Skocz do zawartości
tyfus

Hyundai TR11 przestal czytac napisy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wyjezdzajac wylaczyle z gniazdka przewod zasilajacy na tydzien.

Urzadzenie przestalo czytac napisy do filmow,gdy napisy sa w oddzielnym folderze,gdy sa w tym samym folderze co film to normalnie je wyswietla.Napisow w osobnym plku np txt, etc nie czyta i nie widzi..

Ustawienia menu oczywiscie juz sprawdzalem,dzieje sie tak na kazdym filmie,kazdej jakosci/rozdzielczosci etc.

Co robic?

Serwis,czy trzeba wgrac nowy firmware?jak tak to ktory najlepiej i jak to zrobic?

Pomocy bo urzadzenie w obecnym stanie jest dla mnie prawie bezuzyteczne..

Dziekuje z gory za pomoc i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze serii mBox czytają napisy umieszczone w tym samym katalogu co film. Napisy muszą mieć taką samą nazwę pliku jak plik z filmem, różnić się powinny tylko rozszerzeniem. Tak było od zawsze. MBoxy nie czytały nigdy napisów z innych katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora wątku - czy odtwarzacz nie czyta napisów zewnętrznych znajdujących się w tym samym folderze, w ktorym znajduje się film a czyta napisy wmuxowane w np. kontener MKV. Czy też nie czyta napisów znajdujących się w innym folderze niż film (ale dla mnie niezrozumiałym jest umieszczanie napisów w innym folderze :)).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie zle sie wyrazilem..

Normalnie 1 folder z filmem zawiera wewnatrz 2 pliki: 1 z filmem i drugi z napisami.

Wlasnie gdy tak jest napisow nie czyta.

Nazwa pliku z napisami jest taka sama jak filmu oczywiscie.

Wszystko dzialalo zreszta wczesniej z napisami,filmy normalnie ogladalem ,teraz zaden nie wyswietla napisow,pliki z napisami oczywiscie sa,podlaczalem sie z laptopem to normalnie sa tam gdzie byc powinny i na laptopie odtwarza z napisami..

Po wylaczeniu na tydzien urzadzenia z sieci napisy zniknely...,w ustawieniach w menu jest wszystko prawidlowo.

Wydaje mi sie ze cos sie stalo z firmware albo jakas awaria urzadzenia..

Jak nic nie wymyslimy to wgram nowy firmware tylko ktory najlepiej wrzucic bo nie mam pojecia czy mam tuner LG czy jaki i nawet nie wiem jak to sprawdzic,urzadzenie mam okolo 4 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybiórcza awaria oprogramowania na napisy, czy co więcej sprzętu, nie wchodzi tu w grę.

Można zrobić reset ustawień fabrycznych.

W menu napisów, podczas odtwarzania filmu, widać jakie napisy "widzi" urządzenie. Proszę sprawdzić co tam jest, czy napisy są widoczne do wyboru, czy nie. Może są widoczne tylko domyślnie nie włączają się wraz z filmem i trzeba je wybrać ręcznie.

Jeżeli napisy w tym menu są włączone ale nie pokazują się, trzeba sprawdzić pozostałe ustawienia (położenie, wielkość, przesunięcie czasowe).

Zakładam że firmware w urządzeniu jest ostatni z opublikowanych, nie jakiś wcześniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawieniua fabryczne ustawialem,nic to nie dalo.

Napisow nie widac ani nie mozna nic recznie wybrac,pliki napisow dopiero widze ze sa jak podlacze sie z laptopem.

Wszystko dzialalo,ogladalem te same filmy na tym samym urzadzeniu ,na tych samych ustawieniach,po powrocie z wakacji po wlaczeniu urzadzenia napisy przestaly byc obslugiwane..

Oprogramowanie jest jednym z pierwszych czyli zaladowane 4 lata temu.

Ktore firmware zapodac z dostepnych?

Mnie interesuje tylko odtwarzanie filmow,nie korzystam z telewizji ani z internetu,to moze te najnowsze?

Jesli sie okaze ze po wrzuceniu nowego firmware dalej nie dziala to co,jakis serwis mi to zrobi czy wyrwac dysk twardy,reszte na smietnik i firma hyundai na czarna liste? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzis mialem troche czasu by powalczyc z odtwarzaczem.

Zainstalowalem nowe wersje oprogramowania 2 rozne i po obydwoch taki sam efekt.

Napisy czyta tylko w formaci SRT,jako txt w ogole nie czyta w zadnym filmie,odtwarza tez napisy wmiksowane w plik filmowy.

Sprawdzalem oczywiscie poprawnosc nazwy pliku z filmem i pliku z napisami.

Na zadnym filmie gdzie napisy sa w txt. nie wczytuje.

Nie ma tez mozliwosci ustawienia napisow,wszelkie ustawienia sa jako "system"-nie ma mozliwosci zadnego ustawienia.

Co robic?Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...