Skocz do zawartości
ogro

ReadyHD oczyma sceptyka

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyło się że muszę kupić telewizor ReadyHD.
Zrobiłem rekonesans po sklepach i jestem podłamany.
Więcej szczegółów tutaj
[url="http://fullhdtv.blox.pl/html"]http://fullhdtv.blox.pl/html[/url]
Tych którym nie chciało się tam zajrzeć chciałbym zapytać :
czy na telewizorach ReadyHD o rozdzielczości 1366x768 można oglądać obraz 1280x720 w
oryginalnym rozmiarze?
Bo spustoszenie jakie robi przeskalowanie z 1280 na 1366 jest dla mnie nie do przyjęcia.
Tym obrazem może się zachwycać ktoś kto nie widział prawdziwego HD.

Z poważaniem
sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegoś takiego jak Ready HDTV lol ; )

Telewizor "HD Ready" to zarówno 720p jak i 1080p (i) gdyż HD Ready to pewne minimalne wymagania jakie musi spelnic telewizor zeby dostac to logo (720p, HDMI, component, 16:9, HDCP na HDMI, itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='25945' date='02.12.2006, 04:57 ']
Nie ma czegoś takiego jak Ready HDTV lol ; )

Telewizor "HD Ready" to zarówno 720p jak i 1080p (i) gdyż HD Ready to pewne minimalne wymagania jakie musi spelnic telewizor zeby dostac to logo (720p, HDMI, component, 16:9, HDCP na HDMI, itd).
[/quote]

Nadal nie mam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: PO CO zrobiono telewizor 1366x768 do oglądania sygnału 1280x720 ????
Czy tylko ja widzę że to przeskalowanie powoduję rażące pogorszenie jakości?
Pójdzcie do sklepu i zobaczcie jak np. n-ka chodzi na telewizorku fullHD i porównajcie z odbiorem na readyHD.
Czy nie nasuwa Wam się pytanie po co komu takie ready ?
Jeżeli ktoś nie widzi różnicy tzn że readyHD jest dla niego dobrym rozwiązaniem.
Dla mnie różnica w ostrości, krawędzi obrazu i ogólnym wrażeniem jakie sprawiają te obrazy jest
KOLOSALNA.
Nie dziwię się mojemu sąsiadowi emerytowi który kupił sobie n-kę i LCD 40cali ,podłączył eurozłączem, zasiadł w fotelu i zachwyca się obrazem.
Nie mogę zrozumieć jak młodzi ludzie któzy mają komputery z lcdekami 1280x1024 i widzieli na nich obrazy o takiej rozdzielczości, mogą tak ulegać huraoptymizmowi i zachwycać się tym co widzą po przeskalowaniu na 1366x768 w telewizorach ReadyHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jaka widzisz miedzy full hd a hd ready nie jest spowodowana tym, ze obraz jest skalowany z 1280x720 do 1366x768 tylko faktem, iz telewizor full hd wyswietla 1920x1080 pikseli, a telewizory hd ready wyswietlaja wlasnie 1280x720. Z prostych wyliczen wyjdzie ci, iz taki tv wyswietla o polowe mniej piskseli, a co za tym idzie mniej szczegolow.

Pytanie zadales po obejzeniu materialu nadawanego w 1080i na telewizorach wyswietlajacych rozna ilosc pikseli. Gorsza jakosc nie jest spowodowana faktem skalowania obrazu 720p do rozdzielczosci 1366x768, tylko porownania 1080i wyswietlanego na dwoch roznych ekranach o dwoch roznych rozdzielczosciach.

Odpowiadajac jednak na twoje pytanie - skalowanie wbrew pozorom nie robi takiego spustoszenia, a produkcja matryc o takiej rozdzielczosci jest zapewne tansza niz rozdzielczosci 1280x720. Moge sie oczywiscie mylic. Dodatkowo nka nadaje 1080i, dlatego sila rzeczy obraz wyswietlany na telewizorze hd ready bedzie mial mniej szczegolow.

Moge od siebie dodac, ze rozne telewizory tez roznie sobie radza :) Na jednym ten sam material moze wygladac bosko, na drugim tylko tak sobie.

Taka moja rada - nie patrz na dwie rozne rozdzielczosci, bo to nie ma sensu.

PS - prosba - pisz HD Ready, jak Pan Bog przykazal :) Jak juz widzisz roznice miedzy full hd a hd ready (nie kazdy to tak od razu widzi) to przynajmniej uzywaj normalnych pojec.

A nawiazujac jeszcze do twojego bloga - w USA standardem nadawania jest wlasnie 720p.

