Skocz do zawartości
Dieego22

Jaki tv 50-55 cali do 8 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie planuje kupno nowego TV.
Niżej co chciałbym żeby w nim było:
Jeszcze tak rolą wstępu czy opłaca się już kupować TV 4K czy tam ultra HD?(budżet tak określiłem wiem że na topowe 4k to może i więcej mogę zwiększyć ale czy jest sens?) Wydaje mi się że obecnie to jeszcze nie ma sensu bo co ja będę z tym robił żadnego sygnału 4k nie ogarnę? a podobno te tv mają słabą płynność w dynamicznych scenach obecnie. Co o tym myślicie?


1. odległość od ekranu? 4m

2. jak słońce świeci w pokoju? ze wschodu, po lewej stronie ekranu, problem można wyeliminować roletami
3. Jak duży jest pokój: 25 m2
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Sony X3500
6. jakie programy najczęściej oglądasz? sport,filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry, wyraźny
10. matryca błyszcząca czy matowa? chyba błyszcząca
11. preferowana wielkość telewizora? 50-55 cali
12. preferowana marka? Sony zastawiam się nad ich topowym modelem w950b.
13. czego nie lubisz w telewizorach? braku płynności w sporcie,grach ogólnie dynamicznych scenach.
14. jakie urządzenia będą podłączone? NC+,xbox 360,pc,dysk twardy.
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% NC+,25% konsola,25% filmy z dysku.
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost, rzadko pod lekkim kątem z boku do telewizora
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie,
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? sporadycznie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? raczej tak, jako dodatek
23. ma mieć slot na karty SD ? nie ma znaczenia
24. ma mieć tuner DVB-S? raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI.
26. ile programów HD? ok. 30
27. ma stać czy wisieć? stać
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim na jakości obrazu, realistycznych kolorach,dobrej czerni,płynności obrazu
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5godz.
32. Sugerowana cena ? 8 tyś

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do takiej odległości 4k nie warto w tym calażu, musiałbyś pójść w >100", a takich ekranów póki co nie ma. W950B jest nieudanym modelem, przeczytaj nasz test ;) Zainwestuj lepiej w W850 w 65", albo Samsunga H6400 65"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju,

ma Pan na myśli Sony W850 w 60'' czy ubiegłoroczny model Sony W855A w 65''? A tak na marginesie, planujecie jakiś test Panasonica z serii AS800?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ubiegłoroczny W855A, który jest w zasadzie tożsamy z tegoroczną 60", ale te 5" robi różnicę. AS800 nie mamy w najbliższych planach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UQ10 to nie jest telewizor 4k. Skąd taka informacja? Poza tym napisałem Ci, że przy takim rozmiarze 4k będzie dla Ciebie niedostrzegalne i nie ma sensu w nie inwestować. Nie wierzysz mi czy co? :) Test Sharpa UQ10 masz na forum. Polecam przeczytać zanim wydasz kupę forsy na badziewie: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sharp/test-sharp-lc-60uq10e-quattron-2014-prawie-j-r981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy takiej odległości warto by było kupić coś większego tym bardziej, że budżet bardzo duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się właśnie zastanawiać nad 60-cali, co do tego Sharpa widziałem bardzo pozytywną recenzję na jego temat a u was wygląda to jednak odwrotnie.
Zaciekawiły mnie tez modele panasonica AS800E i AS750E.
Co do Samsunga to nie chcę tv tej marki, mam złe doświadczenia co do tej marki a i ich sprzęt zawsze wydaje mi się beznadziejnie wykonany jeżeli chodzi o tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele AS800 i AS750 posiadają matryce IPS, co oznacza dobre kąty widzenia, ale niestety słabą czerń i gorszą ostrość ruchomego obrazu. Ponadto upłynniacz Panasonic'a nie daje sie zbyt optymalnie wyregulować (są tylko trzy ustawienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie polecacie mi Sonego z poprzedniej serii 855 a dlaczego nie wziac najwyzszego modelu z tej serii?
Co myslicie o Toshibie 55L7453DG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz najwyzszy model Sony posiada matryce IPS przez co wypada sporo gorzej pod waznymi wzgledami (czern, odwzorowanie ruchu) niz model nizszy. O Toshibie bede mogl powiedziec wiecej za ok. tydzien, bo bede ja mial w testach. Nie nastawialbym sie jednak na cuda. Toshiby nie slynely np. 2 lata temu ze zbyt dobrej jakosci obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsunga to nie chcę tv tej marki, mam złe doświadczenia co do tej marki a i ich sprzęt zawsze wydaje mi się beznadziejnie wykonany jeżeli chodzi o tv.

