Skocz do zawartości
rite

WAŻNE, zmiana jakości sygnału na kanałach TVP, Cinemax Czyżby zmiana transpondera!

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie. Juz wszystko wiadomo w tym temacie.....dla tych co juz to kupili i pozmieniali.

Dla innych to dopiero poczatek tej przygody:
- dekoder+durszlak = klopot z instalacja.
Ale o tym wiekszosc sie przekonuje po zakupie a nie przed przeczytaniem informacji tu zamieszczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mnie wkurzaja niektore posty najmadrzejszych tu ludzi, ktorzy na wszystkim sie znaja i wszystko wiedza najlepiej.

Czy wy wreszcie wszyscy zrozumiecie ze mam jak i wiekszosc uzytkownikow ANTENE NOWA 90 CM, KONWERTER NOWY INTERSTAR TWIN i nadal sa problemy. czy wy nie rozumiecie ze nie wszyscy maja problem poniewaz mieszkaja w innym rejonie polski.
Ten transponder ma tak slaba wiazke ze w niektorych regionach nie pokrywa dobrze obszaru. I juz mam naprawde dosc odpowiedzi gdzie kazdy kaze ustawic antene. Powtarzam po raz setny ze po raz trzeci byl instalator z miernikiem i ustawil najlepiej jak mogl, przed antena nie ma przeszkod itd.
I jak to wytlumaczycie ze wieczorem nie ma sygnalu rano znowu jest potem za 2 dni znowu nie ma. co moze w nocy krasnoludki przestawiaja antene.

Zamiast nam pomoc to wy tylko umiecie wyzywac. Najlepiej zwalac wine na ustawienie anteny bo u was akurat wszystko dziala.

Po drugie skarge do uokik skladam nie tylko ze wzgledu na problemy z sygnalem. Jest duzo problemow i dziwne ze udajecie ze ich nie ma. Pierwszy to problemy z EPG, drugi to problemy z dzwiekiem przez HDMI, problem z nagrywaniem programow na rekorderze (brak dzwieku), brak procedury wymiany anten dziurkowanych itd. juz mi sie nie chce wymieniac dalej, A wy macie klapki na oczach i nie wiem ze tego nie widzicie.

[quote name='slavo' post='28825' date='13.12.2006, 15:52 ']
Witam All.

Chyba sie wszyscy zgadzaja, ze durszlaczki ENKI nie sa dobrym pomyslem:
a. mala - wiec trudno idealnie ja ustawic (szczegolnie samemu)
b. zasadne obawy na wypadek sniegu, wody i mrozu

Idealne rozwiazanie ?
a. zakup samego dekodera
b. zakup "pelnej" miski 80. (wieksza jak ktos ma miejsce i chec na 2-3 satelitki, zezy itp).
c. zakup konwertera (moze byc nawet ten ALPS od ENKI)
d. montaz miski w takim miejscu aby byl latwy dostep do niej - korekta ustawien i w lato i w zime
(np. balkon, tars, altana). Dach jest idealny, ale w zime moze byc z tego poziomu trudno dostac
sie do miski i cos przestawic.

To tak na wszelki wypadek: jak cos pozmieniaja na trnsponderach to ja na balkonik i korekta ustawien.
Jak oni znowu to i ja znowu :blink:

Pisze to z wlasnego doswiadczenia: miska 80 Corab, nbox, jakosc min. 70%.
Sam ustawialem zarowno miske 60 Enki (po co to bralem ?) oraz 80 Corabu.
Teraz [i]dla sportu [/i] ustawiam sobie antenke w 15 minut :).
Inna sprawa to fakt, ze pierwszy raz w zyciu ustawialem durszlaczka 60 Enki okupujac to grypka
na skutek 3 dni poszukiwania satelity na balkonie :)

Pozdrawiam All.
[/quote]

Ty normalnie smieszny jestes. Bawi cie to ze N-ka robi z nas wariatow, a ty biegasz co chwile i przestawiasz antene. Ty jestes jakich niepowazny. Moze ty lubisz taki sport ale nie ja i wielu uzytkownikow. Antene sie ustawia raz i to ma dzialac. dziwie sie ze tez musisz przestawiac antene i nic w tym kierunku nie robisz tylko godzisz sie na to zeby cie tak N-ka traktowala. Czyli teraz sie wydalo ze ty tez masz problemy

