Skocz do zawartości
drogba_25

Dune Prime 3.0 - raz widzi a raz nie HDD...

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dune ostatnio zrobił się kaprysny a to go włącze i wszystko jest ok, po kilku minutach oglądany materiał staje (zawiesza się), restartuje więc Dune i dysku twardego juz nie widzi, poodpoczywa dłużej albo lekko pukne dune i widzi z powrotem HDD, boje sie odkręcać bo mam jeszcze gwarancje i plomby. Mieliście coś takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na padający dysk lub czasami niestykające połączenie dysk<>dune.

Jak masz gwarancję to nie wahaj się jej użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a jeżeli nie masz gwarancji (sprzedaż tego sprzętu zakończyła się już dość dawno), to można otworzyć pokrywę i poprawić wszystkie kable idące do dysku. Tam zdaje się jest przejściówka USB. Jeżeli nie korzystasz z gniazda eSATA z tyłu, dysk można podłączyć bezpośrednio do płyty głównej do gniazda obsługującego to złącze na obudowie.

Na płycie są dwa złącza SATA. Jedno obsługuje napęd BD, drugie złącze eSata z tyłu. Dlatego dysk idzie przez wewnętrzne USB. Ale producent w zestawie dawał szary kabelek SATA (standardowy), właśnie aby alternatywnie podłączyć dysk wewnętrzny bezpośrednio, zamiast zewn. eSata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a jeżeli nie masz gwarancji (sprzedaż tego sprzętu zakończyła się już dość dawno), to można otworzyć pokrywę i poprawić wszystkie kable idące do dysku. Tam zdaje się jest przejściówka USB. Jeżeli nie korzystasz z gniazda eSATA z tyłu, dysk można podłączyć bezpośrednio do płyty głównej do gniazda obsługującego to złącze na obudowie.

Na płycie są dwa złącza SATA. Jedno obsługuje napęd BD, drugie złącze eSata z tyłu. Dlatego dysk idzie przez wewnętrzne USB. Ale producent w zestawie dawał szary kabelek SATA (standardowy), właśnie aby alternatywnie podłączyć dysk wewnętrzny bezpośrednio, zamiast zewn. eSata.

po czasie, alle odpowiadam, bo może się przydać innym. moje problemy skończyły się za radą HumanMedia (bardzo Ci dziękuje). Podłączyłem dysk bezpośrednio przez SATA do płyty i wszystko gra, zero przycinek i dysk ZAWSZE jest widzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...