Jeśli Chcesz dobry telewizor to własnie samsung lub sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączając się pod temat szukam TV 55 cali do salonu 18 m2. Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu i skalowaniu SD, dobrej czerni. Zastanawiam się nad 3 modelami : Samsung UE55H7000SL (czy różnica w jakości obrazu między modelem H7000 a H8000 bedzie widoczna ? ) Panasonic TX-55AS800E i Philips 55PFS8109. Odległość od telewizora 3 metry. Wybór ograniczam tylko do tych 3 modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukos masz budżet to wybierz Philipsa ale generalnie każdy z tych tv to świetna rzecz i z każdego będziesz zadowolony. Jednakże H8000 dostał słabą notę za podświetlenie bodajże, poczytaj na hdtvtest bo tu jeszcze nie ma testu tego tv. Możesz kupić 55H7000 i zostanie ci kupa kasy na coś innego albo dołożyć 2 tys i 4K55HU7500, wyższy intup lag poza tym to samo a już 4K się przyda. Philips wiadomo, kontrast, czerń, ambi, android itd. Drogi bardzo. Rzuć monetą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. W sumie jedyna rzecz, która mnie martwi w Philipsie to problemy z softem, ale może to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jedyna rzecz, która mnie martwi w Philipsie to problemy z softem, ale może to poprawią.

To nie jest problem... ważny jest sam telewizor a Philips pfs8109 jest dobrym telewizorem i tutaj na pewno nie pożałujesz, bo zazwyczaj jak mam styczność z kimś posiadającym jakiś model tej marki każdy jest zadowolony...

Przyczyna tej euforii co do philipsów może tkwić tutaj w tym, że przy ambilight'cie sam obraz staje się właściwie czymś "wklepionym" w całą wciągającą otchłań - taka metafora, bo rzeczywiście przy oświetleniu nawet tylko bocznym danego ekranu może i czerń się wtedy uwidacznia, ale same błędy w kolorkach, ostrości i wql. całym obrazie jest przykrywana dzięki ambi. Wiem, pewnie dużo osób mogłoby polemizować ze mną na ten temat, który akurat w przypadku tego systemu jest bardzo szeroki i nie powiem; interesujący.

Natomiast jeżeli chodzi o samsungi h70 jak najbardziej. W porównaniu do h80 to ten właśnie model ma dodatkowo: lepszy dźwięk, evolution kit - więc będzie można za rok sobie troszkę ulepszyć telewizorek, nowszy pilot smart control, oraz nowe, niezidentyfikowane 'poprawiacze' (o ile tak to można nazwać w tym przypadku) obrazu typu; PurColor czy Auto Depth Enhancer, gdzie w samych testach właściwie h70 i h80 wypadają niemalże identycznie, no i przede wszystkim; krzywizna oraz wyższy pobór prądu ;) tak poważnie to wybór tutaj tylko między pfs8109 a h7000.

Innymi słowy; Philips wciągnie (do swojego świata), a samsung porwie (jakością wszystkiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek876 dzięki za Twoją opinie. Myślę, że fajnie podsumowałeś temat wyboru tych 2 telewizorów. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Ambilight, rozumiem, że ten system można w każdej chwili wyłączyc w ustawieniach TV ? Jak się ma jakość obrazu przy wyłączonym Ambilight w tym Philipsie w stosunku do Samsunga H7000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... ambi można włączać i wyłączać kiedy tylko Ci się wymarzy ;) Właściwie to philips wypada pod tym względem nieznacznie lepiej, gdyż reasumując; ma lepszy kontrast i czerń jest niesamowicie czarna, gorzej wyświetla kolorki i ma więcej przekłamań barwnych na trybach fabrycznych, ma świetne odwzorowanie bieli no i clear lcd czyli upłynniacz ruchu jest też na wysokim poziomie i tutaj nie występuje ani smużenie ani efekt teatru - nic w tym stylu, właściwie w samsungu jest to podobnie. Kąty mogą być lepsze na philipsie ale jeden, duży minus... może się nie spodobać graczom bo ma wysokiego laga, hym... no i nie wiem co więcej napisać, przeważa philips to na pewno.

Ja osobiście jakbym tylko miał dzisiaj okazję wymienić mój telewizor na jakikolwiek w tej cenie to poważnie bym brał tego philipsa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...