Skocz do zawartości
rite

WAŻNE, zmiana jakości sygnału na kanałach TVP, Cinemax Czyżby zmiana transpondera!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


W nocy w sobote o godzinie 3:00 oglądałem TVP a tu nagle zniknął obraz i pojawił się komunikat o braku sygnału. Sprawdziłem w diagnostyce a tam 0% jakości sygnału, tak samo było na pozostałych kanałach na ktorych był zmieniony transponder gdzie większość użytkowników miała problem. Dzwonie na infolinie i dowiaduje się że są prace modernizacyjne i powinien niedługo pojawić sie sygnał,
Już się przestraszyłem bo po zmianie transpondera dostroiłem dokładnie antene i uzyskałem na tych kanałach 90%.

I teraz co w tym wszystkiego najlepsze. Otóż o godzinie 4:00 powrócił sygnał i co się okazało. Na wszystkich kanałach TVP Cinemax itd na których był problem znowu mam jakość sygnału na poziomie 40%.
Znowu coś spieprzyli. Mam już tego dość. Przypuszczam, że zmienili transponder albo coś zrobili z sygnałem, gdyż wcześniej miałem podłączona inną antene, na której po zmianie transpondera był problem z sygnałem. Dla sprawdzenia podłączyłem tą antene i się okazało że sygnał jest na poziomie 70% (czyli tak jak miałem przed zmianą transpondera).
Można zwariować. To ja specjalnie kupiłem większą antene i ustawiłem ją tak żeby na nowym transponderze mieć jakość 90% na wszystkich kanałach TVP, Cinemaxach a teraz okazuje sie ze znowu cos zmienili i na nowej antenie mam 40% jakości.
MAM JUŻ TEGO DOŚĆ, NORMALNA KPINA.

Większośc klientów wzywała instalatorów żeby przestawić anteny pod nowy transponder, niektórzy tak jak ja kupiła większe anteny, lepsze konwertery, siedziała na dachu i kręciła antenami żeby uzyskać lepszy sygnał a tu nagle N-KA ZNOWU COŚ ZMIENIŁA I CI WSZYSCY CO PRZESTAWILI ANTENY POD NOWY TRANSONDER BĘDĄ MIEĆ ZNOWU JAKOŚĆ PONIŻEJ 50%.

To już się robi żałosne. I co znowu mam wchodzić na dach i przestawiać antene, a za kilka dni n-ka znowu coś zmieni i tak będę biegał po dachu co kilka dni.
Teraz już mam 100% pewności że wina była po stronie N-ki.

Prosze wypowiedzieć się jak jest u was. Edytowane przez rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rite' post='25943' date='02.12.2006, 04:08 ']
...

[b]Większośc klientów wzywała instalatorów żeby przestawić anteny pod nowy transponder[/b], niektórzy tak jak ja kupiła większe anteny, lepsze konwertery, siedziała na dachu i kręciła antenami żeby uzyskać lepszy sygnał a tu nagle N-KA ZNOWU COŚ ZMIENIŁA I CI WSZYSCY CO PRZESTAWILI ANTENY POD NOWY TRANSONDER BĘDĄ MIEĆ ZNOWU JAKOŚĆ PONIŻEJ 50%.

To już się robi żałosne. I co znowu mam wchodzić na dach i przestawiać antene, a za kilka dni n-ka znowu coś zmieni i tak będę biegał po dachu co kilka dni.
Teraz już mam 100% pewności że wina była po stronie N-ki.