Edytowane przez rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rite - ja wszystko rozumiem.
Masz problem - walcz. Jak na razie robisz kupę szumu na każdym forum gdzie człowiek nie zajrzy.
Od tego na pewno nie przybędzie ci siły\jakości. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RITE przykro mi, ze masz takie duze problemy. Ja pisalem o swoich i z wielka frajda udalo mi sie je rozwiazac. Nie znam sie tak dobrze aby udzielac fachowych rad komus kto ma takie problemy jak ty.
Swego czasu mialem Polsat i raz w tygodniu przychodzil instalator i mieszal a to antena (wieksza/mniejsza?),
konwerterem, wymianial z 4 razy dekoder. W koncu przyszedl czas rozwiazania umowy i byl spokoj.
Po czasie ktos wspomnial o dwoch mozliwosciach: kablu (pekniety) i samym tunerze (wymieniany nie byl nowy). Z tego co piszesz to masz duzy problem i czas zawezwac moze instalatora z ENKI
(ale takiego "orygianalnego" a nie z firmy swiadczacej uslugi dla Enki w zakresie montazu).
Ktos musi to sprawdzic o eFki do eFki i powiedziec dlaczego tak ci sie dzieje.

Powodzenia.


[quote name='rite' post='28844' date='13.12.2006, 16:55 ']
jak mnie wkurzaja niektore posty najmadrzejszych tu ludzi, ktorzy na wszystkim sie znaja i wszystko wiedza najlepiej.

Czy wy wreszcie wszyscy zrozumiecie ze mam jak i wiekszosc uzytkownikow ANTENE NOWA 90 CM, KONWERTER NOWY INTERSTAR TWIN i nadal sa problemy. czy wy nie rozumiecie ze nie wszyscy maja problem poniewaz mieszkaja w innym rejonie polski.
Ten transponder ma tak slaba wiazke ze w niektorych regionach nie pokrywa dobrze obszaru. I juz mam naprawde dosc odpowiedzi gdzie kazdy kaze ustawic antene. Powtarzam po raz setny ze po raz trzeci byl instalator z miernikiem i ustawil najlepiej jak mogl, przed antena nie ma przeszkod itd.
I jak to wytlumaczycie ze wieczorem nie ma sygnalu rano znowu jest potem za 2 dni znowu nie ma. co moze w nocy krasnoludki przestawiaja antene.

Zamiast nam pomoc to wy tylko umiecie wyzywac. Najlepiej zwalac wine na ustawienie anteny bo u was akurat wszystko dziala.

Po drugie skarge do uokik skladam nie tylko ze wzgledu na problemy z sygnalem. Jest duzo problemow i dziwne ze udajecie ze ich nie ma. Pierwszy to problemy z EPG, drugi to problemy z dzwiekiem przez HDMI, problem z nagrywaniem programow na rekorderze (brak dzwieku), brak procedury wymiany anten dziurkowanych itd. juz mi sie nie chce wymieniac dalej, A wy macie klapki na oczach i nie wiem ze tego nie widzicie.
Ty normalnie smieszny jestes. Bawi cie to ze N-ka robi z nas wariatow, a ty biegasz co chwile i przestawiasz antene. Ty jestes jakich niepowazny. Moze ty lubisz taki sport ale nie ja i wielu uzytkownikow. Antene sie ustawia raz i to ma dzialac. dziwie sie ze tez musisz przestawiac antene i nic w tym kierunku nie robisz tylko godzisz sie na to zeby cie tak N-ka traktowala. Czyli teraz sie wydalo ze ty tez masz problemy
[/quote] Edytowane przez slavo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavo' post='28848' date='13.12.2006, 17:00 ']
RITE przykro mi, ze masz takie duze problemy. Ja pisalem o swoich i z wielka frajda udalo mi sie je rozwiazac. Nie znam sie tak dobrze aby udzielac fachowych rad komus kto ma takie problemy jak ty.
Swego czasu mialem Polsat i raz w tygodniu przychodzil instalator i mieszal a to antena (wieksza/mniejsza?),
konwerterem, wymianial z 4 razy dekoder. W koncu przyszedl czas rozwiazania umowy i byl spokoj.
Po czasie ktos wspomnial o dwoch mozliwosciach: kablu (pekniety) i samym tunerze (wymieniany nie byl nowy). Z tego co piszesz to masz duzy problem i czas zawezwac moze instalatora z ENKI
(ale takiego "orygianalnego" a nie z firmy swiadczacej uslugi dla Enki w zakresie montazu).
Ktos musi to sprawdzic o eFki do eFki i powiedziec dlaczego tak ci sie dzieje.

