Skocz do zawartości
rite

WAŻNE, zmiana jakości sygnału na kanałach TVP, Cinemax Czyżby zmiana transpondera!

Rekomendowane odpowiedzi

antenkę mam 80 cm, podwójny konwerter...nie wiem jaki niestety bo się na tym nie znam...montował to gostek bardziej wtajemniczony...mówi że to nie wina anteny...no zobaczymy...aha mieszkam na ślasku...

pozdrawiam

Dedmike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z siłą sygnału jest tak że na tunerze bez nagrywania mam 95% a jak podłącze tune z nagrywaniem to na tej samej antenie i tych samych ustawieniach mam poziom 80% czyli według mnie skala wyświetlana w nboksach nie jest dokładna ! więc nie ma co tym za bardzo się przejmować a tak jak ktoś pisał wcześniej należy przy ustawieniu anteny na samym koncu pokręcić konwenterem to u mnie podniosło poziom sygnału z 85% na 95%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam..

wogóle jakaś paranoja z tą N-ką...jakieś blędy sie pokazują i nie można nic zrobić dopóki się nie wyjmie wtyczki z prądem...potenm czasem wraca do normy a czasem nie...coraz mniej mi się to podoba...macie też tak?? czerwony trójkącik??

pozdrawiam

Dedmike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem co kolega Dedmike. Tzn. kwadraty i ciagniecie sie obrazu przy szybkich ruchach na tvp1, tvp2, axn-ach, straszne kwadraty na n-sport i innych z n-ki ale nie wszystkich. Natomiast np. tvn i masa obcojezycznych kanalow jakosc idealna. Sila sygnalu 87% srednio, jakosc srednio 70%. No i teraz nie wiem co moze byc przyczyna tego. 15-letni Panasonic tv? :huh: Czy nalezy tez pokrecic konwerterem? ;P Facet, ktory mi to montowal ustawial antene miernikiem (skad pewnie nie najgorsze parametry sily i jakosci). Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest stara instalacja antenowa czy nowa? Moze ostatnio jakies tornado przeszlo ;-)
Zobacz jaka jest jakosc sygnalu na szatkujacych kanalach
Zacznij od sprawdzenia kabli po stronie dekodera i konwertera (np. zasniedziale koncowki do oczyszczenia)
Moze lekko dosiskaj antene w prawo i w lewo aby zobaczyc czy sygnal sie poprawia.
no i obroty konwerterem.

Moze to cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='65585' date='30.10.2007, 09:54 ']To jest stara instalacja antenowa czy nowa?[/quote]

To nowa instalacja. Wczorajsza :huh: Po prostu sa te kwadraty, dzwiek tez przerywa. Ale raczej tylko na kanalach z n-ki. I to nie wszystkich (chyba). Bardziej popsute sa te, ktore maja byc "bardziej" hd .... czyli N sport np. Jakosc i sila tak jak pisalem. Tez swietnie na tych "popsutych kanalach". Koncowki tez nie moga byc zasniedziale bo ... nowe. Wszystko ogolnie nowe. Ogolne mialem "male" problemy z instalacja ... bo mieszkanie mam na wschodnia strone i blok mi po prostu zaslanial. Trzeba bylo to zamontowac na samym rogu bloku na scianie sasiada. Na infolini nki powiedzieli ze kwadraty to przewaznie problem z konwerterem. Ale jak mowie ciezko mi nim nawet pokrecic bo to jest trudno dostepny. Sprawie sobie chyba drabine 6 metrow :) Martwi mnie tez moj tv 15 letni ;p Ale skoro na innych jest dobrze .. wiec nie wiem. Ehhh same klody w nowym mieszkaniu :P Pozdrawiam, dziekuje za odpowiedz i moze ... jeszcze ktos ma jakies cenne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś przesłania antene? Ja tak miałem że niby parametry ok, ale zawiał trochę wiatr, drzewo się przechyliło i przerwa w sygnale. Popatrz może przez dłuższą chwilę na te parametry czy nie fluktuują :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mam prawie 90%sygnału a jakośći 45% to ma prawo pisczeć mi nbox?
ps. na niektóryvh kanałach nie pisczy i tam sygnał jest 55% a jakość 65%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='65595' date='30.10.2007, 11:22 ']Może coś przesłania antene? Ja tak miałem że niby parametry ok, ale zawiał trochę wiatr, drzewo się przechyliło i przerwa w sygnale. Popatrz może przez dłuższą chwilę na te parametry czy nie fluktuują :)[/quote]