Prosze wypowiedzieć się jak jest u was.
[/quote]


Jak masz obraz i ci nie szumi to jakość powinna być wystarczająca. Poza tym nie wiesz chyba do końca o czym piszesz. Jak zmieniają transponder to chyba na tym samym satelicie. no chtba ze twoja antena jest taka czuła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sprawdzilem ok 5 rano od tego czasu jest tvp ok 66% wiec juz jest niezle a jednak wina N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Rite to jakieś bzdety wypisuje.Tzn. co?-ze jak zmienia sie transponder z którego nadawany jest kanal to trzeba wlazić na dach i antene przestawiać?To ci technik bzdur naopowiadal.Ale z drugiej strony na takich klientach mozna niezlą kase zarobić nic nie robiac i niby przekierowywac antenę na iny transponder... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Grzesiek' post='25965' date='02.12.2006, 09:55 ']
kolega Rite to jakieś bzdety wypisuje.Tzn. co?-ze jak zmienia sie transponder z którego nadawany jest kanal to trzeba wlazić na dach i antene przestawiać?To ci technik bzdur naopowiadal.Ale z drugiej strony na takich klientach mozna niezlą kase zarobić nic nie robiac i niby przekierowywac antenę na iny transponder... :)
[/quote]

To nie sa zadne bzdury. Transporder z jakiego N nadawala do wczoraj czesc programow mial tak slaba moc ze trzeba bylo ustawic antene z dokladoscia do 1mm zeby cos poogladac (pod warunkiem ze byla wieksza niz 60cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Grzesiek' post='25965' date='02.12.2006, 10:55 ']
kolega Rite to jakieś bzdety wypisuje.Tzn. co?-ze jak zmienia sie transponder z którego nadawany jest kanal to trzeba wlazić na dach i antene przestawiać?To ci technik bzdur naopowiadal.Ale z drugiej strony na takich klientach mozna niezlą kase zarobić nic nie robiac i niby przekierowywac antenę na iny transponder... :)
[/quote]


Kolega KAMCYK26 ma racje i ty bezdety wypisujesz... problem polega na polaryzacji... wiesz co to polaryzacja?? jak nie to poczytaj... na samym początku wszystkie było w polaryzacji H... po czym ten nowy był już V... a tu tuner nki gdzieś czytałem na forum sie gubi... widocznie znów wskoczyli na jakiś H jesli jest dobrze... to są wszystko poważne sprawy kosmiczne... hehehehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Grzesiek' post='25965' date='02.12.2006, 09:55 ']
kolega Rite to jakieś bzdety wypisuje.Tzn. co?-ze jak zmienia sie transponder z którego nadawany jest kanal to trzeba wlazić na dach i antene przestawiać?To ci technik bzdur naopowiadal.Ale z drugiej strony na takich klientach mozna niezlą kase zarobić nic nie robiac i niby przekierowywac antenę na iny transponder... :)
[/quote]


Naprawde kolego jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj. Ja wiem ze antene ustawia sie pod satelite i powinno szystko działać, ale nie w przypadku N-ki. Ten ich nowy transponder miał bardzo kiepski sygnał. Podaje linki poczytaj sobie na satkurierze: [url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34908"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34908[/url]
Ja wiem ze ten portal nie jest do konca wiarygodny ale akurat ta sprawe opisal bardzo dobrze.
Nieraz jest tak ze dany transponder ma taki słaby sygnał ze trzeba isc na kompromis i tak ustawic antene zeby na wszystkich transponderach miec dobry sygnal. Ja z instalatorem tak ustawilem antene ze na wszystkich mialem 100%, czyli jednak mozna.
Po drugie sama infolinia kazała krecic konwerterem i antena zeby uzyskac lepszy sygnal z tego transpondera. To po co N-ka kazała robic takie zabiegi, nie mogli oficjalnie poinformowac ze nie nalezy nic ruszac poniewaz jest to problem techniczny po ich stronie. Ale oczywiscie oni jak zwykle udaja ze sie nic nie dzieje.

Prosze jeszcze o wypowiedz tych osob ktore przekrecaly antene tak jak im kazali na infolini, czy tez spadla wam jakosc sygnalu .