Powodzenia.
[/quote]


No wreszcie konkretna odpowiedz, wielkie dzieki, jezeli chodzi o przewod to napewno jest dobry bo tez byl kupiony nowy, ale sprobuje zalatwic cos z tym instalatorem z N-ki.

Bardzo dzieki za pomoc, przekaze to innym osobom na forum N-ki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rite' post='28844' date='13.12.2006, 16:55 ']
jak mnie wkurzaja niektore posty najmadrzejszych tu ludzi, ktorzy na wszystkim sie znaja i wszystko wiedza najlepiej.

Czy wy wreszcie wszyscy zrozumiecie ze mam jak i wiekszosc uzytkownikow ANTENE NOWA 90 CM, KONWERTER NOWY INTERSTAR TWIN i nadal sa problemy. czy wy nie rozumiecie ze nie wszyscy maja problem poniewaz mieszkaja w innym rejonie polski.
Ten transponder ma tak slaba wiazke ze w niektorych regionach nie pokrywa dobrze obszaru. I juz mam naprawde dosc odpowiedzi gdzie kazdy kaze ustawic antene. Powtarzam po raz setny ze po raz trzeci byl instalator z miernikiem i ustawil najlepiej jak mogl, przed antena nie ma przeszkod itd.
I jak to wytlumaczycie ze wieczorem nie ma sygnalu rano znowu jest potem za 2 dni znowu nie ma. co moze w nocy krasnoludki przestawiaja antene.

Zamiast nam pomoc to wy tylko umiecie wyzywac. Najlepiej zwalac wine na ustawienie anteny bo u was akurat wszystko dziala.

Po drugie skarge do uokik skladam nie tylko ze wzgledu na problemy z sygnalem. Jest duzo problemow i dziwne ze udajecie ze ich nie ma. Pierwszy to problemy z EPG, drugi to problemy z dzwiekiem przez HDMI, problem z nagrywaniem programow na rekorderze (brak dzwieku), brak procedury wymiany anten dziurkowanych itd. juz mi sie nie chce wymieniac dalej, A wy macie klapki na oczach i nie wiem ze tego nie widzicie.
Ty normalnie smieszny jestes. Bawi cie to ze N-ka robi z nas wariatow, a ty biegasz co chwile i przestawiasz antene. Ty jestes jakich niepowazny. Moze ty lubisz taki sport ale nie ja i wielu uzytkownikow. Antene sie ustawia raz i to ma dzialac. dziwie sie ze tez musisz przestawiac antene i nic w tym kierunku nie robisz tylko godzisz sie na to zeby cie tak N-ka traktowala. Czyli teraz sie wydalo ze ty tez masz problemy
[/quote]

Toc pisze to po to aby bylo latwiej a nie trudniej. Jak ENKA bedzie dzialala pelna geba bez zero klopotow to sobie miche wystawie na dach i zapomne o niej na 15 miesiecy.
Jak na razie tak nie jest i jak ktos ma co chwila wlazic na dach i se zmieniac, bo ENKA miala taka wewnetrzna potrzeba to niech sobie zamontuje to na razie "pod reka". I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaBri' post='28846' date='13.12.2006, 17:55 ']
rite - ja wszystko rozumiem.
Masz problem - walcz. Jak na razie robisz kupę szumu na każdym forum gdzie człowiek nie zajrzy.
Od tego na pewno nie przybędzie ci siły\jakości. :blink:
[/quote]