Absolutnie nic nie przeslania anteny. Poprzednio zaslanial mi caly blok ... ale sie go pozbylem :( Teraz tylko te kwadrat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze antena / konwerter do ponownej regulacji.
wskaznik sygnalu na dekoderze jest "zjawiskowy" czasami pokazuje "0" i wszystko dziala (np TVN HD)!

jezeli sam nie mozesz zrobic korekty to wzywaj instalatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='65632' date='30.10.2007, 16:12 ']mysle, ze antena / konwerter do ponownej regulacji.
wskaznik sygnalu na dekoderze jest "zjawiskowy" czasami pokazuje "0" i wszystko dziala (np TVN HD)!

jezeli sam nie mozesz zrobic korekty to wzywaj instalatora[/quote]

Otoz zadzwonilem po ... brata :) Przyjechal ze swoim nboxem. Podlaczylismy z identycznym zestawem kabli. Obraz ... zyleta. Pojechalem do punktu, w ktorym kupilem, przedstawilem sprawe, wymienili na nowy nbox oczywiscie z odpowiednim aneksem do umowy. Po przyjezdzie do domu i podlaczeniu ponowna aktywacja ... 30 minut ... obraz zyleta. Wiec taka rada na przyszlosc ... antena/konwerter nie sa odpowiedzialne za wszelkie zlo na tym swiecie :)

Ale byloby za pieknie ... niestety teraz na kanalach n-ki ... ten caly nbox zwyczajnie [b]piszczy[/b]. Nie jest to wina tv bo przy wylaczonym rowniez piszczy. Podobny efekt do czasami piszczacych plyt glownych w kompach. Co ciekawe ... jesli ustawie na kanal nie z n-ki tzn. taki nie piszczacy, i wylacze pilotem nboxa, to wowczas pojawia sie znowu to piszczenie lol. Wiec pozostaje wyciagniecie wtyczki zasilania z gniazdka. A sam dzwiek jest baaaardzo wkurzajacy i wcale nie cichy. Wiec bede wymienial go jeszcze raz. Czytalem gdzies na tym forum, ze ktos mial podobny problem(edit: aaa kilka postow wyzej dlukasik). Wiec imho do wymiany nbox ;) Ciekawe tylko co zrobi Pani jak mnie zobaczy dzis drugi raz z nboxem ;) [i]No chyba ze ktos wie gdzie to ustrojstwo puknac coby przestalo buczec[/i]? ;) Pozdrawiam.

Edytowane przez deto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój nbox był sprawdzany w sklepie gdzie kupowałem tam nie pisczał a jak znowu podłonczyłem w domu to pisczy
a pani z N-infolinia powiedziała że mam za słabą jakość np TVN nie pisczy a tam jest siła:66% a jakość55% a na TVN24 pisczy i jest siła jest 88% a jakość 45%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dlukasik' post='65756' date='31.10.2007, 14:57 ']mój nbox był sprawdzany w sklepie gdzie kupowałem tam nie pisczał a jak znowu podłonczyłem w domu to pisczy
a pani z N-infolinia powiedziała że mam za słabą jakość np TVN nie pisczy a tam jest siła:66% a jakość55% a na TVN24 pisczy i jest siła jest 88% a jakość 45%[/quote]