A tak na marginesie zalozylem taki sam temat na oficjalnym forum N-ki i został wykasowany, wiec jednak maja cos na sumieniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rite' post='25992' date='02.12.2006, 14:09 ']A tak na marginesie zalozylem taki sam temat na oficjalnym forum N-ki i został wykasowany, wiec jednak maja cos na sumieniu:)
[/quote]

E tam, pewnie wszystkie posty ze slowami 'wina', 'po stronie', 'n-ki' sa kasowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wina TVN ... po prawie 2 tygodniach z 0% jakosc wzrosla do 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='25980' date='02.12.2006, 12:59 ']
Kolega KAMCYK26 ma racje i ty bezdety wypisujesz... problem polega na polaryzacji... wiesz co to polaryzacja?? jak nie to poczytaj... na samym początku wszystkie było w polaryzacji H... po czym ten nowy był już V... a tu tuner nki gdzieś czytałem na forum sie gubi... widocznie znów wskoczyli na jakiś H jesli jest dobrze... to są wszystko poważne sprawy kosmiczne... hehehehe :)
[/quote]
to nie jest wina polaryzacji. Hotbird 13.0E to jest pojęcie umowne. Na tejpozycji jest kilka satelitów
( 5 lub 6? ) i dlatego prawdopodobnie N zalecała zmianę ustawienia anteny. Nowy transponder napewno był skierowany bardziej na zachód , siła sygnału była za mała do anten 60 oraz tych większych ale zainstalowanych na wschodzie kraju. Ja w Warszawie na antenie 90cm nie miałem praktycznie pogorszenia sygnału. ( konwerter Twin 0.2 dB )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,to jezeli antena musi byc az tak dokladnie ustawiona (na konkretny transponder) to gratuluje n-ce.Zobaczymy co bedzie jak zacznie śnieg padac...No bo jak jest taki slaby sygnal to trzeba bedzie normalnie antene gdzies tak 1,5 metra zainstalowac na zime :).No cóż,dalej jesteście beta-testerami,tylko ze juz za to placicie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta cała Telewizja nowej generacji jest jedną wielką ściemą. Kto mi teraz zapłaci za wzywanie instalatora, który poprawiał ustawienie anteny pod nowy transponder. Teraz znowu zmienili i mam 40% sygnału i jest coraz gorzej. I tu nie chodzi o to że nie odbiera albo ze obraz jest zly bo to cyfrowa telewizja a nie analog. Chodzi o to ze jak przyjda wichury opady sniegu zamiecie itd to nie bede mial zadnego sygnalu a wiec i idobioru. Teraz znowu musze przestawic antene tak jak bylo zeby znowu odbierac dobrze. PARANOJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila dzownilem na infolinie i znowu kazali minimalnie przekrecic antene i konwerter. To juz nawet nie robi sie smieszne.
Ale jedna dobra wiadomosc, miła pani zapewniła mnie ze to juz byla ostatnia zmiana w transponderze i ze juz teraz wszystko bedzie dobrze i wiecej zadnych zmian nie przewiduja. Ciekawe na jak dlugo. Moze po zimie znowu zafunduja nam wiosenne skakanie po dachach w celu przestawiania anten. Taka wiosenna gimnastyka :)

Edytowane przez rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rite' post='26057' date='02.12.2006, 17:51 ']
Przed chwila dzownilem na infolinie i znowu kazali minimalnie przekrecic antene i konwerter. To juz nawet nie robi sie smieszne.
Ale jedna dobra wiadomosc, miła pani zapewniła mnie ze to juz byla ostatnia zmiana w transponderze i ze juz teraz wszystko bedzie dobrze i wiecej zadnych zmian nie przewiduja. Ciekawe na jak dlugo. Moze po zimie znowu zafunduja nam wiosenne skakanie po dachach w celu przestawiania anten. Taka wiosenna gimnastyka :)
[/quote]
jak ci działa to o co ci chodzi ?


