Skocz do zawartości
boskiantonio

Ustawiania obrazu do TV LG 47 LB650V

Rekomendowane odpowiedzi

A czym są dobre ustawienia?

Takie, które odwzorowują intencję autora (reżysera, kolorystów) materiału?

Jeśli tak to musisz zamówić kalibrację, albo wybrać najprecyzyjniejszy tryb jaki zapewnił Ci producent, w tym przypadku ISF-Noc. On odwzoruje ten efekt w pewnym ułamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo... pobawić się samemu i ustawić w ustawieniach wszystko tak, jak Tobie będzie odpowiadać najlepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z ustawień z innego posta do innego telewizora i stwierdzam że wygląda to całkiem nieźle

TRYB OBRAZU - Ekspert1:

1)

Podświetlenie: 80

Kontrast: 82

Jasność: 53

Ostrość poz.: 35

Ostrość pion.: 35

Kolor: 58

Odcień: G2

2a) KONTROLA ZAAWANSOWANA:

Kontrast dynamiczny: NISKI-ważne

Super rozdzielczość: włączone

Gama kolorów: standardowe

Popr. krawędzi: wysoka

Filtr koloru: wyłączone

Gamma: 2.2

2b) BALANS BIELI

Temp. barw: zimna lub średnia

Metoda: 2 punkty

Wzór: zewnętrzny

Punkty: wysoki

Czerwony: 0

Zielony: 0

Niebieski: 0

2c) SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI

Kolor: czerwony

Nasycenie: 5

Odcień: 3

Oświetlenie: 2

kolor zielony

nasycenie 3

odcień 6

oswietlenie 0

kolor Niebieski

nasycenie -8

odcień -4

oswietlenie 1

kolor Żółty

nasycenie -5

odcien -1

oswietlenie 0

Kolor niebiesko-zielony

nasycenie 3

odcien 5

oswietlenie 1

Kolor purpurowy

nasycenie -2

odcien 0

oswietlenie 0

3) OPCJE OBRAZU:

Redukcja szumu: niska

Redukcja szumów MPEG: niska

Poziom czerni: niski

Realne kino: wyłączone

Lok.przyciemn.LED: wyłączone lub srednia

TruMotion: uzytkownik 5

Edytowane przez boskiantonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat gdyż jest zbliżony do mojego problemu. Posiadam ten sam model tylko że mniejszy (32 cale) oraz konsolę ps4. Zakupiłem go głównie dlatego, że był w dobrej cenie i zarówno parametry "na papierze" miał bardzo dobre - 500hz, smar tv, dual play itp.

Jednak męczy mnie od jakiegoś czasu jedna rzecz - podczas grania w obojętnie jaką grę występuje rozmywanie obrazu podczas "akcji" tj. poruszania się, szybkich zwrotów itp. Dodatkowo czasami kolory próbuję się jakby "stabilizować" raz jest ciemniej raz jaśniej przez sekundę. Testowane gry to - Pro evolution soccer 2015 demo, The last of us, UFC demo.

Jest to o tyle uciążliwe, że musiałem tutaj napisać i zaczerpnąć porady co z tym począć. Bawiłem się sporo ustawieniami w tv, sugerowanymi również na forach itp. Niestety nic to nie pomogło.

Poniżej linki do zdjęć z ustawieniami mojego TV. Pytanie zasadnicze-czy jest to kwestia ustawień TV czy jest to wina matrycy i oddać do serwisu. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

http://postimg.org/image/p4r9h03zb/

http://postimg.org/image/ejbziqn1j/

http://postimg.org/image/4ajicwyzr/

http://postimg.org/image/b29xfrnzb/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniales ustawienia wejscia HDMI, bo pewnie masz przez nie podlaczona konsole, na konsole do gier , wzglednie PC/Notebook ? U mnie przy podlaczeniu kompa przez HDMI byla lipa z ostroscia i w ogole czcionki z pozycji biurka nie dalo sie czytac. Problem pewnie lezal w tych wszystkich [beeep]erelach poprawiajacych obraz antenowy. W przypadku konsoli i komputera preferuje sie jednak, zeby obraz byl identyczny jak na wyjsciu z urzadzenia.

LISTA WEJSC / WSZYSTKIE WEJSCIA / Po lewej zaznaczasz konkretne wejscie np. HDMI1,a po prawej zmieniasz za pomoca EDYTUJ na KONSOLA DO GIER.

Mam nadzieje, ze pomoze w polepszeniu obrazu, bo osobiscie wpadlem w dola jak zobaczylem obraz z komputera po raz pierwszy na nowym telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja przy okazji mam pytanie o LG LB650V.

Chciałem kupić ten TV, ale przed zamówieniem udałem się do sklepu, żeby jeszcze się przyjrzeć. Jakże byłem zdziwiony, kiedy okazało się, że przełączanie z kanału na kanał trwa ok. 3 sekund! Czy to normalne w tym modelu czy też winić można np. sygnał w sklepie?

Będę miał podpiętą cyfrową naziemną i nie wyobrażam sobie, żeby zmiana kanału miała tyle trwać.

Będę wdziędzny za info osób, które korzystają z tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...