Skocz do zawartości
lolek126

Nightwish - SHOWTIME,STORYTIME

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś oglądał ten koncert ? Jak wrażenia odnośnie samego koncertu jak również jeśli chodzi o dźwięk i obraz tego koncertu? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncert widziałem, do jakości obrazu i dźwięku trudno się przyczepić. Ale nowa wokalistka zespołu jakoś mnie nie porwała ? Pod względem wokalistek zespół Nightwish przypomina mi polski zespół Varius Manx. Za jakiś czas chyba znowu ujrzymy "nową" wokalistkę Nightwish.

A tak prezentuje się BD Info z płyty na której znajduje się koncert.

DISC INFO:

Disc Title: NIGHTWISH SHOWTIME STORYTIME
Disc Size: 22 781 632 668 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
BDInfo: 0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name: 00004.MPLS
Length: 1:38:06.916 (h:m:s.ms)
Size: 19 306 352 640 bytes
Total Bitrate: 26,24 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 20000 kbps 1080p / 24 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio Undetermined 3061 kbps 5.1 / 48 kHz / 3061 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit / DN -3dB)
LPCM Audio Undetermined 1536 kbps 2.0 / 48 kHz / 1536 kbps / 16-bit

FILES:

Name Time In Length Size Total Bitrate
---- ------- ------ ---- -------------
00004.M2TS 0:00:00.000 1:38:06.916 19 306 352 640 26 236

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po obejrzeniu koncertu NIGHTWISH Showtime, Storytime, więc kilka zdań napiszę…w związku z tym, że jest to troszkę inne wydanie takie w formie Ala książki więc wkleiłem kilka zdjęć:

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 2a26ec854194d.jpg


http://zapodaj.net/661409454615c.jpg.html

http://zapodaj.net/c47be0ce3356a.jpg.html

http://zapodaj.net/671774c1ff82d.jpg.html


Zacznę od tego że koncert składa się z dwóch płyt cd, płyty na bluray z koncertu, i płyty z dodatkami.. Całość bardzo ładnie wydane, płyty wyglądają jakby były powleczone lakierem. Dla tego między innymi kupujemy oryginały.
Zacznę od cd całkiem przezwoicie nagrane są płytki bardzo czysto, a biorąc pod uwagę, że gatunek muzyki jest dosyć ostry i wokalistka również śpiewa wysoko to naprawdę byłem zdziwiony że nie ma żadnego jak ja to mówię „piachu” Może troszkę płytki maja mniej dynami w porównaniu do płyt Nightwisha studyjnych za to pod względem jakości nagrania jest lepiej na tych koncertowych..
Teraz jeśli chodzi o koncert na bluray to obraz jak i dźwięk oceniam tak na dobre 4 w skali do pięciu. Mam kilka koncertów lepszych jakościowo, ale jest to też kwestia, że Nightwish ma specyficzne oświetlenie na koncertach i generalnie nie jest prosto zrobić bardzo dobry obraz podczas ich spektaklu, a i tak wyszło bardzo przyzwoicie. Myślę, że wiedząc że będzie koncert na bluray nagrywany, oświetleniowcy powinni więcej światła dawać tego jakby tu powiedzieć bardziej naturalnego dającego więcej światła, ale wtedy troszkę koncert by ucierpiał.
Co do samego koncertu to mi się podobał, dużo czadu, energia tryska od muzykow i wokalistki ( publiczność ponad 80 tyś ludzi bawi się, śpiewa, klaszcze itp.. ) jest ok. Jednego czego nie potrafię zrozumieć, a mam trzy koncerty Nightwisha to nie potrafię załapać czemu realizator jak widzi jak perkusista gra na podwójnej stopie ( chodzi mi widok od tyłu perkusisty) to pokazuje ten fakt przez 1-2 s, a przecież to jest naprawdę coś niesamowitego i wymagające od muzyka naprawdę mega umiejętności. Nie wspomnę o tym jak to się odbiera pod względem odsłuchowym jak tak perkusista zacina . Dla mnie Jukka Nevalainen jest to jeden z najlepszych perkusistów na świecie – wymiata świetnie…. Gitarzysta Emppu Vourinen jak i Marco Hietala jak zwykle na odpowiednim poziomie przygrywają…Nowa wokalistka Floor Jansen też godna zastępczyni swoich poprzedniczek i przy wyższych partiach czysto jej śpiew wychodzi. Nawet wg mnie lepiej jej wychodzi śpiewanie w górnych partiach jak jej poprzedniczce, bo ma taką granicę dokąd może pociągnąć głosem i poza tę granicę nie wychodzi. A i tak naprawdę może głosem poszaleć…
Troszkę więcej trzeba na volume podkręcić i szyby w oknach odczuwają koncert 
I na koniec dodatki szczerze jakby ich nie było to myślę że nikt by nie płakał, a może byłby tańszy koncert, choć znając nasze realia pewnie cena byłaby taka sama , więc raz można je obejrzeć.
Podsumowując dla miłośników tej kapeli - koncert obowiązkowy aby znalazł się na półce domu.
I tak mnie coś natknęło dlaczego my w Polsce nei potrafimy zrobic koncertów na światowym poziomie tak żeby ludzie się zjechali i żeby było widowisko takie jak choćby właśnie przy Nightwish czy Pink… Ale z drugiej strony jak koncert Toto robi się w Łodzi i realizator nie bardzo umie sobie poradzić jak pokazać koncert z taką małą ilością osób, albo choćby koncert Bon Jovi robiony w tygodniu i na końcu Polski, bo stadion musi zarobić na siebie, to później tak wychodzi że na Bon Jovi w Polsce jest 50 max 60% ludzi co na koncercie choćby w Szwajcarii. Nie do zrozumienia jak dla mnie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncert jest z Wacken i to jet wina takiej a nie innej jakości obrazu

Kamery rejestrujące obraz na tym festiwalu są pewnie takiej sobie jakości o usytuowaniu ich nie wspomnę bo to najgorszy koszmar dla oglądających przekazy z tego festiwalu.

Jeśli zaś chodzi o sam koncert do daje radę

Jak to u Nightwish oprawa i wykonanie na najwyższym poziomie

Jak dla mnie nowa wokalista daje sobie świetnie rade w całym repertuarze o wiele lepiej niż poprzednia

Jak dla mnie chociaż jakimś wielkim fanem tego zespołu nie jestem to 4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncert jest z Wacken i to jet wina takiej a nie innej jakości obrazu

Kamery rejestrujące obraz na tym festiwalu są pewnie takiej sobie jakości o usytuowaniu ich nie wspomnę bo to najgorszy koszmar dla oglądających przekazy z tego festiwalu.

Jeśli zaś chodzi o sam koncert do daje radę

Jak to u Nightwish oprawa i wykonanie na najwyższym poziomie

Jak dla mnie nowa wokalista daje sobie świetnie rade w całym repertuarze o wiele lepiej niż poprzednia

Jak dla mnie chociaż jakimś wielkim fanem tego zespołu nie jestem to 4/5

Dla mnie też wokalistka jest lepsza obecna niż poprzednia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...