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pbuda' post='25994' date='02.12.2006, 12:14 ']
Roznica jaka widzisz miedzy full hd a hd ready nie jest spowodowana tym, ze obraz jest skalowany z 1280x720 do 1366x768 tylko faktem, iz telewizor full hd wyswietla 1920x1080 pikseli, a telewizory hd ready wyswietlaja wlasnie 1280x720. Z prostych wyliczen wyjdzie ci, iz taki tv wyswietla o polowe mniej piskseli, a co za tym idzie mniej szczegolow.

Pytanie zadales po obejzeniu materialu nadawanego w 1080i na telewizorach wyswietlajacych rozna ilosc pikseli. Gorsza jakosc nie jest spowodowana faktem skalowania obrazu 720p do rozdzielczosci 1366x768, tylko porownania 1080i wyswietlanego na dwoch roznych ekranach o dwoch roznych rozdzielczosciach.

Odpowiadajac jednak na twoje pytanie - skalowanie wbrew pozorom nie robi takiego spustoszenia, a produkcja matryc o takiej rozdzielczosci jest zapewne tansza niz rozdzielczosci 1280x720. Moge sie oczywiscie mylic. Dodatkowo nka nadaje 1080i, dlatego sila rzeczy obraz wyswietlany na telewizorze hd ready bedzie mial mniej szczegolow.

Moge od siebie dodac, ze rozne telewizory tez roznie sobie radza :) Na jednym ten sam material moze wygladac bosko, na drugim tylko tak sobie.

Taka moja rada - nie patrz na dwie rozne rozdzielczosci, bo to nie ma sensu.

PS - prosba - pisz HD Ready, jak Pan Bog przykazal :) Jak juz widzisz roznice miedzy full hd a hd ready (nie kazdy to tak od razu widzi) to przynajmniej uzywaj normalnych pojec.

A nawiazujac jeszcze do twojego bloga - w USA standardem nadawania jest wlasnie 720p.
[/quote]

Już zacząłem myśleć że zemna coś nie tak ale znalazłem ciekawy artykuł oto jego fragment :

Opisywane poniżej badanie przeprowadziła firma Scientific-Atlanta. Zgodnie z jego wynikami, wielu użytkownikom, którzy kupili odbiorniki zgodne z HDTV, wydaje się, że oglądają telewizję HDTV. Okrutna prawda jest jednak taka, że... nie oglądają, a tylko - prawdopodobnie - doświadczają efektu placebo.

Koniec cytatu całość pod adresem: [url="http://www.idg.pl/news/86193.html"]http://www.idg.pl/news/86193.html[/url]

Ucieszyłem się że nie jestem odosobniony w swoich spostrzeżeniach.

Pozdrawiam
Sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Chyba niezbyt zrozumiałeś przesłanie artykułu. Nie chodzi o telewizory, czy to HDREADY czy FULLHD, a sygnał, które one dostają. Niektórym się właśnie wydaje, że wystarczy mieć sam telewizor, a już mamy super obraz w super rozdzielczości. Ty chyba uległeś temu samemu wrażenie, bo N-ka nie nadaje w 1080p, więc obraz na FULLHD nie mógł być taki dużo lepszy niż na HDREADY /jeżeli w ogóle jest lepszy/, chyba że telewizory były poprostu z innej ligi. A nie piszesz co to był za sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1631"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1631[/url]

yh troszkę trzeba poszukać. Tutaj już była rozmowa na temat czemu tak a nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jednak chyba Ty mnie nie zrozumiałeś.

Czy ja napisałem że oglądałem n-kę w 1080p?

Wiesz pewnie że n-box może przeskalować 720p na 1080i.

A pomijając wszelkie zagadnienia techniczne ten artykuł potwierdza to co napisałem na wstępie.

Kiedy stałem przed telewizorem w sklepie i widziałem co innego niż ludzie obok mnie
myślałem że to jakaś zbiorowa psychoza,

Teraz wiem że to tylko efekt placebo.

Pozdrawiam

Sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie widzieli napewno lepsze od tego co bylo do tej pory ! a że nie był to raj na ziemi którzy by tak chcieli to czy należy nazywać to placebo ? Narazie cieszyć sie należy z tego co jest bo jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma !
Uśmiechnij sie JUTRO BEDZIE LEPIEJ !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wisio' post='26055' date='02.12.2006, 15:51 ']
Ludzie widzieli napewno lepsze od tego co bylo do tej pory ! a że nie był to raj na ziemi którzy by tak chcieli to czy należy nazywać to placebo ? Narazie cieszyć sie należy z tego co jest bo jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma !
Uśmiechnij sie JUTRO BEDZIE LEPIEJ !!
[/quote]

I dlatego poczekam do jutra. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ogro' post='25922' date='01.12.2006, 23:25 ']
czy na telewizorach ReadyHD o rozdzielczości 1366x768 można oglądać obraz 1280x720 w
oryginalnym rozmiarze?
[/quote]