Twoj nbox byl podlaczony w sklepie do czego? Znaczy rozumiem ze w sklepie Ci aktywowali i tam nie piszczal? Cos mi sie zdaje ze byl podlaczany na "slepo" tzn. bez aktywacji. Racja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktywacja była w domu która trwała 15 minut w sobote
a w poniedziałek pojechłem do sklepu na reklamacje bo nbox pisczał został sprawdzony i nie pisczał
wróciłem do domu i znowu nbox pisczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne masz zjawisko, ani nie wina konwertera, ani napięcia w gniazdku, bo inaczej by inny dekoder rowniez piszczal, a tak przy okazji gdzie lezy Twoj nbox? bo sadze ze gdy twoj brat czy tam kolega przyniusł nboxa to lezal pewnie gdzie indziej sprawdzajac czy dziala. Sprawdz jeszcze kabel koncentryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dlukasik' post='65778' date='31.10.2007, 18:45 ']aktywacja była w domu która trwała 15 minut w sobote
a w poniedziałek pojechłem do sklepu na reklamacje bo nbox pisczał został sprawdzony i nie pisczał
wróciłem do domu i znowu nbox pisczał[/quote]

Ale dalej sie nie dowiedzialem czego chcialem. Jak zostal sprawdzony? Byles przy tym? Czy Pan poszedl na zaplecze i wrocil z haslem "nie piszczy". Podlaczal w ogole antene ustawiona na hotbirda? Wlaczal kanaly z n-ki? Looknij na ten watek:
[url="http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=4799"]http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=4799[/url]
Jest nas wiecej :D Imho to wadliwe nboxy, bo nbox mojego brata u mnie nie piszczy, a moj piszczy. Cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='austrian' post='65782' date='31.10.2007, 19:05 ']Dziwne masz zjawisko, ani nie wina konwertera, ani napięcia w gniazdku, bo inaczej by inny dekoder rowniez piszczal, a tak przy okazji gdzie lezy Twoj nbox? bo sadze ze gdy twoj brat czy tam kolega przyniusł nboxa to lezal pewnie gdzie indziej sprawdzajac czy dziala. Sprawdz jeszcze kabel koncentryczny.[/quote]

To chyba do mnie. Mianowicie lezal w tym samym miejscu! No moge sie mylic co do 1 cm ale nie wiecej ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dlukasik' post='66013' date='02.11.2007, 19:58 ']do deto
tak byłem przytym i patrzyłem się na dekoder i telewizor do którgo był podłonczony[/quote]

Tez bylem ze swoim w sklepie. I co? I na poczatku nic nie bylo slychac. Ale tak sobie popatrzylem na te 30 jarzeniowek i poprosilem goscia zeby cos z nimi zrobil. Po zgaszeniu duzej ich czesci okazalo sie, ze jednak piszczy. Pojechalem wiec wymienic. Pani w punkcie powiedziala, ze dostali maila od nki cos na temat seri BXZB. Ale do konca nie wie o co chcodzilo. Poniewaz nie mieli na stanie dekoderow oraz z powodu awarii ich portalu w sobote, wymienila mi dopiero w niedziele. Znow na serie BXZB :/ Niestety nowy tez piszczy. Nie wiem co z ta sprawa juz zrobic. Chcialbym po prostu dostac taki dekoder jaki ma moj brat ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dlukasik' post='66463' date='05.11.2007, 18:15 ']jedna rada "podmień dekoder bratu" u ciebie bendzie działać a uniego nie ;):P[/quote]

Niestety ale on ma pakiety, ktore mnie nie interesuja ;) A przelozyc kart sie nie da :P Anyway ja walcze dalej z n-ka ... poczakam na inna parie tych dekoderow jak radzi ktos z forum n-ki (testowal 4 dekodery i na wszystkich to samo).

edit:

wiecej o tym problemie rowniez na forum n-ki:
[url="http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p=83051#post83051"]http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p=83051#post83051[/url]
to nie jest odosobniony przypadek.

Edytowane przez deto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...