[quote name='ART74' post='26067' date='02.12.2006, 18:01 ']
jak ci działa to o co ci chodzi ?
[/quote]
ja nic nie kręcę anteną a że mi spada sygnał do 40% to mam gdzieś jak obraz jest ok
a antene mam malą 60 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rite' post='26057' date='02.12.2006, 15:51 ']
Przed chwila dzownilem na infolinie i znowu kazali minimalnie przekrecic antene i konwerter.
[/quote]

Kobieta z infolinii kazała ci przekręcić antenę, bo zmienili transponder ? To ewenement na skalę światową :D Chociaż ma to sens- z pozycji 16E zakłóca inny TR więc każde "oddalenie" się od tej pozycji zmniejsza zakłocenia. Z drugiej strony zmniejszasz wtedy poziom sygnału z HotBirda 13E. Widzę że n-ka nieźle się wkopała, chociaż to wina bardziej Eutelsata niż n-ki.
Nie powinno być kłopotów dla anten >80cm, bo czym większa antena tym wieksza jej kierunkowość. Dla użytkowników z małymi antenami jedyna nadzieja jest taka że wyłączą ten transponder z pozycji 16E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam moc sygnału 45-50 jakość od 88 do 92 skacze.
Od paru miesięcy nie dotykałem się do anteny ... Edytowane przez lopi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ART74' post='26067' date='02.12.2006, 16:07 ']
jak ci działa to o co ci chodzi ?
ja nic nie kręcę anteną a że mi spada sygnał do 40% to mam gdzieś jak obraz jest ok
a antene mam malą 60 cm
[/quote]



To zobaczymy mądralo jak ci bedzie dzialac jak przyjda burze, gwałtowne opady sniegu itp. 40% jakości sygnału to jest za mało do prawidłowego odbioru. Podczas zimy sygnał potrafi sie zmniejszyc ze wzgledu na warunki atmosferyczne i co dopiero wtedy bedziesz sie martwil i krecil antena jak bedzie -20 mrozu a na dachu bedzie snieg i bedzie slizgo.
Poczytajcie sobie inne posty, że po zmianie transpondera ludzie chodzili po dachach i kręcili antenami albo konwerterami i to nie jest moj wymysl. A teraz jak N-ka znowu powróciła do poprzedniego transpondera lub polaryzacji to ci wszyscy co poprzestawiali anteny i konwertery maja słaby sygnal tak jak ja. Czy teraz rozumniesz w czym rzecz. N-ka robi z nas wariatów i nawet nie ma zamiaru podac oficjalnego info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przypuszczałem. Już zaczynają się problemy. Zaczyna przerywać dzwięk albo wogóle jest problem z odbiorem. Jakośc sygnału mam 40%, czyli znowu musze wchodzic na dach i przestawic antene.

A co bedzie jak przyjdzie zima??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rite' post='26112' date='02.12.2006, 19:14 ']
Tak przypuszczałem. Już zaczynają się problemy. Zaczyna przerywać dzwięk albo wogóle jest problem z odbiorem. Jakośc sygnału mam 40%, czyli znowu musze wchodzic na dach i przestawic antene.

A co bedzie jak przyjdzie zima??
[/quote]

Lepiej ustaw poki jest dobra pogoda. Ten transporder ma dobry sygnal wiec bez trudu osiagniesz 80-100%. Jakos nie wierze ze znowu beda zmieniac. To juz by bylo za duzo (3 razy za duzo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj mialem na tvp 2 ledwo 10% potem wogle nie mialem a dzisaiaj jest 78-90%
EDIT: spadlo do 65% Edytowane przez Veyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak ponad metrowe anteny.

Na mojej ponad 10-letnie antenie prawie wszędzie mam 99%
tylko na niektórych kanałach 80%, w ekstremalnie trudnych sytuacjach jest mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
POPRAWILI JAKOŚĆ SYGNAŁU:)

Do wczoraj miałem na tvp 1,2,3, axn, cinemax jakość sygnału 10-15% na tvn 70-80%.
OD WCZORAJ NA SŁABSZYCH KANAŁACH MAM 50-65% na pozostałych 80-90%

Antena 60cm, konwerter sharp 0,6dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hawranek' post='26252' date='03.12.2006, 16:41 ']
Witam!
POPRAWILI JAKOŚĆ SYGNAŁU:)

Do wczoraj miałem na tvp 1,2,3, axn, cinemax jakość sygnału 10-15% na tvn 70-80%.
OD WCZORAJ NA SŁABSZYCH KANAŁACH MAM 50-65% na pozostałych 80-90%