Ja mam 90, Skierniewice i zero problemu od początku. Wiadomo jedne programy mają lepszą jakość inne gorsza.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Poczytałem troche tą dyskusje i aż mi ręce opadły :blink: O co ten szum? Ja mieszkam w małopolsce, antene sam sobie zamontowałem (90tka z konwerterem Twin Golden-em kupione wszystko na alegro). Od ENKI wziąłem sam dekoder, wszystko śmiga ładnie pomimo, że pokazuje ok 30-40% jakość sygnału.
Kolego który robisz dużo szumu o nic może zapytaj o kompetencje tego swojego "instalatora" skoro ustawia coś i zaraz przestaje działać. Druga sprawa jak mieszkasz na jakimś krańcu świata to się nie dziw że nie działa. Co do "niedociągnięć" ze strony ENKI w pakiecie programowym i tych EPG no to chyba jasne ze wystartowali i trzeba troche czasu żeby wszystko śmigało ale ja mam pakiet filmowy i naukowy w sumie za 32zł i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony jak za taką kase :D Nie podoba się nie używaj :):)

Ja mam pytanie czy ktoś próbował nboxa potraktować z dwóch satelit tj. HotBirda i Astry? Czy jest to możliwe a jeśli tak to jaki diseq zastosować bo mam taki 1.0 który wykożystywałem do SkyStara i mi nie działa.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rite' post='28849' date='13.12.2006, 19:04 ']
No wreszcie konkretna odpowiedz, wielkie dzieki, jezeli chodzi o przewod to napewno jest dobry bo tez byl kupiony nowy, ale sprobuje zalatwic cos z tym instalatorem z N-ki.

Bardzo dzieki za pomoc, przekaze to innym osobom na forum N-ki

pozdrawiam
[/quote]
Troche Cie rozumiem z tymi klopotami, gdy wciaz cos nie dziala. Niestety porady z forum nie zawsze sa wystarczajace, bo to ze innym dziala a mnie nie to tylko dodatkowo wk....
Pamietam moj pierwszy komputer i ciagly serwis. Skonczylo sie wymiana na inny egzemplarz, nikt nie potrafil go naprawic. Moze czas i u Ciebie pomyslec o kompleksowych rozwiazaniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='smietana' post='28862' date='13.12.2006, 17:41 ']
Witam :)

Poczytałem troche tą dyskusje i aż mi ręce opadły :( O co ten szum? Ja mieszkam w małopolsce, antene sam sobie zamontowałem (90tka z konwerterem Twin Golden-em kupione wszystko na alegro). Od ENKI wziąłem sam dekoder, wszystko śmiga ładnie pomimo, że pokazuje ok 30-40% jakość sygnału.
Kolego który robisz dużo szumu o nic może zapytaj o kompetencje tego swojego "instalatora" skoro ustawia coś i zaraz przestaje działać. Druga sprawa jak mieszkasz na jakimś krańcu świata to się nie dziw że nie działa. Co do "niedociągnięć" ze strony ENKI w pakiecie programowym i tych EPG no to chyba jasne ze wystartowali i trzeba troche czasu żeby wszystko śmigało ale ja mam pakiet filmowy i naukowy w sumie za 32zł i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony jak za taką kase B) Nie podoba się nie używaj :D:)

Ja mam pytanie czy ktoś próbował nboxa potraktować z dwóch satelit tj. HotBirda i Astry? Czy jest to możliwe a jeśli tak to jaki diseq zastosować bo mam taki 1.0 który wykożystywałem do SkyStara i mi nie działa.

Pozdrawiam. :)
[/quote]

To gdzie mieszkasz nie ma znaczenia....ja anteny ustawiam na 98% jakości ..

Warszawa i okolice .. instalator1@onet.eu napisz i ustawie , sam tego nie rób , bo uszkodzisz dekoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stan07' post='28875' date='13.12.2006, 18:39 ']
To gdzie mieszkasz nie ma znaczenia....ja anteny ustawiam na 98% jakości ..

