Skocz do zawartości
michalszynkarzynski

Odwieczny dylemat - jaki TV 55'' do 8500max

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

niestety mój leciwy, mały Sharp LC-32X20E powoli kończy swój żywot i nadszedł czas by wymienić go na lepszy model.

Jako laik i osoba, która ostatnio przegląda for polskie i zagraniczne proszę o pomoc.

1. odległość od ekranu? 4m

2. jak słońce świeci w pokoju? ze wschodu, po lewej stronie ekranu, problemu właściwie nie ma bo są dobre rolety
3. Jak duży jest pokój: 37 m2
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-32X20E
6. jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport, informacyjne, discovery i spółka
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wolę bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry, wyraźny
10. matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. preferowana wielkość telewizora? 55 cali
12. preferowana marka? .Zastanawiam się nad Samsungiem 55H7000 i Philipsem 55pfs8109, może panasonic?
13. czego nie lubisz w telewizorach? braku płynności w sporcie,grach ogólnie dynamicznych scenach, słaba czerń
14. jakie urządzenia będą podłączone? UPC, PS4, Apple Tv, dysk twardy.
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% UPC+,35% konsola,15% filmy z dysku.
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów boczny, ch? raczej na wprost, rzadko pod lekkim kątem z boku do telewizora
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nigdy nie korzystałem bo nie miałem, pewnie jak będzie w tv to będę
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? sporadycznie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? raczej tak, jako dodatek
23. ma mieć slot na karty SD ? nie ma znaczenia
24. ma mieć tuner DVB-S? raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI.
26. ile programów HD? ok. 60
27. ma stać czy wisieć? wisieć
28. Rozdzielczość: Full HD? warto w tej cenie w 4K wejść?
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim na jakości obrazu, realistycznych kolorach,dobrej czerni,płynności obrazu
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5godz.
32. Sugerowana cena ? 8,5tyś max

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że w przypadku Philipsa 55pfs8109 boję się paru rzeczy:

1. Problemy z softem zgłaszane na zagranicznych forach (ponoć u nas już wszystko ok będzie?)

2. Wysoki input lag - lubię grać w PS4 choć nie jestem maniakiem online - raczej singleplayer. Pytanie czy input lag w okolicach 100 nie wyklucza całkowicie tego tv? Nie mam pojęcia jaki lag może mieć mój stary TV ale jeśli podobny - to znaczy, że nie przeszkadza :)

3. dalszy rozwój androida w tv - czy 1gb ramu nie zablokuje aktualizacji

Jeśli chodzi o Samsunga 55H7000 to może trochę dodać i pójść w 60h7000? Nie będzie to za wielkie już?

W sumie większych zastrzeżeń nie mam do tego modelu, jedyne co to żonie dużo bardziej podoba sie stylistyka i ambilight Philipsa. Dla mnie jedynym minusem może być brak wbudowanej kamery do skype (często rozmawiamy z rodzina) ale tu się czepiam.

Co myślicie o 4K? Jest sens inwestowac więcej w np. 55hu7500 przy 55 calach i prawie 4m do tv?

Ponoć Panasonic AS800 zgarnia całkiem dobre opinie, może coś na jego temat?

dzięki z góry

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SATURNIE jest promocja - od zakupów za krotność 500 pln. odejmują 10%

Zamknij oczy i kup 55" OLEDa LG - kosztuje 12 000 pln. - po odjęciu 10% zostaje 10 800 pln.

Ale to nie koniec - do TV dostaniesz w promocji telefon LG G3, który sprzedaje się na Allegro za 1 800 pln.

REASUMUJĄC - finalnie za 9 000 pln. nabywasz 55" OLEDa i masz temat definitywnie zamknięty.

Ten model na starcie kosztował 39 999 pln. - opinie o nim znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wieszania są obrazy ! :)

Zamontowanie zgrabnej półki rozwiązuje problem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczytałem Twoje odpowiedzi i bardziej pasowałby Ci Philips 8109 z czterostronnym ambilightem do oglądania wieczorem. Można rzecz jasna go wyłączyć lub zmniejszyć intensywność. Poza tym na Philipsie nie ma tak wielu apek na Smarta, Ipla akurat jest, ale piszesz, że nie korzystasz. Jakby co to jest też do dyspozycji system Android. Jakość obrazu będzie lepsza niż w telewizorach innych firm w podobnej cenie, tak jest zwykle w klasie premium. 4K jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...