Skocz do zawartości
xagon

Kino domowe w salonie + TV na ścianę 46-48 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W prawdzie znalazłem odpowiedź która mnie satysfakcjonuje już na forum, nie mniej jednak chciałbym poradzić się jeszcze raz gdyż chciałbym uwzględnić kilka faktów nie zaznaczonych w pozostałych tematach.

No to zaczynamy:

uk_ad_mieszkania.jpg

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 11 m2 (na zdjęciu jest górna część pokoju, dolna to aneks kuchenny)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? sofa - 3 m od TV
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty są średnio ważne jako że zawsze znajdzie się osoba która będzie chciała oglądać TV z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na ścianie gipsowej ze stosownym wzmocnieniem
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Jak widać na obrazku wyżej, mieszkanie jest usytuowane od strony zachodnio-północnej. Nie mniej jednak będzie szczelna zasłona od strony zachodniej a od strony północnej światło nigdy nie wpadnie.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nie wiem co tu napisać konkretnie, więc wymienię kilka oczywistych: wsparcie dla kina domowego, NAS'a więc... smart tv, pełna obsługa cyfrowych multimediów (oglądanie filmów z dysku sieciowego jest bardzo ważne), być może PIP (czy coś podobnego)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD (z UPC) + streaming z dysku sieciowego
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Sumarycznie: kino domowe (zaznaczone na obrazku wyżej), NAS wpięty w sieć lokalną (Synology DS214se), switch (z portami gigabitowymi Linksys SE2800-EU), konsola, klawiatura ze zintegrowanym touch-padem

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy akcji na których się dużo i "szybko" dzieje. Czasem, gry komputerowe.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam, może godzinę dziennie? Chodź z drugiej strony, na pewno znajdą się wieczory stracone całkowicie na takie przyjemności :)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 46 - 48 cali (więcej lub mniej chyba nie ma sensu)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, odwzorowanie czerni, wolne działanie
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie ma to znaczenia.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-3500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem jeszcze jak, ale jasne!

Główne przeznaczenie telewizora to sport + bardzoooo dużo filmów oglądanych z dysku sieciowego, czasem gry komputerowe z dużą ilością akcji. Jestem wyczulony na punkcie dobrej jakości filmów i dźwięku, stąd buduję sobie w tej części wypoczynkowej fajne zestawienie. Jestem kino maniakiem :) Brakuje mi już tylko TV.

Mam kilka telewizorów na oku uzyskanych przez analizę ceneo i skąpca (odpowiednie zawężanie kryteriów wyszukiwania), jednakże nie chce nic sugerować. Po cichu liczę na profesjonalizm opinii które być może zawiążą się w dyskusji. Mam nadzieję, że nie rozpisałem się zbyt bardzo w szczegółach.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdr,

xagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym jak podchodzisz do tematu to najrozsądniejszym wyborem dla Ciebie jest plazma. Tylko nie taka mała. Co najmniej z 55" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym jak podchodzisz do tematu to najrozsądniejszym wyborem dla Ciebie jest plazma. Tylko nie taka mała. Co najmniej z 55" :)

Pomieszczenie czy odległość od TV nie są za małe? Zmieścimy się w budżecie?

Poza tym... jakie jest moje podejście do tematu i dlaczego właśnie plazma? Nie brałem ich w ogóle pod uwagę...

Edytowane przez xagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi dwoma jestem na obecną chwilę zainteresowany:

Sony KDL-48W605

LG 47LB671

Pierwszy ma pełne podświetlanie, drugi tylko krawędziowe. Warto wybrać ten pierwszy mimo braku 3D (które de facto nie jest takie super konieczne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie czy odległość od TV nie są za małe? Zmieścimy się w budżecie?

Poza tym... jakie jest moje podejście do tematu i dlaczego właśnie plazma? Nie brałem ich w ogóle pod uwagę...

Odległość jest duża, powinieneś brać spokojnie 65 - 75 cali jeśli mieściłoby się w budżecie ;) Plazma, bo oglądasz głównie filmy, denerwuje Cię słaba czerń, piszesz, że jesteś kinomaniakiem, masz zasłony w pokoju.... radziłbym Ci polować na ST60 50 - 55".

W605 nie warto kupować, bo nie ma upłynniacza, będziesz miał bardzo słabe odwzorowanie ruchu. LG z kolei ma matrycę IPS, a co za tym idzie fatalną czerń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te TV są poza moim budżetem. Stąd... suma sumarum, dalej mam problem z TV :)

POMOCY !! :)

Tak w ogóle, to plazmy już nie wychodzą przypadkiem z użycia? Chodzi to w ogóle jeszcze?

Edytowane przez xagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...