Warszawa i okolice .. instalator1@onet.eu napisz i ustawie , sam tego nie rób , bo uszkodzisz dekoder
[/quote]


Heh kolego stan07 :(
Jak gmeram przy antenie to tuner z gniazdka OFF!!
Właśnie pogmerałem i mam teraz ok 80% jakość sygnału więc gitara. Zmieniłem Diseq na taki malutki wer.2.0 za kilkanaście złosciszy i CHULA !!! żadnych problemów z przełączaniem między satelitami, żadnego konfigurowania w nboxie poza wybraniem że jest diseq. LNB1 Astra, LNB2 HotBird.

Co do jakości sygnał z HotBirda to zdecydowanie ma znaczenie kto gdzie mieszka bo satelita nie jest centralnie nad Polską zeby wszędzie był wypas więc im dalej na wschód tym słabszy sygnał.

Polecam troche poczytwać co i jak się łączy i kichać instalatorów, biorą kase a jak tylko coś się drobnego stanie trzeba dzwonić po takiego i czekać - odradzam. Chwila nauki, odrobinka chęci i można samemu zrobić wszystko, tylko prosta zasada - jak się gmera przy kablach to nie na podłączonym tunerku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='stan07' post='28875' date='13.12.2006, 20:39 ']
To gdzie mieszkasz nie ma znaczenia....ja anteny ustawiam na 98% jakości ..

[/quote]
Jeżeli piszesz coś takiego, to ja tylko delikatnie powiem, mijasz się z prawdą, tym bardziej, że nie wiesz jakie są warunki odbioru.
Czym dalej na wschód tym potrzebna większa średnica anteny. Dobrej klasy konwerter też jest wskazany.
Na odbiór ma wpływ wiele czynników: przeszkody stałe, pole elektromagnetyczne - linie energetyczne.

Co zrobić z durszlakiem n-ki, jeżeli się nie sprawdza.
Przy wymianie boxa na recordera można odliczyć jego cenę od ceny innej anteny (mają w ofercie fajną 80 coraba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze pokręciłem troche konwerterami i mam wszędzie jakość 100% lub prawie 100% :(:D

Co do anteny osobiście polecam 90tke na tzw "kwadracie" z konwerterem Golden 0,2db. Spokojnie wszystko można kupić dość tanio na allegro z dostawą pod drzwi :) Jeśli ktoś ma szczęście a ja takowe miałem to osoba sprzedająca ENKE zdecydowanie i stanowczo odradzi zakup tego co oferują przy sprzedaży dekodera gdyż poprostu niesprawdza się. Ja osobiście miałem już antene ale cenie sobie, że sprzedający (w sklepie Avans) mnie o tym poinformował - widać bardziej się zna niż niejeden "instalator".

Nic, mi już wszystko śmiga, HotBird i Astra jest a i jakość sobie dostroiłem na prawie 100% na wszystkich kanałach. Życze powodzenia i polecam mniej nerwów a więcej chęci poznania i zrozumienia własnego problemu to byćmoże samodzielnie i w prosty sposób uda się go rozwiązać.

Pozdrawiam B):):)

Edytowane przez smietana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='smietana' post='28862' date='13.12.2006, 17:41 ']
Witam :)

Poczytałem troche tą dyskusje i aż mi ręce opadły :( O co ten szum? Ja mieszkam w małopolsce, antene sam sobie zamontowałem (90tka z konwerterem Twin Golden-em kupione wszystko na alegro). Od ENKI wziąłem sam dekoder, wszystko śmiga ładnie pomimo, że pokazuje ok 30-40% jakość sygnału.
Kolego który robisz dużo szumu o nic może zapytaj o kompetencje tego swojego "instalatora" skoro ustawia coś i zaraz przestaje działać. Druga sprawa jak mieszkasz na jakimś krańcu świata to się nie dziw że nie działa. Co do "niedociągnięć" ze strony ENKI w pakiecie programowym i tych EPG no to chyba jasne ze wystartowali i trzeba troche czasu żeby wszystko śmigało ale ja mam pakiet filmowy i naukowy w sumie za 32zł i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony jak za taką kase B) Nie podoba się nie używaj :D:)

Ja mam pytanie czy ktoś próbował nboxa potraktować z dwóch satelit tj. HotBirda i Astry? Czy jest to możliwe a jeśli tak to jaki diseq zastosować bo mam taki 1.0 który wykożystywałem do SkyStara i mi nie działa.