Antena 60cm, konwerter sharp 0,6dB
[/quote]
Nie tylko u ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie

Jak niedawno załozylem temat dotyczący zmiany transpondera i spadku jakości sygnału to wiekszość mnie wyśmiała. I proszę bardzo po raz kolejny N-ka grzebie coś w transponderach. Najpierw ustawiałem antene gdy zmienili transponder, potem znowu spadła jakość gdy powrócili na poprzedni transponder, udało mi się ustawić i miałem jakośc sygnału ok 80% I TERAZ ZNOWU JAKOŚC SPADŁA NA NIEKTÓRYCH NAWET DO 30%

I teraz tez sądzicie ze pisałem wtedy bzdury. Ciekawe co bedzie przy tych 30% jakości sygnału jak spadnie śnieg.

TERAZ MAM APEL DO WSZYSTKICH, DOŚĆ JUŻ TEJ KPINY Z NAS KLIENTÓW. MAM WRAŻENIE ZE TEN CAŁY PROJEKT TELEWIZJI NOWEJ GENERACJI BYŁ PRZYGOTOWANY NA KOLANIE. WYGLĄDA NA TO ŻE NAWET DOBRZE NIE ZDĄŻYLI TEGO WSZYSTKIEGO PRZETESTOWAĆ.

PO DRUGIE W POWAŻNYCH FIRMACH, JEŻELI JAKIŚ PROJEKT STARTUJE, SĄ TESTY NA ZWYKŁYCH UŻYTKOWNIKACH, ALE WTEDY TAKA USŁUGA NIE JEST WYPUSZCZONA KOMERCYJNIE TYLKO WYBIERA SIĘ OSOBY TO TESTÓW I WTEDY WSZYSTKO SIE SPRAWDZA, I CI TESTERZY NIE PŁACĄ ZA TO, ZA DARMO TESTUJĄ DANĄ USŁUGE. TAK NP BYŁO W PRZYPADKU WPROWADZENIA TELEWIZJI, VOD PRZEZ TPSA.

Bardzo wszystkich proszę o wspólne podjęcie akcji. Ja jutro dzwonię do Urzędu Ochrony konsumenta, Federacji Konsumentów oraz wysyłam pismo. Naprawdę trzeba podjąć jakieś działania bo to już przekracza wszelkie granice. I proszę sie nie bać podjąc jakieś kroki. Moge na własnym doświadczeniu powiedzieć że nie raz już wygrałem z takimi firmami jak Polsat Cyfrowy gdzie otrzymałem nowy dekoder i rabat za abonament, z firmą Clage która chciała pobrać opłate za naprawę gwarancyjną, gdzie dodatkowo były błedne numery seryjne itd. I wygrałem teraz firma się boi żebym to ja ich nie podał do sądu. I to wszystko osiągnąłem drogą listowną oraz w powiatowym Urzedzie Ochrony Konsumenta.
Jeżeli macie problemy z wieszaniem sie dekodera z wyskakiwaniem komunikatów z brakiem obrazu itd. proszę zróbcie zdjęcia nagrajcie filmy i wyślijcie te materiały do urzędu Ochrony Konsumenta. Ja tak zrobiłem gdy serwis oddał mi dekoder cyfrowego polsatu gdzie po miesiącu użytkowania oddałem go do gwarancji otrzymałem go porysowany, była źle założona obudowa itd, wysłałem zdjęcia i za tydzień miałem nowy dekoder. Trzeba ich przycisnąć. Ja zrobiłem foto i nagrałem film aparatem cyfrowym jak po przełączeniu kanału wyskakuje błąd i obraz się pojawia nawet po 20 sek. Wysyłam to jutro i prosze Was również o ten sam gest. Razem zrobimy więcej niż pojedynczy użytkownik.

JEŻELI POTRZEBUJECIE POMOCY PISZCIE MOGE RÓWNIEŻ WYSŁAĆ TREŚĆ PISMA. CZEKAM NA WSZELKIE PYTANIA I SUGESTIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...