Skocz do zawartości
MiSo86

LG 60LB731V vs Co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do wydania do 7000zł na TV 60".

7000 to max.

Myślałem nad tym LG 60LB731V czy jednak coś starszego Sony KDL-60W855?

Warunki to

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jeszcze nie wiem
6.Jak słońce świeci w pokoju ? sa rolety zewnetrzne
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszyskim dobrą jakość obrazu, dobry do PC GTA 5
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PC głównie i troche analogowej SD
10.Jakie urządzenia ? Ampilituner, PS4 i PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? do 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?mat półmat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale ,sport,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 60 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdzi się w Twoich zastosowaniach telewizor z matryca VA, taki jak np. wymieniony Sony. Nie musisz jednak cofać się do ubiegłego roku, bo w 2014 fajne modele ma też Samsung - H6400, H7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung UE60F6400

nie mogę znaleźć żadnego sklepu a H7000 jest prawie za 9000zł to już odpada. A mógłbyś proszę rozwinąć, dlaczego do moich warunków taka matryca by była bardziej odpowiednia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ma znacznie wyższy kontrast niż IPS zastosowany w LG. Co za tym idzie dostarcza znacznie wyższej jakości wieczorami (w dzień jest to niezauważalne). Dodatkowo ostrość obrazu ruchomego powinna być lepsza w tym przypadku. Skoro 60" H7000 za droga to kup to: http://allegro.pl/telewizor-65-samsung-65h6400-3d-led-smart-fv23-i4528476805.html

Dodatkowe 5" też jest nie do pogardzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki za odpowiedź, ma sens, wiec raczej nie chcesz mi na siłę wcisnąć produktu Samsunga;)

Co do moich pytań ten co mi podałeś model jest baaardzo ciekawy.

Jak u niego ma się sprawa z tym input Lagiem? Ogólnie z płynnością, np w porównaniu z takim Panasonic - iem TX-L60DT60E?

Co nie lubię to takie "mikroprzycięcia, czy przyspieszenia", Albo jakieś smużenie.

Do tej pory polecano mi cały czas Sharpa Sharp LC-60UQ10E.

Ale po lekturze na niemieckim HiFi zrezygnowałem, przez podobno mocny clouding.

Tam polecali właśnie to LG.

To żeby nie zwariować to zapytam inaczej, jakie są największe minusy SAMSUNG 3D LED 65H6400 ? Oprócz tego że to model na 2013.

Bo to matryca chyba jest natywna 100hz?

Bo wolę płynnośc nad odwzorowaniem kolorów

Edytowane przez MiSo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie (szkoda że nie mogę 2 razy edytować postu, wiec sory za post pod postem)

Samsung ma taki sam wymiar co Sharp wymiar zewnętrzny.

Samsung

Wymiary (SxWxG) z podstawą:
137.56 x 86.90 x 30.82
Wymiary (SxWxG) bez podstawy:
137.56 x 79.62 x 4.97
Sharp
Wymiary (SxWxG) z podstawą:
1378 x 858 x 385
Wymiary (SxWxG) bez podstawy:
1378 x 812 x 59
Czy to tylko chodzi o węższą ramkę? 5" więcej to myślałem że musi być szerszy ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki za odpowiedź, ma sens, wiec raczej nie chcesz mi na siłę wcisnąć produktu Samsunga;)

Co do moich pytań ten co mi podałeś model jest baaardzo ciekawy.

Jak u niego ma się sprawa z tym input Lagiem? Ogólnie z płynnością, np w porównaniu z takim Panasonic - iem TX-L60DT60E?

Co nie lubię to takie "mikroprzycięcia, czy przyspieszenia", Albo jakieś smużenie.

Do tej pory polecano mi cały czas Sharpa Sharp LC-60UQ10E.

Ale po lekturze na niemieckim HiFi zrezygnowałem, przez podobno mocny clouding.

Tam polecali właśnie to LG.

To żeby nie zwariować to zapytam inaczej, jakie są największe minusy SAMSUNG 3D LED 65H6400 ? Oprócz tego że to model na 2013.

Bo to matryca chyba jest natywna 100hz?

Bo wolę płynnośc nad odwzorowaniem kolorów

Test Samsunga H6400 masz na forum: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

Jest to model na 2014 rok, w 2013 serie miały literę "F" z przodu.

Sharp UQ10 jest dramatem, test również wisi: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sharp/test-sharp-lc-60uq10e-quattron-2014-prawie-j-r981

Panasonic DT60 jest także telewizorem z matrycą IPS, do tego jego upłynniacz - Intelligent Frame Creation ma tylko trzy tryby pracy, co utrudnia wybranie odpowiedniego dla siebie ustawienia. W Samsungu masz 120Hz matrycę i dwa suwaki, każdy z 10 krokami regulacji. Wyregulować można to idealnie pod siebie. Konkurencją są tylko telewizory Sony np. W805B/W829. W nich nie da się tak dobrze ustawić pod własne preferencje, ale można uzyskać jeszcze lepszą ostrość ruchomego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki bardzo za pomoc. Przekonałeś mnie. Jakbyś znał sklep z Wrocław, Kalisz, Ostrów WlKP, Poznań, co miałoby tą 65tkę to napisz na PW.

Chętnie kupię do 7500zł ten model.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pytanie jak kolega wyzej, moze cos sie zmienilo...

poprosze o wskazanie palcem modelu wartego uwagi z listy:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,e30,i7:8,j2:3,n1,do7000.bhtml

w gry nie gram, 3d nie chce...

nie bylo by zle jesli kosztem jakiegos zbednego bajeru zostalo by na kino w lacznej kwocie max 8tys

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez AD/HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju a co Pan myśli na temat tytułowego modelu, sam byłem o krok od zakupu akurat Panasonica 60AS650 jednak chwile się zawachałem i teraz biorę pod uwagę również ten model LG. Czy w cenie zakładając, że mogę dostać obydwa w okolicy 6k zł, który jest lepszym wyborem? Czy z taką wielkością i taką ceną zainteresować się czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...