Pozdrawiam. :)
[/quote]

Kolego zycze ci powodzenia przy tych 30% jakosci jak przyjda sniegi, pogorszenie pogody itd. Zobaczymy wtedy czy ci starczy nerwów jak co chwile bedzie obraz rwal bo 30% to jest zdecydowanie za malo do prawidlowego odbioru.
Druga rzecz to nie rozumiem jak ty mozesz byc taki naiwny i godzisz sie na to ze N-ka testuje swoja platforme za nasze pieniadze.
Tlumaczenia w rodzaju ze to dopiero start platformy jest smieszne, bo po raz kolejny tlumacze ze takie testy robi sie przed oficjalnym wprowadzeniem produktu na rynek. Ciekawe jak tak beda to testowac przez nastepne 15 miesiecy a ty bedziesz placil, zadowolony bedziesz?? Przeciez to widac odrazu ze te dekodery w zaden sposob nie byly przygotowane ani testowane, bo jak mozna wypuscic do sprzedazy taki bubel, paranoja, a ty sie z tym zgadzasz. Tylko jak wiecej bedzie takich osob ktore sie na to godza to bedziemy sie z tymi problemami meczyc do konca umowy

Edytowane przez rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rite' post='28904' date='13.12.2006, 20:42 ']
bedziemy sie z tymi problemami meczyc do konca umowy
[/quote]

Nie musisz się męczyć - zrezygnuj i w końcu przestań się pienić. Jeśli oferta, która jest obecnie nie spełnia warunków umowy, którą podpisałeś pewnie bez czytania to ją WYPOWIEDZ :( Oddaj ten "złomowaty" tuner i kup sobie klocki lego :):D Ja jestem zadowolony bo za 32zł nic lepszego nie bede miał a już napewno nie HD. Zresztą nie siedze od rana do wieczora przed TV więc na tyle co oglądam jest SUPER.
Co do tunera to nie sprzęt jest niedopracowany a soft wiec z czasem zakończą sie problemy. No ale jak już ktoś ci napisał - załóż własną platforme - wprowadź kilkasettysięcy tunerów cyfrowych HD po 100zł i niech wszystko będzie SUPER WYPASIONE za taką kase :)B)

Jeśli byś czytał co pisze to byś wiedział że na obecną chwile mam wszędzie po prawie 100% jakość sygnału - wystarczyło przekręcić konwerter.
Dla Ciebie dobra rada jeśli po 1-2óch dniach tracisz jakość sygnału zobacz jak masz osadzony konwerter - jak Ci "goni" to normalne, że ptak narobi albo wiatr zawieje i nic nie będzie działało, ale jak wołasz instalatora to pewnie jesteś niezły laik i nawet nie wiesz co to jest śrubka itp skomplikowane elementy mechaniczne. Chłopie pomyśl troche zamiast krzyczeć do każdeko pokolei na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co marudzisz jak stara panna...
Kup se lepszą większą antenę, nowy konwerter, wymień kabel miedzy talerzem a tunerkiem , pozarabiaj na nowo wtyczki może są luźne, Sprawdź czy sąsiadka prania nie wywiesiła, czy antena nie ma luzów...
Ale najpierw pomyśl podobno nie boli, i nie pisz ze ludzie maja problemy z odbiorem z winy n'ki bo to głupota.

Pod spodem zdjęcie sygnału u mnie jak byś niw wierzył że inni maj po 100 %.
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5d55edbe8af25cb8"][img]http://images3.fotosik.pl/291/5d55edbe8af25cb8m.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam...

mam dziwny problem, otóż na kanałach TVP, TVP2, TVP3 oraz poloni mam kwadraty i obraz zanika - słaba jakość w granicach 12 -14 czasem mniej, na innych jest conajmniej 60 lub 70... czy powodem tego jest słaby i tani wykupiony przez N-kę transponder czy też ja mam coś z np. konwerterem??