To czy możesz oglądać w oryginalnym rozmiarze zależy od tunera podającego sygnał. W przypadku n-ki nie ma to żadnego znaczenia, bo i tak 1366x768 to mniej niż 1080i. Być może c+ będzie dawał sygnał w 720p , ale to zależy czy ich dekoder będzie miał możliwość podania sygnału pixel to pixel.
Kiedyś AreckiW pisał że odtwarzacz DVD Snazio może odtwarzać pixel to pixel.
Nie dziw się że twój sasiad albo innyi ludzie w sklepie zachwycają się obrazem z TV LCD. Jak ktoś ma 10-letni telewizor 21' z wyblakłymi kolorami i zobaczy obraz HDTV w nowym LCD to się zachwyca- to nie żadne placebo. Ja też się zachwycałem kiedy kupiłem nowy 100Hz 29' TV po przesiadce z 15-letniego 21' sanyo. Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seneka' post='26081' date='02.12.2006, 17:08 ']
To czy możesz oglądać w oryginalnym rozmiarze zależy od tunera podającego sygnał. W przypadku n-ki nie ma to żadnego znaczenia, bo i tak 1366x768 to mniej niż 1080i. Być może c+ będzie dawał sygnał w 720p , ale to zależy czy ich dekoder będzie miał możliwość podania sygnału pixel to pixel.
Kiedyś AreckiW pisał że odtwarzacz DVD Snazio może odtwarzać pixel to pixel.
Nie dziw się że twój sasiad albo innyi ludzie w sklepie zachwycają się obrazem z TV LCD. Jak ktoś ma 10-letni telewizor 21' z wyblakłymi kolorami i zobaczy obraz HDTV w nowym LCD to się zachwyca- to nie żadne placebo. Ja też się zachwycałem kiedy kupiłem nowy 100Hz 29' TV po przesiadce z 15-letniego 21' sanyo.
[/quote]

Jeżeli jesteś pewien tego co piszesz to wlewasz nadzieję w moje serce .

Czy tak jest w istocie przekonam się po 10 grudnia jak Cyfra rzuci na rynek swoje tajemnicze dekodery.

Ale nadal nikt mi nie odpowiedział po kiego grzyba robią 1366x768 zamiast 1280x720.

Pozdrawiam

Sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ogro' post='26086' date='02.12.2006, 17:41 ']
Ale nadal nikt mi nie odpowiedział po kiego grzyba robią 1366x768 zamiast 1280x720.
[/quote]

Kiedyś była koncepcja że telewizor LCD będzie również ekranem domowym podłączonym do komputera. Ponad 90% stron www jest dostosowywana do rozdzielczości 1024x768. Ja sam w takiej rozdzielczości pracuję. 768 to jest liczba pikseli w pionie. Żeby zgadzały się proporcje 16/9 liczba pikseli w poziomie musi równać się 1366 ( w zaokrągleniu do piksela w górę). W takiej rozdzielczości zmieści się zarówno ekran komputera 1024x768 i 720p w TV. Gdyby każde urządzenie dawało sygnał pixel to pixel to z komputera i TV obraz byłby ostry jak żyleta. Kilka lat temu przyjęli taki standard, zainwestowali w maszyny i ten interes musi się zwrócić.

PS. Teraz sprawdziłem że to Lizarazu napisał, że w DVD Snazio jest opcja "actual size", która pozwala na wyświetlanie piksel w piksel. Najlepiej gdyby sam ekran LCD miał taką funkcję- wtedy oglądasz jak chcesz. Ale nie wiem czy takie LCD istnieją. Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co piszesz jest bardzo logiczne. Dzięki.

Mam nadzieję że Cyfra HD będzie miała opcję pixel w pixel.

Pozdrawiam

trochę mniej

ale ciagle

Sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ogro' post='26146' date='02.12.2006, 21:42 ']To co piszesz jest bardzo logiczne. Dzięki.

Mam nadzieję że Cyfra HD będzie miała opcję pixel w pixel.

Pozdrawiam

trochę mniej

ale ciagle

Sceptyk[/quote]

Wiem że wątek trochę odgrzewam, ale tak mi przyszło do głowy.. zresztą zacząłeś wątek w dziale CRT. Czy aby CRT w tym przypadku bardziej nie realizuje idei "piksel w piksel", jako że nie ma natywnej rozdzielczości? Może powinieneś zwrócić się właśnie w tę stronę, to znaczy w stronę telewizora CRT z HD. Może częściowo dlatego też ludzkie oko odbiera obraz z CRTka jako sporo lepszy, choćby na Discovery HD z N-ki, pomijam tu już kwestię jakości kolorów i głębi czerni.

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...