rozumiem że masz ten TV i jesteś z niego zadowolony i ogólnie uważasz go za najlepszy TV na świecie, ale piszesz takie bzdury że aż ręce opadają. Clouding to jedna z cech podświetlenia LED, możesz na niego natrafić zarówno w W829, jak i ukochanym przez ciebie H7000, wszystko zależy od szczęścia, dlatego warto kupić TV przez internet, żeby w razie czego można go było bezproblemowo zwrócić. Jestem pewny, że w internecie znajdę tyle samo zdjęć źle podświetlonych egzemplarzy telewizorów Sony jak i Samsunga. Co do wyższości klasowej H7000, to jest to następna kompletna bzdura, wszystko zależy od potrzeb użytkownika, każdy z tych telewizorów ma swoje wady i zalety (np. lepszy Smart w Samsungu, ale za to niższy input lag w Sony). Rozumiem, że jesteś zachwycony swoim wyświetlaczem, ale nie wmawiaj ludziom, że Samsung H7000 najlepszy, a wszystkie inne to crap.

Nie jestem fanboyem to po pierwsze, sam się zastanawiałem nad 829B w wersji 50". W905a odpadało - wszędzie powystawowe egzemplarze i Trilumins jest nie do przyjęcia.Po drugie zapraszam do tematu o H7000, może nabierzesz więcej wiedzy i przy okazji zobaczysz clouding w tym również mój.

Po trzecie, gdzie napisałem, że 829B jest crap'em?

Miałeś gorszy dzień i wylewasz swój stres na forum...?

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Maćku. Jutro będe się bawił jeszcze raz i zapoznam sie z testami :)

W sumie i tak juz podjołem dycyzje ze jak na odleglosc 1.5m od tv wystarczy mi SOny 46w905.

Korzystając z okazji zapytam CIebie z ciekawości.

Który tv według Twojego "prywatnego rankingu bedzie lepszy do szerokopojętej jakośći obrazu.

Zeszłoroczny W905 czy moze tegoroczny 829

Głownie zalezy mi na płynnosci ruchu bo ogoladam głownie sport no i dobra czern :)

Pytam bo tylko te 2 TV bralem pod uwage a cena w sumie podobnie

50w829 -4000zł

46w905 -4499zł

Lepszy jest W905, ale 4" jest też nie bez znaczenia ;) Aczkolwiek jak na prawdę oglądasz z 1.5 metra to 46" wystarczy. Wydaje mi się tylko, że źle zmierzyłeś tą odległość ;) Mało kto siedzi aż tak blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mam 165cm do biurka , gdzie siedze. Tv mi sluzy do komputera jako monitor oraz z takiej odleglosci gram na PS4.

Jeśli ogladam sport to juz z kanapy , ktora jest 2,10m od Tv , wiec powinno wystarczyc. DO tej pory mam i tak 32 cale :D

Głownie chodzilo mi , ktory tv jest zauwazalnie lepszy i z tego co czytalem to W905 zbiera dobre recenzje mimo ze Tv starszy od 829.

H7000 odrzucilem ze wzglegu na wysoki inplut lag a ja 80% gram w sieci na ps4.

Swoją drogą ciekwi mnie konfrontacja w905 a h7000 :)

No to chyba ostatecznie zostaje przy w905 skoro jest > od 829

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mafia35

To, że Ty nie masz cloudingu w tym modelu wcale nie oznacza, ze on w ogóle nie występuje, a w poście który napisałeś twierdzisz, że Sony W829 nie warto nawet brać ze względu na clouding, co jest kompletną bzdurą. Akurat często wchodzę do wątku o H7000 i już widziałem kilka narzekań na clouding właśnie. Nie miałem złego dnia, tylko po prostu irytuje mnie takie faworyzowanie jakiegoś TV, pisząc całkowite bzdury

Edytowane przez razor1914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jest taka, że dopisujesz mi coś, czego nie napisałem. Ale proszę, zacytuj moją wypowiedź, że "W829b nie warto nawet brać ze względu na clouding"...

Ale jeżeli o clouding chodzi to niestety, ale 829b w wersji 55" ma mega cloduing i prześwietlenia przy logo producenta w porównaniu z wersją 50" która jest bardzo dobra.

I nie jest to "całkowitą bzdurą". Ja też czytam wątki o Sonym.

A Ty? Jesteś funboyem Sony, że się tak pieklisz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura jest taka, że dopisujesz mi coś, czego nie napisałem. Ale proszę, zacytuj moją wypowiedź, że "W829b nie warto nawet brać ze względu na clouding"...
A tu sie mocno zdziwisz...

Jak zobaczysz clouding na 55w829 zwlaszcza... H7000 jest klasę wyżej.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk

Oczywiście nie napisałeś tego w ten sposób ale Twoja wypowiedź według mnie jasno wskazuje że KDL55W829 jest tym TV z okropnym cloudingiem, a H7000 jest całkowicie wolny od tej wady i jest "klasę wyżej"

Ale jeżeli o clouding chodzi to niestety, ale 829b w wersji 55" ma mega cloduing i prześwietlenia przy logo producenta w porównaniu z wersją 50" która jest bardzo dobra.

Oczywiście że clouding może się zdarzyć, ale clouding w jednym egzemplarzu nie oznacza, że cała seria jest zwalona. Tak samo ja nie sądze, że H7000 to zły TV bo jedna osoba w swoim egzemplarzy zauważyła tą wadę.

A Ty? Jesteś funboyem Sony, że się tak pieklisz?

Każdy ma swoje preferencje co do marki i ja nie ukrywam że Sony lubię, ale nie uważam się absolutnie za fanboya. Z mojej strony EoT, nie mam ochoty na kłótnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze z ciekawosci.

CZy w tym modelu czesto spotyka sie tzw martwe pixele bo z tego co czytalem to kilku ludzi pisalo o tym.
Czy jest to jakiś powszechny problem w tym TV czy raczej prawdopodobienstwo jest takie same jak np w samsungu itp?

No i co na to serwis? Podlega to gwarancjii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...