pozdrawiam

Dedmike Edytowane przez Dedmike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anteny nie ruszaj,pokręć dekoderem :)

przepraszam za żarcik,
ale jako nie-użytkownik,nie mogę się nadziwić mnogości takich problemów powstałych z niczego

jakie pokłady dobrej woli abonentów mają być jeszcze poruszone ,aby ta prosta prawda dotarła do świadomości...

mam nadzieję,że nikogo nie uraziłem :o
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dedmike - jaką masz średnicę anteny?
Jeżeli wcześniej wszystko działało, to pod żadnym pozorem niczym nie kręć, no może poza głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
One more time:)
Sam jestem ciekaw jak to jest od strony technicznej. Kupiłem wczoraj recordera, podłączyłem antene i jakość to tylko 6%. Dodam,że gdy podłączam ta samą antene Do C+ i PC (mam TWIN'a), to jakość jest ok.50%. Czy jakość się zmieni po aktywacji(będę aktywował w weekend-miałem tylko pare minut na test i musiałem wyjechać...smutne).A może trzeba jednak troche przestawić antene? Przy okazji zapytam o porade,czy ten Quad poprawi mi sytuacje z sygnałem i jakiością(teraz mam starego Twina 0,5dB i wielką,starą ponad-metrową czasze):
[url="http://www.allegro.pl/item146126970_konwer...quad_0_2db.html"]http://www.allegro.pl/item146126970_konwer...quad_0_2db.html[/url]
Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podobno tylko ja mam taki problem, bardzo dziwne ze wychodzi na to ze coraz wiecej ludzi ma problemy z jakoscia sygnalu.
Moze im tez poradzicie ze maja zle ustawione anteny, albo konwertery.
Dziwne ze nagle polowa uzytkownikow ma problemy z sygnalem, czyzby wszystkim naraz poprzestawialy sie anteny, tak jak to niektorzy twierdza na tym forum.

[quote name='lopi' post='28925' date='13.12.2006, 21:27 ']
Wiesz co marudzisz jak stara panna...
Kup se lepszą większą antenę, nowy konwerter, wymień kabel miedzy talerzem a tunerkiem , pozarabiaj na nowo wtyczki może są luźne, Sprawdź czy sąsiadka prania nie wywiesiła, czy antena nie ma luzów...
Ale najpierw pomyśl podobno nie boli, i nie pisz ze ludzie maja problemy z odbiorem z winy n'ki bo to głupota.

Pod spodem zdjęcie sygnału u mnie jak byś niw wierzył że inni maj po 100 %.
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5d55edbe8af25cb8"][img]http://images3.fotosik.pl/291/5d55edbe8af25cb8m.jpg[/img][/url]
[/quote]


Ciekawe tylko z z jakiego kanalu sprawdzales ten poziom sygnalu, bo ja mam wlasnie tylko problem na kanalach tvp, axn cinemax itd, wszystkie te kanaly co sa na tym transponderze sa problemy.
Na pozostalych w tym tvn tez mam 100%

[quote name='smietana' post='28910' date='13.12.2006, 21:01 ']
Nie musisz się męczyć - zrezygnuj i w końcu przestań się pienić. Jeśli oferta, która jest obecnie nie spełnia warunków umowy, którą podpisałeś pewnie bez czytania to ją WYPOWIEDZ :o Oddaj ten "złomowaty" tuner i kup sobie klocki lego :angry::) Ja jestem zadowolony bo za 32zł nic lepszego nie bede miał a już napewno nie HD. Zresztą nie siedze od rana do wieczora przed TV więc na tyle co oglądam jest SUPER.
Co do tunera to nie sprzęt jest niedopracowany a soft wiec z czasem zakończą sie problemy. No ale jak już ktoś ci napisał - załóż własną platforme - wprowadź kilkasettysięcy tunerów cyfrowych HD po 100zł i niech wszystko będzie SUPER WYPASIONE za taką kase :):angry:

Jeśli byś czytał co pisze to byś wiedział że na obecną chwile mam wszędzie po prawie 100% jakość sygnału - wystarczyło przekręcić konwerter.
Dla Ciebie dobra rada jeśli po 1-2óch dniach tracisz jakość sygnału zobacz jak masz osadzony konwerter - jak Ci "goni" to normalne, że ptak narobi albo wiatr zawieje i nic nie będzie działało, ale jak wołasz instalatora to pewnie jesteś niezły laik i nawet nie wiesz co to jest śrubka itp skomplikowane elementy mechaniczne. Chłopie pomyśl troche zamiast krzyczeć do każdeko pokolei na forum.
[/quote]

Przestan mnie obrazac, antene sam ustawilem z miernikiem z allegro satfinger i wszedzie mialem 100%. Problemy sie zaczely jak N-ka zaczela cos grzebac w transponderach. Wtedy dopiero zawolalem instalatora.
Cos mi sie nie chce wierzyc ze z 30% osiagnales az 100% przekrecajac tylko konwerter to jest cos niemozliwe. Konwerter ustawiasz pod pewnym kątem odpowiednim dla danej miejscowosci, ale napewno nie osiagnales 70% przy ustawieniu samego konwertera cos sciemniasz.

Edytowane przez rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz ja zacznę robić fotki jaką mam jakość na poszczególnych stacjach. Ja nawet nie przestawiałem anteny, bo została mi po Cyfrze. Mam pytanie skąd wniosek, że połowa użytkowników ma problemy, może ci ludzie, którzy piszą, dzwonią do BOK to jest właśnie ułamek. Zaraz napiszesz, że większość osób, z którymi masz do czynienia, ale to nie znaczy, że to od razu połowa użytkowników n-ki.
Powiem tak: czytałem przed zakupem n-ki różne fora, było tam mnóstwo negatywów, z tego co czytałem przed zakupem, wnioskowałem, że nie warto, przecież nikt nie jest zadowolony. Czasem 1 osoba potrafi przekrzyczeć 100 jak reszta milczy. Każda platforma ma swoje wady i zalety, nie chcę nikogo obrażać, ale naprawdę więcej szumu tu robisz i próbujesz przekonać do czegoś z czym coniektórzy zgodzić się nie mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dedmike jeśli masz w miare dobrą siłe sygnału to jakość poprawisz przekręcajac konwerterem - NIE KRĘĆ CAŁĄ ANTENĄ. Najlepiej to zrobić przy pomocy innej osoby tj wziąźć do ręki telefony komórkowe, jedna osoba przy antenie, druga przy TV i dostrajacie. Dekoder ENKI bardzo szybko reaguje na zmiane sygnału więc idealnie dostroisz bez żadnych satfinderów.


mesiash odnośnie dekodera ENKI to zauważyłem, że w porównaniu do innych jest troche mniej czuły. Konwerter który pokazałeś jest bardzo dobry. Osobiście mam dwa Goldeny, pojedynczy i twin - działają idealnie a po dostrojeniu mam jakość na nboxie 90-100%. Dzięki temu że nbox bardzo szybko reaguje na zmiany sygnału można bez miernika samemu idealnie zestroić. 0,5dB to jednak troche za dużo i polecałbym zmienić na 0,2dB. ale miske zostaw bo im większa tym poprostu lepiej :)


Kolego rite jeśli Cię uraziłem to przepraszam - nie o to mi chodziło. Ja poprostu nie wiem w czym widzisz problem? Dla Twojej wiadomości owszem z 30-40% ustawiłem na 90-100% jakość sygnału kręcąc tylko konwerterem. Dlaczego tak - ponieważ antene miałem ok 2lat i była ustawiona tak jak była z pomocą satfindera - dekoder od cyfry był zbyt wolny aby można było się nim posłużyć w strojeniu anteny ale działalo dobrze.
Co do twojego problemu odnośnie jakości to zauważyłem taką rzecz, że na tych kanałach co wymieniasz faktycznie jakość sygnału waha mi sie w granicach 88-92% ale za to siła jest ok 84% natomiast na TVNach i innych jakość mam 100% natomiast siłe ok 65%. Szczerze powiem że nawet przy tych 40% co miałem to naprawde musiało padać jak z cebra albo śnieżyć jak na syberii żeby był problem z odbiorem. Wiadomo HD wymaga lepszego sygnału bo czasami coś mi "kwadraciło" no ale teraz mam 100% i nie ma problemu, ale to nie była wina ENKI tylko moja :(

Edytowane przez smietana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...